ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

нема информација

0favoriteОбјавен на: 06-11-2019  |  Компанија: Акционерско друштво ...  |  Индустрија: нема информација


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGNJGGL
Работно место: нема информација
Компанија: Акционерско друштво за издавање учебници и наставни средства ПРОСВЕТНО ДЕЛО Скопје
Индустрија: нема информација
Реон: Скопје
Отворен од: 07-11-2019
Отворен до: 14-11-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: Хонорарно
Потребни квалификации:

Завршен Филолошки факултет - англиски јазик, превод и толкување/ македонски јазик и јужнословенски јазици (српски јазик под Б) и минимум три години работно искуство во преведување.

Детали за огласот:

Просветно дело АД Скопје има потреба од ангажирање на: 1) преведувач (англиски јазик) врз основ на договор на дело, со завршен Филолошки факултет - англиски јазик, превод и толкување и со минимум три години работно искуство во преведување и 2) преведувач (српски јазик) врз основа на договор на дело, со завршен Филолошки факултет - македонски јазик и јужнословенски јазици (српски јазик под Б) и со минимум три години работно искуство во преведување. Заинтересираните кандидати можат да испратат свое CV на: prodelo@t.mk

Веб страна: www.prosvetnodelo.com.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Механичар

0 favorite Објавен: 29-05-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Velkov Company

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Поради проширување на својата работ...

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 01-06-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: пантерфакс

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: elektro ing ili drugo obrazovanie z...

Портир

4 favorite Објавен: 27-05-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Вакчаре ДООЕЛ

Индустрија: - Нема информација

Регион: Струшки

Оглас: Дооел Вакчаре -Струга, ЦАРИНСКИ ТЕР...

Хигиеничар

0 favorite Објавен: 02-06-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Partners and Orka

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Агенцијата за рекламирање Partners&...

Електричар

0 favorite Објавен: 01-06-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЗС ТЦ БЕВЕРЛИ ХИЛС

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: ЗС ТЦ БЕВЕРЛИ ХИЛС БАРА ЕЛЕКТРИЧАР...

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 24-05-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ХОТЕЛ ЛЕБЕД

Индустрија: - Нема информација

Регион: Охридски

Оглас: Хотел Лебед има потреба од персонал...

Останати огласи во ист регион

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 01-06-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: пантерфакс

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: elektro ing ili drugo obrazovanie z...

Електричар

0 favorite Објавен: 01-06-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЗС ТЦ БЕВЕРЛИ ХИЛС

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: ЗС ТЦ БЕВЕРЛИ ХИЛС БАРА ЕЛЕКТРИЧАР...

Раководител

0 favorite Објавен: 02-06-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: КАМ ДООЕЛ

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: КАМ е единствен синџир на маркети в...

Java Developer

0 favorite Објавен: 02-06-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Invictus Solutions

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: Invictus Solutions is hiring Java D...

Општи работници

3 favorite Објавен: 02-06-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Којаконеја Дооел Ско...

Индустрија: Производство

Регион: Скопје

Оглас: Фирмата Којаконеја Дооел Скопје ...

Хаусмајстор

0 favorite Објавен: 02-06-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: дон холдинг

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопски

Оглас: компанија од Скопје има потреба од...