ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Ваш оглас? Внесете го кодот за измена:ИЗМЕНИ

Наставник

7favoriteОбјавен на: 14-02-2020  |  Компанија: нема информација  |  Индустрија: Образование и наука


Статус: Активен
Код на огласот: TGNOLOF
Работно место: Наставник
Компанија: нема информација
Индустрија: Образование и наука
Реон: Скопје
Отворен од: 14-02-2020
Отворен до: 29-02-2020
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

1. Завршено високо образование од соодветната област- наставна насока;

2. Високо познавање на англиски јазик- наставата во училиштето се одвива на англиски јазик

Детали за огласот:

Заради зголемување на обемот на работа, ПСУ Максимилијан ина потреба од наставен кадар по следните предмети:

1. Наставник по музичка уметност;

2. Наставник по ликовна уметност

 

Заинтересираните кандидати треба да ја испратат својата кратка биографија и копија од диплома за завршено високо образование на: info@maximilian.edu.mk. 

Кандидатите кои ќе го поминат првиот круг на селекција ќе бидат повикани на интервју. 

 

Ве очекуваме!

Веб страна:
Контакт телефон: 02/3099-925
Контакт емаил: info@maximilian.edu.mk
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Наставник

2 favorite Објавен: 03-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПСУМаксимилијан

Индустрија: Образование и наука

Регион: Скопје

Оглас: ПСУ Максимилијан има потреба од ...

Наставник

6 favorite Објавен: 04-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПСУ МАКСИМИЛИЈАН

Индустрија: Образование и наука

Регион: Скопски

Оглас: ПСУ Максимилијан има потреба од нас...

Наставен и ненаставен кадар

4 favorite Објавен: 30-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПСУ МАКСИМИЛИЈАН

Индустрија: Образование и наука

Регион: Скопски

Оглас: Заради зголемување на обемот на раб...

Наставник по Ликовно

1 favorite Објавен: 14-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПСУ МАКСИМИЛИЈАН

Индустрија: Образование и наука

Регион: Скопски

Оглас: Заради зголемување на обемот на раб...

Истражувач на пазарот

4 favorite Објавен: 17-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за услуги КО...

Индустрија: Образование и наука

Регион: Центар

Оглас: ...

Аналитичар за истражување на пазари

2 favorite Објавен: 17-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за услуги КО...

Индустрија: Образование и наука

Регион: Центар

Оглас: ...

Останати огласи во ист регион

Продавач

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Просветно дело А.Д. ...

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Се бара продавач....

Келнер/Шанкер

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Ла гараге Скопје

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Кафе БАр Ла Гараге бара келнерка ша...

продавач/касиер

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Чаир

Оглас:   Стокомак е ланец на диско...

Фризер/ка

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДАЦКО

Индустрија: Убавина и здравје

Регион: Скопски

Оглас: Фризерско Студио има потреба од фри...

Area Sales Manager

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: D2EM Konsalting

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Скопски

Оглас: Работно место Sales Representativ...

Агент за продажба и маркетинг

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: D2EM Konsalting

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Скопски

Оглас: Работно место Sales Representativ...

Останати огласи од иста компанија

1 Комерцијалист Ka

0 favorite Објавен: 21-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Охрид struga

Оглас: Vrsenje pred prodazba na artikli...

Оглас за вработување во Интелигента! Отворени се 5 (пет) работни позиции

0 favorite Објавен: 25-02-2020 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

PHP programmer

0 favorite Објавен: 18-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: Looking for an English speaking ...

Оглас за вработување во ESSE

0 favorite Објавен: 26-02-2020 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Оглас за вработување во ИТ Логистика. Отворени се 3 (три) работни места

0 favorite Објавен: 19-02-2020 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Full Stack Java Developer

0 favorite Објавен: 25-02-2020 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: We are looking for Full Stack Java ...