ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

ГРАДЕЖЕН ИНЖЕНЕР со A/ Б лиценца

24favoriteОбјавен на: 17-02-2020  |  Компанија: БИСИ  |  Индустрија: Градежништво и Архит...


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGNOMOG
Работно место: ГРАДЕЖЕН ИНЖЕНЕР со A/ Б лиценца
Компанија: БИСИ
Индустрија: Градежништво и Архитектура
Реон: Скопје
Отворен од: 17-02-2020
Отворен до: 31-03-2020
Плата: по договор
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

•   ВСС – Градежен факултет – Градежен инженер со овластување А за изведба или Б за изведба.

•   Искуство во изведба на проекти од високоградба. 

•   Одлично   познавање   на   AutoCad     и   апликациите   од   MS   Office   пакетот.

Детали за огласот:

ТД БИСИ ДООЕЛ има потреба од дипломиран градежен инженер - Надзор при изведба на објекти од високоградба со соодветно работно искуство.   

 

Главни одговорности:  

•    Раководење со објект, обезбедување и координирање на проекти и усогласување, контрола и синхронизација на сите фази на изведба.

•    Во    текот    на    извршувањето    на    договорените    работи    да контактира    со инвеститорот,надзорните органи, подизведувачите и државни органи и презема соодветни активности во зависност од природата на укажаните потреби.  

 •   Надгледување на развојот на проектот и да им даде насоки кога е потребно  

 •   Оценка  на  напредокот  и  подготвување  на  детални  извештаи  за  Управителот  и Инвеститорот.

•   Обезбедување на придржување кон сите здравствени и безбедносни стандарди.

•    Познавање  на  оперативни  практики  на  градење  и  следење  на  стандардите  и нивните промени.

Веб страна:
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Градежен инженер/Архитект

4 favorite Објавен: 05-03-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: KASA INZINERING

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопски

Оглас: Се бара инженер за работа и на тере...

Монтер

1 favorite Објавен: 30-03-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Доорс Импекс Скопје

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопски

Оглас: Поради зголемување работата на фирм...

Elektricari

1 favorite Објавен: 20-03-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Elektrohaus

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопје

Оглас: Kompanija od Skopje, poradi zgol...

Архитект

6 favorite Објавен: 12-07-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ISource

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Битола

Оглас: iSource is seeking a talented Ar...

Архитект

3 favorite Објавен: 06-03-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ИНГРА ДООЕЛ Скопје

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопски

Оглас: ИНГРА ДООЕЛ Скопје има потреба од 1...

Архитект

0 favorite Објавен: 25-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ИСОУРЦЕ ДОО

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Битолски, Кичевски, ...

Оглас: iSource is seeking a talented Archi...

Останати огласи во ист регион

smetkovoditel

0 favorite Објавен: 01-04-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Сметководство

Регион: Скопје

Оглас: Биро за сметководствени услуги&n...

Комерцијалист за терен

1 favorite Објавен: 01-04-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ФОБАС КОМПАНИ

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Komercijalist za teren Skopje i ist...

Фармацевт

0 favorite Објавен: 01-04-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: SABER

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: САБЕР ДОО Скопје ( фармацевтска ком...

Магационер

0 favorite Објавен: 01-04-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: КЕКО МОТОРС ДООЕЛ

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Скопје

Оглас: Заради зголемен обем на работа ф...

Продавач

1 favorite Објавен: 31-03-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: АССТОР ЛТД

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Ланец на Маркети Асстор Лтд има пот...

Фармацевт

1 favorite Објавен: 03-04-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: аптекаинтегралфарм

Индустрија: Фармација

Регион: Скопски

Оглас: Поради проширување на својот тим ап...