ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

ДАДИЛКА - ПОЛНО РАБОТНО ВРЕМЕ

5favoriteОбјавен на: 19-09-2019  |  Компанија: Семејство од Скопје  |  Индустрија: Бебиситерство


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGMONJI
Работно место: ДАДИЛКА - ПОЛНО РАБОТНО ВРЕМЕ
Компанија: Семејство од Скопје
Индустрија: Бебиситерство
Реон: Скопје
Отворен од: 19-09-2019
Отворен до: 25-09-2019
Плата: По договор
Број на работни места: 1
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

Минимум средно образование 

Препораки од претходни работодавачи (семејства)

Посветеност на професијата, континуирана едукација и напредување

Детали за огласот:

ДАДИЛКА – негувателка на бебе (9 месечна возраст) во домот на семејство, полно работно време 09:00 – 17:00 часот, од понеделник – петок.

Дадилката ќе биде вклучена во сите активности коишто се однесуваат на грижа и нега на бебето во домот на семејство, вклучувајќи секојдневна грижа и нега на детето, едукативни активности и придружување на детето.

Дадилката ќе биде слободна за викенди, државни и верски празници. 

Веб страна: vraboti.se
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Bebisiteri vo Anglija

4 favorite Објавен: 07-03-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Бебиситерство

Регион: Македонија (источен ...

Оглас: RABOTA VO ANGLIJA (CUVANJE NA DE...

Останати огласи во ист регион

Механичар

0 favorite Објавен: 29-05-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Velkov Company

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Поради проширување на својата работ...

Административен асистент

1 favorite Објавен: 29-05-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: isi glass 2018

Индустрија: Администрација

Регион: Скопски

Оглас: ИСИ ГЛАС 2018 дооел има потреба од ...

Физиотерапевт или Медицинска Сестра

0 favorite Објавен: 28-05-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ-Физиоплус медика

Индустрија: Медицина и здравство

Регион: Скопје

Оглас: Специјалистичка ординација по фи...

Финансиски Администратор

0 favorite Објавен: 28-05-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Bal-Komerc DOO

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Скопски

Оглас: Транспортна компанија има потреба о...

Агент за осигурување и регистрација на возила

1 favorite Објавен: 28-05-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: МГ АУТО ИНСПЕКТ

Индустрија: Автомобилска

Регион: Скопје

Оглас: -Како предност ќе се смета предх...

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 29-05-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Тим Поинт

Индустрија: Администрација

Регион: Скопски

Оглас: Компанија за увоз и дистрибуција на...