ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Референт за продажба на хотели и туристички аранжмани

22favoriteОбјавен на: 01-02-2020  |  Компанија: ТА ТУРИСТ ДООЕЛ БИТО...  |  Индустрија: Туризам


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGNOIFL
Работно место: Референт за продажба на хотели и туристички аранжмани
Компанија: ТА ТУРИСТ ДООЕЛ БИТОЛА
Индустрија: Туризам
Реон: Битола
Отворен од: 01-02-2020
Отворен до: 14-02-2020
Плата: нема информација
Број на работни места: 1
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

-високо или средно образование

-познавање и говорење на англиски јазик

-познавање и говорење на други странски јазици е предност 

-компјутерски вештини (Word, Excel)

-добра вербална и пишана комуникација  Дополнителна предност ќе се смета работно искуство во областа на туризмот.познавање на странски јазици, поседување на лиценци за туристички придружник, туристички водич. НАПОМЕНА : Сите заинтересирани кандидати, своето CV (со слика) треба да го испратат исклучиво само по електронски пат (goran@turist.com.mk)-Несоодветните апликации согласно конкурсот, нема да се разгледуваат.-Соодветните апликанти, ќе бидат повикани на дополнителни разговори. 

Детали за огласот:

Доколку сте комуникативна личност која сака да патува и сакате константо да напредувате, мотивирани за работа ви тим, аплицирајте Ве очекуваме Тимот на Т.а. Турист 

Веб страна:
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Истражувач

3 favorite Објавен: 16-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Подиум т.о.

Индустрија: Туризам

Регион: Скопски

Оглас: Подиум Тур Операторот од Р. Сан Мар...

Келнер/ка

7 favorite Објавен: 28-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: СИТИ ПАЛАС ДООЕЛ ОХР...

Индустрија: Туризам

Регион: Охридски

Оглас: ОТВОРЕНИ РАБОТНИ ПОЗИЦИИ ЗА КЕЛНЕР!...

Истражувач на пазарот

2 favorite Објавен: 24-06-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Podium Contracts and...

Индустрија: Туризам

Регион: Скопје

Оглас: Подиум КД дооел има потреба од и...

Собар/ka

2 favorite Објавен: 06-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: АСТЕРА АПАРТ ХОТЕЛ

Индустрија: Туризам

Регион: Скопски

Оглас: Хотел Астера сместен во центарот на...

Рецепционер

2 favorite Објавен: 07-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Orka Hotel - IBIS SK...

Индустрија: Туризам

Регион: Скопје

Оглас: Задолжен/а за прием, регистрациј...

Останати огласи во ист регион

Практикант

3 favorite Објавен: 14-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: СЕТТЕ ДОО Битола

Индустрија: Информатика

Регион: Битола

Оглас: СЕТТЕ специјализирана агенција з...

Општ работник

1 favorite Објавен: 13-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДООЕЛ ГОЦИС

Индустрија: Дрвна

Регион: Битолски

Оглас: Се бараат двајца машки работници до...

Графички дизајнер

1 favorite Објавен: 15-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Цилиндо

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Битолски

Оглас: At Cylindo we’re bringing 3D produc...

Магационер

5 favorite Објавен: 14-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Ницкс Балканс ДОО

Индустрија: Прехранбена

Регион: Битолски

Оглас: Имаме потреба од Магиционер со мини...

Магационер

1 favorite Објавен: 14-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Ницкс Балканс ДОО

Индустрија: Прехранбена

Регион: Битолски

Оглас: Имаме потреба од Магиционер со мини...

Информатичар

3 favorite Објавен: 12-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Клуб Спорт 77 ДОО

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Битолски

Оглас: Потребно Образование, Вештини и Спо...