ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

ДАДИЛКА - ПОЛНО РАБОТНО ВРЕМЕ

5favoriteОбјавен на: 19-09-2019  |  Компанија: Семејство од Скопје  |  Индустрија: Бебиситерство


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGMONJI
Работно место: ДАДИЛКА - ПОЛНО РАБОТНО ВРЕМЕ
Компанија: Семејство од Скопје
Индустрија: Бебиситерство
Реон: Скопје
Отворен од: 19-09-2019
Отворен до: 25-09-2019
Плата: По договор
Број на работни места: 1
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

Минимум средно образование 

Препораки од претходни работодавачи (семејства)

Посветеност на професијата, континуирана едукација и напредување

Детали за огласот:

ДАДИЛКА – негувателка на бебе (9 месечна возраст) во домот на семејство, полно работно време 09:00 – 17:00 часот, од понеделник – петок.

Дадилката ќе биде вклучена во сите активности коишто се однесуваат на грижа и нега на бебето во домот на семејство, вклучувајќи секојдневна грижа и нега на детето, едукативни активности и придружување на детето.

Дадилката ќе биде слободна за викенди, државни и верски празници. 

Веб страна: vraboti.se
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Bebisiteri vo Anglija

0 favorite Објавен: 18-08-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Бебиситерство

Регион: Македонија

Оглас: RABOTA VO ANGLIJA (CUVANJE NA DE...

Bebisiteri vo Anglija

0 favorite Објавен: 01-09-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Бебиситерство

Регион: Македонија (источен ...

Оглас: RABOTA VO ANGLIJA (CUVANJE NA DE...

Останати огласи во ист регион

менаџер

0 favorite Објавен: 22-10-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговско друштво за ...

Индустрија: Разни области

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Заварувач

0 favorite Објавен: 22-10-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: МАКСТИЛ Акционерско ...

Индустрија: Разни области

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Магационер

1 favorite Објавен: 22-10-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговско друштво за ...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Продавач

0 favorite Објавен: 22-10-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за промет на...

Индустрија: Разни области

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...

Продавач

0 favorite Објавен: 22-10-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Магационер

0 favorite Објавен: 22-10-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговско друштво за ...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...