ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

МАШИНСКИ ИНЖЕНЕР

1favoriteОбјавен на: 06-11-2019  |  Компанија: Друштво за производс...  |  Индустрија: Производство


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGNJGGO
Работно место: МАШИНСКИ ИНЖЕНЕР
Компанија: Друштво за производство трговија и услуги ОЗОН АИР ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
Индустрија: Производство
Реон: Скопје
Отворен од: 06-11-2019
Отворен до: 06-12-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

Потребно е да се исполнат следниве услови за да се конкурира:

-                    Машински Факултет – Производно инженерство или слично

-                    3 години работно искуство во конструирање на делови и склопови ќе се смета за предност

-                    Одлично познавање и активна работа на програми за 3Д цртање –“Autocad Inventor” или “Solidworks”

-                    Познавање програми за работа на компјутер – “excel, word” и други

-                    Познавање англиски јазик

-                    Да поседува вештини за прецизност во работењето, одговорност кон работата,  позитивен однос кон околината, грижа кон луѓето и лојалност

Детали за огласот:

Огласуваме слободно работно место на позицијата: МАШИНСКИ ИНЖЕНЕР –  КОНСТРУКТОР

Озон има потреба од машински инженер - конструктор, кој ќе му се придружи на нашиот инженерски тим во Скопје. Кандидатот ќе биде одговорен за конструирање и изработка на техничка документација и цртежи за производство на машини и производи за климатизација и други производи.

 

Потребно е да се исполнат следниве услови за да се конкурира:

-                    Машински Факултет – Производно инженерство или слично

-                    3 години работно искуство во конструирање на делови и склопови ќе се смета за предност

-                    Одлично познавање и активна работа на програми за 3Д цртање –“Autocad Inventor” или “Solidworks”

-                    Познавање програми за работа на компјутер – “excel, word” и други

-                    Познавање англиски јазик

-                    Да поседува вештини за прецизност во работењето, одговорност кон работата,  позитивен однос кон околината, грижа кон луѓето и лојалност

 

За следниве работни задачи

-                    Изработка на технички цртежи и документација за производство во “Autocad Inventor”, работа со “CAD/CAM” софтвер, следење на производствен тек, дизајнирање нови производи и симулации

-                    Работа врз основа на дневни, месечни и годишни планови за производство

-                    Одговорен и посветен однос кон работата, спремност за завршување на задачите во зададен временски рок, посветеност на детали

-                    Комплетирањепроизводна документација согласно барани прописи и технички стандарди

-                    Организација и архивирање документација за тековната работа

-                    Примена и реализација на современи решенија и технологии во производство

 

Се добиваат следниве услови за работа

-                    Редовни солидни примања

-                    Работа во климатизирани простории

-                    Можност за обука и стекнување нови знаења

-                    Можност за посета и учество на саеми и други стручни надградувања

-                    Награди за квалитетно извршување на работните задачи

-                    Исплата на регрес за годишен одмор согласно со условите за стекнување

-                    Можност за остварување новогодишен или друг надоместок

 

Доколку ги исполнувате бараните услови Ве повикуваме да ги испратете ги вашата биографија и писмо за мотивација на Македонски јазик на адреса:vrabotuvanje@ozon.com.mk

 

Веб страна: www.ozon.com.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Администратор за планирање на производство

1 favorite Објавен: 28-05-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЕРИ ЦОРПОРАТИОН ДОО

Индустрија: Производство

Регион: Битолски

Оглас: Почитувани, Компанија со странск...

Монтер на плочест мебел

1 favorite Објавен: 21-05-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Технокооп

Индустрија: Производство на мебе...

Регион: Скопје

Оглас: нема информација...

Машински инженер

0 favorite Објавен: 28-05-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЕРИ ЦОРПОРАТИОН ДОО

Индустрија: Производство

Регион: Битолски

Оглас: Почитувани апликанти, Ери Корпор...

Столар

0 favorite Објавен: 27-05-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Монди Компани ДОО

Индустрија: Производство

Регион: Тетовски

Оглас: Фабриката за производство на мебел ...

ОПШТИ РАБОТНИЦИ

1 favorite Објавен: 31-05-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ФОБАС КОМПАНИ

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: Слободни 3 (три) работни места за ...

Магационер

2 favorite Објавен: 22-05-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Технокооп

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: Одговорности и задачи: • Прием ...

Останати огласи во ист регион

ПЗУ "ДР АЛЕКСАНДРА АСЕНОВА"

0 favorite Објавен: 31-05-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: пзу др александра ас...

Индустрија: Стоматологија-Стомат...

Регион: Скопје-Аеродром

Оглас: КОНКУРС за пополнување на...

Наставен кадар

0 favorite Објавен: 01-06-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПСУМаксимилијан

Индустрија: Образование и наука

Регион: Скопје

Оглас: ПСУ Максимилијан има потреба од ...

Практикант

0 favorite Објавен: 30-05-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Invictus Solutions

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Скопски

Оглас: We are looking for an enthusiastic ...

IT support specialist

0 favorite Објавен: 30-05-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Вестел Компани

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: An International IT services compan...

Електро инженер

0 favorite Објавен: 30-05-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: УВЦ МАКС ДООЕЛ

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: Друштвото за производство, т...

Агент за продажба

1 favorite Објавен: 30-05-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Марвес дооел

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Скопски

Оглас: Фирмата Марвес дооел од Скопје има ...