ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Turisticki Rabotnik

17favoriteОбјавен на: 18-11-2019  |  Компанија: Медитеран Травел  |  Индустрија: Туризам


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGNKGLJ
Работно место: Turisticki Rabotnik
Компанија: Медитеран Травел
Индустрија: Туризам
Реон: Штип
Отворен од: 18-11-2019
Отворен до: 10-12-2019
Плата: 20000
Број на работни места: 3
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

✔️ Пожелно работно искуство во Туристичка агенција,

✔️ Активно познавање на Англиски Јазик,

✔️ Високо образование,

✔️ Комуникативност и работа со компјутер.

✔️ Лицата да имаат мин. 22 год возраст. 

Сите заинтересирани кандидати да испратат CV (задолжотелно со слика) на 

e-mail:   info@mediteran.mk

Детали за огласот:

Медитеран Травел - објавува ОГЛАС за работни позиции во агенцијата во Штип.

➡️ 2 лица за продажба на туристички аранжмани, туристички услиѓи,

➡️ 1 лице со познавање на графички дизајн,corel, Photoshop, web администратор.

➡️ 1 лице за маркетинг агент.

✅ Почетна плата од 20.000ден,

✅ Осигурување на полно раб.време,

✅ Редовна плата + К15,

✅ Одлични услови за работа на неопределено работно време 

Веб страна: www.mediteran.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Истражувач

1 favorite Објавен: 16-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Подиум т.о.

Индустрија: Туризам

Регион: Скопски

Оглас: Подиум Тур Операторот од Р. Сан Мар...

Истражувач на пазарот

1 favorite Објавен: 24-06-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Podium Contracts and...

Индустрија: Туризам

Регион: Скопје

Оглас: Подиум КД дооел има потреба од и...

Келнер/ка

6 favorite Објавен: 04-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Дооел Динамика Битол...

Индустрија: Туризам

Регион: Охридски

Оглас: Hotel Millenium Palace Ohrid ima po...

Практикант

14 favorite Објавен: 10-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: JK Travel

Индустрија: Туризам

Регион: Битолски, Скопски

Оглас: Туристичката агенција ЈК Травел има...

Customer agent

15 favorite Објавен: 20-12-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ТРАВКО ДООЕЛ Струга ...

Индустрија: Туризам

Регион: Струга

Оглас: Travel Connections provides cust...

Туристички работник

5 favorite Објавен: 22-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: BTB TOUR OHRID DOOEL

Индустрија: Туризам

Регион: Охридски

Оглас: БТБ Тоур Охрид ДООЕЛ има потреба од...

Останати огласи во ист регион

Електромонтер

25 favorite Објавен: 11-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: НЕТИСМак

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Штипски

Оглас: НЕТИСМАК СИСТЕМИ ДООЕЛ има потреба ...

Шивач

30 favorite Објавен: 17-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Модна конфекција ТИ-...

Индустрија: Разни области

Регион: Штип

Оглас: ...

Оператор

38 favorite Објавен: 09-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Клуб Спорт 77 ДОО

Индустрија: Спорт

Регион: Штипски

Оглас: Основни должности: Прием на упла...

Шивач на текстил

29 favorite Објавен: 17-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Модна конфекција ТИ-...

Индустрија: Текстилна

Регион: Штип

Оглас: ...

Шивач на текстил

38 favorite Објавен: 17-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Модна конфекција ТИ-...

Индустрија: Текстилна

Регион: Штип

Оглас: ...

Административен асистент

52 favorite Објавен: 27-12-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЕЛС ВЕНЕРАС ПОСРЕДНИ...

Индустрија: - Нема информација

Регион: Штипски

Оглас: ВЕНЕРАС ПОРАДИ ПРЕГОЛЕМИОТ ОБЕМ НА ...