ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Language and Cultural Facilitators for Macedonian Language

0 favorite Објавен: 18-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Peace Corps North Ma...

Индустрија: нема информација

Регион: Скопје

Оглас: VACANCY ANNOUNCEMENT   ...

АГЕНТ ЗА ГРИЖА НА КОРИСНИЦИ

0 favorite Објавен: 17-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Премиум Суппорт ДОО

Индустрија: Услуги

Регион: Скопје

Оглас: Претставништво на светска реноми...

Електричар за одржување

0 favorite Објавен: 17-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЕЛЕКТРО МЕ-НА Дооел ...

Индустрија: Енергетика

Регион: нема информација

Оглас: Фирмата ЕЛЕКТРО МЕ-НА Дооел Скоп...

Помлад Техничар

0 favorite Објавен: 17-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за услуги ХТ...

Индустрија: игри на среќа

Регион: Скопје

Оглас: Доколку ве интересира техника, с...

Рецепционерка

0 favorite Објавен: 17-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Хотел Аристократ Фиш...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Скопје

Оглас: Се бара:   Ре...

Инженер – Технолог во Производство

1 favorite Објавен: 17-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Метална индустрија Б...

Индустрија: Хемија

Регион: Скопје

Оглас: Братство Површинска зашита има п...

Персонал за кујна

0 favorite Објавен: 17-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ФЕЈМС

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопје

Оглас: FAMES lounge & coffee bar ба...

Електричар за одржување машини

0 favorite Објавен: 16-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: друштво за посредува...

Индустрија: Услуги

Регион: Скопје

Оглас: Kомпанија од Скопје има пот...

Магационер

2 favorite Објавен: 16-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Производство

Регион: Велес

Оглас: нема информација...

Шофер на камион со Ц-категорија

2 favorite Објавен: 15-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: СТОВАРИШТЕ ПЛАНУМ

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Струга

Оглас: Стовариште Дооел Планум има потр...

Magacioner i vozac

1 favorite Објавен: 15-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Dijamant93

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Скопје

Оглас: Dijamant 93 Skopje, ima p...

Продавач

0 favorite Објавен: 15-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Скопје

Оглас: ПАДЕДЕ 2002 има потреба од прода...

ЕЛЕКТРОНИЧАР ЗА UPS УРЕДИ EUPS-FIB/001

0 favorite Објавен: 15-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ФИБЕРНЕТ М-К ДОО

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Скопје

Оглас: ·    ...

КОМЕРЦИЈАЛИСТ

0 favorite Објавен: 15-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДПТИ ЕЛИНГ

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Скопје

Оглас: Квалификации  - со и...

Магационер

0 favorite Објавен: 15-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДПТИ ЕЛИНГ

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: нема информација

Оглас: Компанија со дваесет и седум год...

Комерцијалист за продажба - Скопје

0 favorite Објавен: 15-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДПТИ ЕЛИНГ

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Скопје

Оглас: Компанија ЕЛИНГ ДОО Скопје, со д...

сметководител

0 favorite Објавен: 15-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДПТИ ЕЛИНГ

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Скопје

Оглас: Компанија со дваесет и седум год...

Ассистент за продажба

0 favorite Објавен: 14-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Bellina ramstor

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Македонија

Оглас: Bellina se zanimava so francuski...

Бравар мајстор, Фарбач, Заварувач

0 favorite Објавен: 14-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДПТУ Лапласт-М ДООЕЛ...

Индустрија: Производство

Регион: Скопје

Оглас: ДПТУ ЛАПЛАСТ-М ДООЕЛ Скопје, е ф...

Монтер

0 favorite Објавен: 14-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДПТУ Лапласт-М ДООЕЛ...

Индустрија: Производство

Регион: Скопје

Оглас: Фирмата ДПТУ Лапласт-М ДООЕЛ Ско...

доктор на стоматологија

3 favorite Објавен: 13-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ Стоматолошка Орд...

Индустрија: Медицина и здравство

Регион: Битола

Оглас: ПЗУ Стоматолошка Ординација Д-р ...

Референт за продажба

0 favorite Објавен: 13-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: TTG

Индустрија: Автомобилска

Регион: Штип

Оглас: Центар за гуми ТТГ ПитСтоп -Штип...

келнери/ки - салатер/ка - пица мајстор- готвач-помошник во кујна

2 favorite Објавен: 13-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Ресторан Cherry orch...

Индустрија: Гастрономија

Регион: Скопје

Оглас: За новата сезона и отворање на Р...

Optika Retina

3 favorite Објавен: 13-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Optika Retina Beta-M...

Индустрија: Оптика

Регион: Тетово

Оглас: нема информација...

Асистент на продажба во продажниот салон во Рамстор Мол

0 favorite Објавен: 12-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ТОМ ТАИЛОР ДООЕЛ уво...

Индустрија: нема информација

Регион: Скопје

Оглас: Главни обврски и одговорности на...

Проект Координатор(ка)

0 favorite Објавен: 12-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Перун Технологии

Индустрија: Информатика

Регион: Скопје

Оглас: Одговорности на Проект Координат...

Пекар

0 favorite Објавен: 12-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Jontashi

Индустрија: Гастрономија

Регион: Скопје

Оглас: Јонташи е производство на различ...

СТОЛАРИ – МОНТЕРИ

0 favorite Објавен: 12-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за градежниш...

Индустрија: Дрвна

Регион: Скопје

Оглас: Објавуваме оглас за вработување ...

Инженер по архитектура и дизајн - модул Дизајн и технологии на мебел и ентериер

0 favorite Објавен: 12-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за градежниш...

Индустрија: Дрвна

Регион: Скопје

Оглас: Дипломиран  инженер  п...

Референт за продажба

1 favorite Објавен: 11-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Тобако Корнер

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Скопје

Оглас: ТОБАКО КОРНЕР ДООЕЛ...

Персонал за кујна

0 favorite Објавен: 11-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Restoran Oreov Lad

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопје

Оглас: Ресторан Ореов Лад има потреба о...

Regional Coordinator

0 favorite Објавен: 11-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Peace Corps North Ma...

Индустрија: нема информација

Регион: Скопје

Оглас: The previous vacancy announcemen...

Medicinska sestra so polozen drzaven ispit

0 favorite Објавен: 11-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: PZU.Medika Centar

Индустрија: нема информација

Регион: Zlokukani Skopje

Оглас: PZU.Medika Centar ima potreba od...

Градежен инженер за висока градба

2 favorite Објавен: 11-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Ofis bilding menadzm...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопје

Оглас: Гемма инженеринг доо има потреба...

Персонал за козметички салон

0 favorite Објавен: 11-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Убавина и здравје

Регион: Скопје

Оглас: За вработување во нова и екс...

Магационер / дистрибутер

0 favorite Објавен: 11-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Рамос - Илиадис

Индустрија: Бизнис и Претприемни...

Регион: Скопје

Оглас: Oдговорности и задачи: &m...