ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

МОНТЕР НА ЛИФТОВИ / ПЛАТФОРМИ

1favoriteОбјавен на: 28-03-2019  |  Компанија: Filip Damjanovski  |  Индустрија: Инженерство


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGLIMMN
Работно место: МОНТЕР НА ЛИФТОВИ / ПЛАТФОРМИ
Компанија: Filip Damjanovski
Индустрија: Инженерство
Реон: Куманово
Отворен од: 28-03-2019
Отворен до: 28-04-2019
Плата: 42000
Број на работни места: 2
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

Потребно: 

·         Пожелно е искуство во заварување на метал (електричен апарат за заварување)

·         Минимум ССС

·         Пожелно е искуство во работа/монтажа на лифтови и хидраулични товарни платформи, монтажа на скелиња, сталажи и сл.

·         Пожелно е познавење на Англиски јазик

·         Спремност за превземање на одговорност

·         Проактивно размислување, амбициозен и натпреварувачки дух

·         Тимска работа

·         Возачка дозвола – Б категорија

 

Детали за огласот:

Задачи: 

·          Монтажа на лифтови (ставање на основа, монтажа на конструктивен дел, заварување на браварија, поврзување команди, електрика и сл.)

·          Монтажа на товарни платформи

·          Зимање мерки на терен за сите видови лифтови

·          Сервисирање и одржување на сите видови лифтови

 

Поставеност во организација:  • Директно одговара на Менаџер на сектор 

Компанијата нуди: 

·         Плата од 24.000 до 42.000 во зависност од покажаниот резултати. (Платата е пониска за времетраење на обуката)

·         Платата можно е да биде и повисока од 42.000 во зависност од иновативноста, заинтересираноста и посветеноста.

·         Неопределено вработување со почетен пробен период.

·         Обуки и тренинзи во областа која работи.

·         Модерни, Високо квалитетни услови за работа.

·         Годишни рекреативни семинари со комапнијата.

Веб страна: www.termalift.com.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Инженер

0 favorite Објавен: 22-05-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Рени Инженеринг Доое...

Индустрија: Инжинерство

Регион: Скопски

Оглас: ИНЖЕНЕР - ПРОЕКТАНТ Работни задачи...

Градежен инженер за ниска градба

0 favorite Објавен: 03-05-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Градежен институт МА...

Индустрија: Инжинерство

Регион: Карпош

Оглас: ...

Административен работник

1 favorite Објавен: 07-05-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Reni Inzenering Dooe...

Индустрија: Инжинерство

Регион: Скопски

Оглас: Фирмата Рени Инженеринг Дооел има п...

Инженер за заштита од пожар

0 favorite Објавен: 23-05-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА ...

Индустрија: Инжинерство

Регион: Центар

Оглас: ...

Инженер на софтвер

0 favorite Објавен: 11-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ИНСАЈД ДЕВЕЛОПМЕНТ Д...

Индустрија: Инжинерство

Регион: Центар

Оглас: ...

Електро инженер

3 favorite Објавен: 17-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Тахограф ДОО

Индустрија: Инжинерство

Регион: Прилепски

Оглас: Фирма во Прилеп има потреба од елек...

Останати огласи во ист регион

Возач на такси

0 favorite Објавен: 06-05-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ИНЏ-ГРУП ДООЕЛ Куман...

Индустрија: Разни области

Регион: Куманово

Оглас: ...

Општ работник

3 favorite Објавен: 10-05-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Тре зета МК

Индустрија: Производство

Регион: Кумановски

Оглас: Фабрика за производство на ѓонови и...

Call Center Agent with English

2 favorite Објавен: 24-05-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Цомпасс Манагемент И...

Индустрија: Услуги

Регион: Кумановски

Оглас: Се бараат работници телефонисти за ...

Возач на автобус

0 favorite Објавен: 22-05-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Автомобилска

Регион: Куманово

Оглас: ...

Општ работник

2 favorite Објавен: 06-05-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Прима дооел

Индустрија: Прехранбена

Регион: Кумановски

Оглас: Mesna Industrija PRIMA Kumanovo ima...

ОПШТИ РАБОТНИЦИ

1 favorite Објавен: 08-05-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: UNO PRODUKT DOOEL

Индустрија: Производство

Регион: Кумановски

Оглас: Уно Продукт ДООЕЛ Куманово има потр...