ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Рецепционер(ка)

6favoriteОбјавен на: 06-07-2019  |  Компанија: Друштво за производс...  |  Индустрија: Хотелиерство


Статус: Активен
Код на огласот: TGMHNHM
Работно место: Рецепционер(ка)
Компанија: Друштво за производство услуги трговија и угостителство ХОТЕЛ САЛИДА увоз-извоз ДООЕЛ Прилеп
Индустрија: Хотелиерство
Реон: Прилеп
Отворен од: 06-07-2019
Отворен до: 30-07-2019
Плата: /
Број на работни места: 2
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

Познавање на англиски јазик

Детали за огласот:

Потребна е рецепционерка на неопределено време

Веб страна:
Контакт телефон: 070/259-509
Контакт емаил: salida2@hotelsalida.com.mk
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Рецепционер

0 favorite Објавен: 26-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Фибула Ер Травел ДОО...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Битолски, Западна Ма...

Оглас: Хотел Изгрев вработува Почитуван...

Келнер/ка

0 favorite Објавен: 16-07-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Фибула Ер Травел ДОО...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Битолски, Демирхисар...

Оглас: Хотел Изгрев вработува Хотел Изгре...

Работници/ки за на бензинска пумпа ; Келнер/ка

1 favorite Објавен: 20-05-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: нема информација

Оглас: Се  бараат работници/ки за ...

Келнер/Шанкер

10 favorite Објавен: 17-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Хотел Лагадин Дооел ...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Охридски

Оглас: ХОТЕЛ ЛАГАДИН ОХРИД ВРАБОТВА КЕЛНЕ...

Собарка/Хигеничарка

9 favorite Објавен: 27-06-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Битола

Оглас: нема информација...

Рецепционер

2 favorite Објавен: 09-07-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Skala - Hotel & Apar...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Скопски

Оглас: Skala - Hotel & Apartments Адрес...

Останати огласи во ист регион

Обезбедувач заштита на лица и имот

0 favorite Објавен: 12-07-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Безбедност и заштита...

Регион: Прилеп

Оглас: ...

Инженер за контрола на квалитет

0 favorite Објавен: 16-07-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Фирма ДОО

Индустрија: Инжинерство

Регион: Прилепски

Оглас: Фирма вработува лице за спроведувањ...

Сметководител / Accountant

9 favorite Објавен: 23-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Економија

Регион: Прилеп

Оглас: Долгогодишна фирма има потреба о...

Работник за едноставни работи нераспределен на друго место

25 favorite Објавен: 22-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Прилеп

Оглас: ...

Сервис Техничар/Инженер

2 favorite Објавен: 02-07-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Фирма ДОО

Индустрија: Автомобилска

Регион: Прилепски

Оглас: Фирма вработува лице одговорно за к...

Продавач

35 favorite Објавен: 01-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Прима Мебел ДОО

Индустрија: Трговија

Регион: Прилепски

Оглас: Прима е најголемиот хрватски ланец ...

Останати огласи од иста компанија

Девојки за работа на бензиска пумпа, Келнер, Рецепционерка

6 favorite Објавен: 21-06-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Прилеп

Оглас: Салида Петрол има потреба од дев...

Рецепционерка

4 favorite Објавен: 04-07-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: нема информација

Регион: Прилеп

Оглас: Се бара рецепционерка за работа ...

Работници/ки за на бензинска пумпа ; Келнер/ка

1 favorite Објавен: 20-05-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: нема информација

Оглас: Се  бараат работници/ки за ...