ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Електро / Машински техничари

0 favorite Објавен: 06-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЦЗЛ - Центар за лифт...

Индустрија: Машинство

Регион: Скопје

Оглас: Со и без работно искуство...

СЕРВИСЕР НА ДИЗЕЛ ЕЛЕКТРИЧНИ ГЕНЕРАТОРИ

0 favorite Објавен: 06-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ФИБЕРНЕТ М-К ДОО

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Скопје

Оглас: - комплетно сервисирање на дизел...

Машински техничар

0 favorite Објавен: 06-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Производство

Регион: нема информација

Оглас: ОПИС НА КОМПАНИЈАТА Фрукт...

Електротехничар

0 favorite Објавен: 06-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Производство

Регион: Скопје

Оглас: ОПИС НА КОМПАНИЈАТА Фрукт...

-бравари -заварувачи -металостругари -машински техничари

0 favorite Објавен: 05-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за истражно ...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Македонија

Оглас: - Машински инжењери кои работа...

Женски фризер

0 favorite Објавен: 05-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Ла Шик Дооел

Индустрија: Убавина и здравје

Регион: Аеродром-Скопје

Оглас: нема информација...

Бушач - оператор на градежна машина

0 favorite Објавен: 05-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за истражно ...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Македонија

Оглас: нема информација...

Главен сметководител

0 favorite Објавен: 05-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Правник

8 favorite Објавен: 04-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Проект 42

Индустрија: Услуги

Регион: Куманово

Оглас: Поради развојни цели на компаниј...

хигиеничарка

3 favorite Објавен: 04-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Геромедикал Феникс

Индустрија: Медицина и здравство

Регион: Скопје

Оглас: ПУСЗ Феникс Премиум има потреба ...

Градежен инженер Проектант (хидротехничка насока)

2 favorite Објавен: 04-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за проектант...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопје

Оглас: Опис на работни задачи:Изработка...

Келнер/ка, Шанкер/ка, Работник во Кујна во FAMES Bistro

1 favorite Објавен: 04-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ФЕЈМС

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопје

Оглас: FAMES Bistro lounge & coffee...

Deutschsprachige Kundenbetreuer/-innen

0 favorite Објавен: 04-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: нема информација

Регион: косово

Оглас: http://dekra.mk/jobs/german-spea...

МАШИНСКИ ИНЖЕНЕР

2 favorite Објавен: 04-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДПТУ Лапласт-М ДООЕЛ...

Индустрија: Производство

Регион: Скопје

Оглас: Фирмата ДПТУ Лапласт-М ДООЕЛ Ско...

Архитект

0 favorite Објавен: 04-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДПТУ Лапласт-М ДООЕЛ...

Индустрија: Производство

Регион: Скопје

Оглас: Фирмата ДПТУ Лапласт-М ДООЕЛ Ско...

Застапник -трговски патник

3 favorite Објавен: 04-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Дрвна

Регион: Струмица

Оглас: Ние сме трговска компаниja, која...

Деловен асистент

0 favorite Објавен: 04-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: ОПИС НА КОМПАНИЈАТА За на...

Хигиеничари/ки

6 favorite Објавен: 03-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за автотранс...

Индустрија: нема информација

Регион: Велес

Оглас: Пан-Промет има потреба од Хигиен...

BRAVAR ZAVARIVAC

0 favorite Објавен: 01-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: elektrojug doo

Индустрија: Машинство

Регион: Црна Гора

Оглас: FABRICI ZA PROIZVODNJU METALNIH ...

POMOCNIK BRAVARA

0 favorite Објавен: 01-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: elektrojug doo

Индустрија: Машинство

Регион: Црна Гора

Оглас: FABRICI ZA PROIZVODNJU METALNIH ...

СЕРВИСЕР НА UPS УРЕДИ SUPS-FIB/001

2 favorite Објавен: 31-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ФИБЕРНЕТ М-К ДОО

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Скопје

Оглас: - сервис и поправка на UPS уреди...

раководител во оператива

0 favorite Објавен: 31-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Трговско друштво за ...

Индустрија: Комунална

Регион: Скопје

Оглас: ДА ПОСЕДУВА ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА&nbsp...

Негувателка

1 favorite Објавен: 30-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Геромедикал Феникс

Индустрија: Медицина и здравство

Регион: Скопје

Оглас: Дом за стари лица Феникс Премиум...

Full Stack Web developer

1 favorite Објавен: 29-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Quomatic.AI

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: Quomatic.AI is a company led by ...

smetkovoditel

0 favorite Објавен: 28-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

call center

5 favorite Објавен: 27-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: connect24nmk

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: TITLE: Wir suchen Kundenb...

Комерцијалист/ka

1 favorite Објавен: 27-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: EVROPA GUMI doo -Sko...

Индустрија: Автомобилска

Регион: Скопје

Оглас: Се бара комерцијалист за продажб...

Возач – дистрибутер

0 favorite Објавен: 26-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Dijamant 93

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: нема информација

Оглас: Компанијата Дијамант 93, која е ...

ПРЕЗЕНТЕР ЗА МАРКЕТИНГ И ПРОДАЖБА

0 favorite Објавен: 25-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: EKONET

Индустрија: Маркетинг

Регион: Сите Региони во Маке...

Оглас:   Реномирана компани...

PHP Developer

0 favorite Објавен: 24-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Боинтсофт

Индустрија: Информатика

Регион: Скопје

Оглас: Боинтсофт е во потрага по талент...

Електричар

0 favorite Објавен: 21-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Металургија

Регион: нема информација

Оглас: ДЕКРА во име  на својот кли...

Higienicarka

1 favorite Објавен: 21-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Пекара БРЕДВЕЈ Алекс...

Индустрија: Угостителство

Регион: нема информација

Оглас: ТИМОТ НА ПЕКАРА BREADWAY СЕ ПРОШ...

Prodavacka i Magacioner Distributer

0 favorite Објавен: 20-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Еуроалба дооел

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Скопје

Оглас: Euroalba dooel od Skopje (Karpos...

КОМЕРЦИЈАЛИСТ

0 favorite Објавен: 20-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: UNIPOR

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Словенија

Оглас: Poduzeće iz Slovenije, koje se b...

Архитект / Градежен инженер

3 favorite Објавен: 20-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: akva planet

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопје

Оглас: Akva planet skopje ima potreba o...

ОПШТИ РАБОТНИЦИ ЗА С. ТУРНОВО

1 favorite Објавен: 20-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Солидис

Индустрија: нема информација

Регион: Босилово

Оглас: Имаме потреба от општи работници...