ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Маркетинг практикант

0favoriteОбјавен на: 03-12-2019  |  Компанија: Qpick  |  Индустрија: Маркетинг


Статус: Активен
Код на огласот: TGNLKHM
Работно место: Маркетинг практикант
Компанија: Qpick
Индустрија: Маркетинг
Реон: Скопје
Отворен од: 03-12-2019
Отворен до: 31-01-2020
Плата: нема информација
Број на работни места: 2
Вид на вработување: Пракса
Потребни квалификации:

- Основни познавања за Дигитален маркетинг - E-mail маркетинг- “Cold Calling” - Креирање на содржина - Photoshop 

Детали за огласот:

Веб страна: https://qpick.mk/
Контакт телефон: 071320262
Контакт емаил: info@qpick.io
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

call center

6 favorite Објавен: 27-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: connect24nmk

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: TITLE: Wir suchen Kundenb...

Практикант - Дигитален Маркетинг

0 favorite Објавен: 18-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Play Digital

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: нема информација...

Отворени повеќе работни позиции

0 favorite Објавен: 05-12-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: SFC-Скопје

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: Регион: СКОПЈЕ &n...

Marketing Intern

1 favorite Објавен: 24-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Play Digital

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: Плеј Дигитал ДООЕЛ има потреба о...

Персонал за продажба

1 favorite Објавен: 11-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Маркетинг

Регион: Берово

Оглас: За потребите на нашата малопрода...

Инструктор - Дигитален Маркетинг

1 favorite Објавен: 12-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Play Digital

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: нема информација...

Останати огласи во ист регион

Келнер

0 favorite Објавен: 09-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговијау...

Индустрија: Угостителство

Регион: Центар

Оглас: ...

Шанкер

0 favorite Објавен: 09-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговијау...

Индустрија: Угостителство

Регион: Центар

Оглас: ...

Доктор по стоматологија

0 favorite Објавен: 08-12-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ ДИЛЕВСКИ

Индустрија: Стоматологија

Регион: Скопје

Оглас: Стоматолошка ординација ПЗУ &bdq...

Економист

0 favorite Објавен: 07-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за вештачење...

Индустрија: Економија

Регион: Карпош

Оглас: ...

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 07-12-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Т.П.САНИ

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Izdavam mini market. Kompletno opre...

Продавач

0 favorite Објавен: 08-12-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Т.П.САНИ

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Baram prodavacka za vo mini market....

Останати огласи од иста компанија

Junior Marketing Representative

0 favorite Објавен: 04-12-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Qpick

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Скопски

Оглас: ...