ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Front End Software Engineer

0favoriteОбјавен на: 19-11-2019  |  Компанија: Перун Технологии  |  Индустрија: Информатика


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGNKHFM
Работно место: Front End Software Engineer
Компанија: Перун Технологии
Индустрија: Информатика
Реон: Скопје
Отворен од: 19-11-2019
Отворен до: 10-12-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: 1
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

Потребни квалификации:

·         Способност и желба за тимска работа

·         Релевантно работно искуство од најмалку 2 години во бараната област

·         Одговорност и организираност во навремено извршување на работните задачи

·         Познавање на  HTML, CSS и JavaScript, React.js, Redux.js, Node.js , AJAX, JQuery

·         Дополнително познавање на  Java, SQL  (работа со бази на податоци) ќе се смета за предност

·         Одлично познавање на Англиски јазик

·         Одлични комуникациски вештини

·         Иницијативност, креативност, како и способност и желба за тимска работа

·         Универзитетска диплома од областа на ИКТ ќе се смета за предност

 

Детали за огласот:

Отворена работна позиција:

·         Frontend Software Engineer (1)

·         Начин на аплицирање: со испраќање на Вашето CV на contact@prtech.mk

·         Огласот е со важност до 10.12.2019 година

Одговорности и опис на работни активности:

·         Следење на работни процеси

·         Евиденција на работни обврски и почитување на крајните рокови

·         Rазвој на програмски код, според воспоставена методологија на работа;

·         Земање активно учество при дефинирање на кориснички интерфејси и развој на компоненти (искажување идеи и нивна реализација)

·         Rазвој на нови компоненти, како и анализа на постоечки компоненти од системот и подобрување на истите

·         Пишување на корисничка и техничка документација;

Што нудиме?

·         Пријатна и динамична работна околина во иновативна компанија

·         Поддршка за запознавање со работните процеси на компанијата, како и потребните проектни активности во кои кандидатот би бил вклучен

·         Можности за професионален и личен развој во повеќе области

Веб страна:
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Програмер

1 favorite Објавен: 02-12-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ИНТЕР МЕДИА ДООЕЛ

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Цела Македонија

Оглас: A Super Ambitious Startup At Ent...

Специјалист за техничка поддршка

0 favorite Објавен: 09-12-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ИНПЛЕЕР ХУБ ДООЕЛ Ск...

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: Keemotion is a market-leader in aut...

Remote AWS Solution Architect

0 favorite Објавен: 11-12-2019 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: Join the world’s largest virtual ­­...

Senior Digital Publishing Engineer

1 favorite Објавен: 10-12-2019 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: We are looking for a skilled and pa...

Digital Marketing Specialist

1 favorite Објавен: 07-12-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Сигмоид Гроуп

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: Sigmoid Group is a first company in...

Предавач

0 favorite Објавен: 11-12-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Јавен Адвертајзинг Д...

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: Јавен Адвертајзинг Дооел е верифици...

Останати огласи во ист регион

Дистрибутер

1 favorite Објавен: 15-12-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Flashnet

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: Marketing agencija ima potreba o...

Електроинженер-проектант

0 favorite Објавен: 13-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за градежниш...

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Центар

Оглас: ...

farmacevtski tehnicar

0 favorite Објавен: 15-12-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: pzu aptrka Gorocvet ...

Индустрија: Фармација

Регион: Скопје

Оглас: нема информација...

Книговодител-Сметководител

0 favorite Објавен: 14-12-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: санте

Индустрија: Сметководство

Регион: Скопски

Оглас: САНТЕ ПЛУС ГРУПАЦИЈА отвора нова ра...

Службеник во книговодство

2 favorite Објавен: 13-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Аеродром

Оглас: ...

Продавач

1 favorite Објавен: 14-12-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Т.П.САНИ

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Baram prodavacka za vo mini market....