ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Вработување во Германија

24favoriteОбјавен на: 29-06-2017  |  Компанија: Artigum Management G...  |  Индустрија: Медицина и здравство


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGFIIGO
Работно место: Вработување во Германија
Компанија: Artigum Management GmbH
Индустрија: Медицина и здравство
Реон: Скопје
Отворен од: 31-07-2017
Отворен до: 21-09-2017
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации: нема информација
Детали за огласот:

Вработување во Германија

Artigum GmbH е компанија основана во 2003 година во Овератх,(Overath) Бергиш Гладбах,( Bergisch Gladbach) и започнува да работи како компанија која се занимава со суровини за производство на гумени материјали.

Како резултат на успешната соработка со нашите деловни партнери, како и високата побарувачка за работна сила во Германија започнува интензивна кампања за регрутирање фокусирано во здравствениот сектор.

2011 година се формира Artigum Management SRL  (Артигум менаџмент SRL) компанија во Романија, со цел да се обезбеди најдобри услуги и совети на нашите кандидати / клиентот.

 

Распишува конкурс за:

  Профил на кандидатот:

• Диплома од  средно медицинско училиште општа насока  или високо медицинско образование општи смер

• Лиценца за работа доделена од страна на Министерството за здравство;

• Можност за вработување на кандидати со и  без искуство во зависност од годината на завршување на образованието;

• Познавање на германскиот јазик не е услов.

Опис на задачи:

• Определување на општите потреби на здравствената заштита и  превентивна здравствена заштита, имплементација на нега и рехабилитација;

• Администрација на лекови и третмани пропишани од страна на лекарите и следење на состојбата на пациентите;

• Заштита и подобрување на здравствената состојба на пациентите, развивање на програми и спроведување на здравствена едукација активности, како и олеснување и овозможување на активности за заштита на здравјето на луѓето изложени на ризик;

• Понатамошно и додатно усовршување на здравствените работници

• Подготовка на писмени извештаи за реализираните активности

• Обезбедување на хигиена - општата хигиена во установата

Ние нудиме:

Можност за работа во домови за стари лица, нега и помош и  патронажна служба низ цела Германија.

ОРГАНИЗИРАМЕ БЕСПЛАТНИ КУРСЕВИ ПО ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК

Плата:

1200 - 1400 евра / нето, во периодот пред да се добие признавање на дипломите односно нострификација

1600 - 1800 евра / нето по признавањето на дипломите односно нострификација

Договорот е на неопределено време со слободни денови во траење од 21 ден

Обезбедено сместување која варира од 150 - 300 евра, плус индиректни трошоци (за греење, електрична енергија, интернет)

Од кандидатот во ниту еден момент не се зема провизија за агенциски услуги!

Со почит,

Elma Хаџиќ

00381605377295

 

elma.hadzic@artigum.com

Веб страна:
Контакт телефон: 00381605377295
Контакт емаил: elma.hadzic@artigum.com
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Доктор по општа медицина

1 favorite Објавен: 14-11-2017 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватна здравствена...

Индустрија: Медицина

Регион: Аеродром

Оглас: ...

Медицински асистент

0 favorite Објавен: 14-11-2017 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Медицина

Регион: Центар

Оглас: ...

Медицинска сестра

8 favorite Објавен: 08-11-2017 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Медика Центар

Индустрија: Медицина

Регион: Скопски

Оглас: Потребна е медицинска сестра со раб...

Медицинска сестра

0 favorite Објавен: 13-11-2017 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватна здравствена...

Индустрија: Медицина

Регион: Куманово

Оглас: ...

Доктор по стоматологија

7 favorite Објавен: 01-11-2017 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ ИЛУМИДЕНТ

Индустрија: Медицина и здравство

Регион: Скопје

Оглас: Сите заинтересирани кандидати&nb...

Биохемичар

4 favorite Објавен: 15-11-2017 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ АСКЛЕПИОС 2

Индустрија: Медицина

Регион: Скопски

Оглас: Потребен е биохемиски инженер, кој ...

Останати огласи во ист регион

Новинар

0 favorite Објавен: 17-11-2017 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ИНДЕПЕНДЕНТ БАЛКАН Њ...

Индустрија: Медиуми

Регион: Центар

Оглас: ...

Советник за социјална заштита

0 favorite Објавен: 17-11-2017 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за експлоата...

Индустрија: Одбрана

Регион: Карпош

Оглас: ...

Продавач

0 favorite Објавен: 17-11-2017 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за промет и ...

Индустрија: Разни области

Регион: Аеродром

Оглас: ...

Административен службеник

0 favorite Објавен: 17-11-2017 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Акционерско друштво ...

Индустрија: Јавна Администрација

Регион: Карпош

Оглас: ...

Општ работник

0 favorite Објавен: 17-11-2017 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: БМГ ИМПЕКС ДОО увоз-...

Индустрија: Разни области

Регион: Чаир

Оглас: ...

Електроинсталатер

0 favorite Објавен: 17-11-2017 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Карпош

Оглас: ...

Останати огласи од иста компанија

Професор по германски јазик

0 favorite Објавен: 17-11-2017 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Artigum Management G...

Индустрија: Образование и наука

Регион: Скопје

Оглас: Почитувани,   ...

HR Assistant HR manager

0 favorite Објавен: 17-11-2017 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Artigum Management G...

Индустрија: Менаџмент

Регион: Скопје

Оглас: Почитувани,   ...