ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Xamarin Developer

3favoriteОбјавен на: 08-08-2019  |  Компанија: Cuspis Solutions  |  Индустрија: Информатика


Статус: Активен - Премиум оглас
Код на огласот: TGMKMMN
Работно место: Xamarin Developer
Компанија: Cuspis Solutions
Индустрија: Информатика
Реон: Скопје
Отворен од: 08-08-2019
Отворен до: 01-09-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: 1
Вид на вработување: полно; скратено работно време; пракса
Потребни квалификации:

XAMARIN FORMS

WEB SERVICES: SOAP/REST API

C#

MS SQL

HTML5

CSS

JAVASCRIPT

JQUERY

JSON

XML

Детали за огласот:

Се бараat Xamarin програмери за работа, со или без работно искуство.

Меѓународна софтверска компанија распространета во повеќе држави која успешно опстојува на пазарот на трудот повеќе од 14 години, поради зголемување на обемот на работа има потреба од проширување на програмерскиот иновативен тим во Р. Македонија.

Работната позиција нуди стекнување на нови знаења но и постојано усовршување на веќе постоечките, поради разноликоста на барањата кои се поставуваат од страна на корисниците.

Она што нудиме е пријатна атмосфера за работа со “кул” колеги кои ќе ви помогнат да ја започнете или надоградите својата кариера токму кај нас.

За студентите кои немаат дипломирано, нудиме флексибилно работно време, бенефит преку кој ќе можат истовремено да ги довршат своите студии но и да стекнат работно искуство, секако многу важно за добар почеток на својата професионална кариера.

Доколку сте заинтересирани за оваа работна позиција пратете своја биографија во PDF формат на следнава e-Mail адреса: office-mk@cuspis.com

Веб страна: http://www.cuspis.com
Контакт телефон: нема информација
Контакт емаил: нема информација
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Full-stack Developer

0 favorite Објавен: 20-08-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: QUIPU is an international c...

Developers

0 favorite Објавен: 20-08-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Брајт Бокс

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Битолски, Скопски

Оглас: We are looking for a Front End Deve...

Full stack developer

0 favorite Објавен: 21-08-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Декра, Македонија

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: QUIPU is an international company b...

Администратор на бази на податоци

2 favorite Објавен: 22-08-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговско друштво за ...

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Битола

Оглас: ...

PRODUCTION SUPERVISOR

5 favorite Објавен: 14-08-2019 / Вработи.се

Статус: Активен - Премиум оглас

Компанија: InPlayer

Индустрија: Информатика

Регион: Скопје

Оглас: Thuuz Sports is an award-winning...

PPC Specialist

0 favorite Објавен: 19-08-2019 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: Do you crave a job that pays you ba...

Останати огласи во ист регион

Козметичар

0 favorite Објавен: 24-08-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговец поединец Мил...

Индустрија: Убавина и здравје

Регион: Центар

Оглас: ...

менаџер

0 favorite Објавен: 24-08-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ГЛОБ-3Х ТИРАНА АЛБАН...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

B2B / B2C Telemarketer

0 favorite Објавен: 25-08-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Agency Y

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: Agency Y is a lead generation ag...

Козметичар

0 favorite Објавен: 24-08-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за услуги и ...

Индустрија: Убавина и здравје

Регион: Центар

Оглас: ...

менаџер

0 favorite Објавен: 24-08-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за угостител...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Администратор/Организатор

0 favorite Објавен: 24-08-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Сигурност ДП

Индустрија: Безбедност и заштита...

Регион: Скопски

Оглас: - administrativna-komercijalna...

Останати огласи од иста компанија

.NET (Junior, Middle, Senior) Developer

7 favorite Објавен: 08-08-2019 / Вработи.се

Статус: Активен - Премиум оглас

Компанија: Cuspis Solutions

Индустрија: Информатика

Регион: Скопје

Оглас: Се бараat .NET (Junior, Middle, ...