ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Project manager

0favoriteОбјавен на: 11-01-2020  |  Компанија: ПХП АППС ДООЕЛ  |  Индустрија: Информатика


Статус: Активен
Код на огласот: TGNNLMN
Работно место: Project manager
Компанија: ПХП АППС ДООЕЛ
Индустрија: Информатика
Реон: Скопје
Отворен од: 13-01-2020
Отворен до: 13-02-2020
Плата: 30.000
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: Определено
Потребни квалификации: нема информација
Детали за огласот:

ПХП АППС е во потрага по талентирани и мотивирани проект-менаџери кои на креативен начин ќе ги искомбинираат своите вештини во менаџирање на програмерите. Идеалните кандидати за отворените позиции треба да бидат подготвени за работа на веќе постоечки проекти, како и активно да учествуваат во предложување нови идеи.

Ние ќе ви ги дадеме сите потребни услови за работа, обука и менторирање, а од вас очекуваме:

Познавање на работата (искуство со Waterfall, Agile, Scrum, Kanban);

Искуство со Asana ќе се смета за предност;

Познавање на англиски јазик, пишување и зборување;

Желба за тимска работа;

Искреност и самоиницијативност;

Желба за проучување нови технологии;

Проактивно размислување;

Активно учество во решавање на настанати проблеми;

Истрајност во работата;

Позитивен и креативен пристап кон работата;

Желба за лично и професионално усовршување;

Условите кои ги нудиме се:

Работно време од понеделник до петок, во временски интервал од 40 часа;

Статус на вработен од првиот работен ден;

Редовна и компетитвна плата со континуирана можност за зголемување;

Бонуси;

Одлична и опуштена работна атмосфера, без притисоци;

Државни празници не работиме;

 

 

Доколку сметате дека токму вие треба да бидете нашите идни колеги, пратете ги вашите CV-а на phpappsdooel@gmail.com

 

 

Компанијата го цени вашето мислење за месечниот надоместок доколку самите го наведете кога ќе нѐ исконтактирате.

Веб страна:
Контакт телефон: 072243854
Контакт емаил: phpappsdooel@gmail.com
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

System Administrator

0 favorite Објавен: 16-01-2020 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: We’re looking for a motivated engin...

Project manager

1 favorite Објавен: 13-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: PHP Apps

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: PHP APPS - ПХП АППС ДООЕЛ е во потр...

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 16-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: НОВАКОД

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: Потребни квалификации: ASP.Net f...

Junior Developer

0 favorite Објавен: 13-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Дата Медикал Софтвер

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: Trusted and recognizable company in...

Service Support Manager

0 favorite Објавен: 17-01-2020 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: As a proven leader in the global ae...

PROGRAM COORDINATOR

2 favorite Објавен: 17-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Брајт Бокс

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Битолски, Скопски

Оглас: We are looking for a Wordpress Deve...

Останати огласи во ист регион

Касиер/ка

0 favorite Објавен: 22-01-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Аеродром

Оглас:   Стокомак е ланец н...

сметководител

0 favorite Објавен: 22-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Хотел Панорамика Диз...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Скопски

Оглас: Хотел Панорамика Дизајн и Спа го пр...

Spanish Speaking Customer Service Agent

0 favorite Објавен: 22-01-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: InPlayer

Индустрија: Информатика

Регион: Скопје

Оглас: Keemotion is a market-leader in ...

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 22-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДЕНМАК ДОО

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: ДОСТАВУВАЧ - ШОФЕР Потребни ...

Финансиски Администратор

0 favorite Објавен: 22-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Триглав Пензиско Дру...

Индустрија: Осигурување

Регион: Скопски

Оглас: • Администрирање со индивидуални за...

Transport and Customs Administrator

1 favorite Објавен: 22-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: К и А Квалити Сервис...

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Скопски

Оглас: ДИСПЕЧЕР ЗА АМЕРИКАНСКИ ПАЗАР Со...

Останати огласи од иста компанија

PHP Developer(s)

0 favorite Објавен: 11-01-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПХП АППС ДООЕЛ

Индустрија: Информатика

Регион: Скопје

Оглас: PHP APPS - ПХП АППС ДООЕЛ е во п...