ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Рецепционер

6favoriteОбјавен на: 18-06-2019  |  Компанија: Кеопс Плус ДЕЛ Битол...  |  Индустрија: Хотелиерство


Статус: Активен
Код на огласот: TGMGGMO
Работно место: Рецепционер
Компанија: Кеопс Плус ДЕЛ Битола
Индустрија: Хотелиерство
Реон: Битола
Отворен од: 18-06-2019
Отворен до: 18-07-2019
Плата: 18000 почетна плата
Број на работни места: Рецепционер
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

Познавање на турски и албански јазик

Детали за огласот: нема информација
Веб страна: www.hotelkeops.mk
Контакт телефон: 070/207-499
Контакт емаил: keops_plus@yahoo.com
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Келнер/Шанкер

10 favorite Објавен: 17-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Хотел Лагадин Дооел ...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Охридски

Оглас: ХОТЕЛ ЛАГАДИН ОХРИД ВРАБОТВА КЕЛНЕ...

Рецепционер

1 favorite Објавен: 24-06-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Хотел Викторија

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Скопје

Оглас: - Подготвување, организирање и и...

Рецепционер(ка)

6 favorite Објавен: 06-07-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Прилеп

Оглас: Потребна е рецепционерка на неоп...

Собар/ka

2 favorite Објавен: 28-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Хотел СКАРДУС ДОО

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Тетовски

Оглас: Хотел Скардус Доо со седиште во Поп...

Собарка/Хигеничарка

9 favorite Објавен: 27-06-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Битола

Оглас: нема информација...

Рецепционер

1 favorite Објавен: 03-07-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Ван-Мак

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Скопски

Оглас: Конкурс за вработување. Хотел Скве...

Останати огласи во ист регион

Угостителски работник

1 favorite Објавен: 15-07-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Битола

Оглас: ...

Работник во производство

5 favorite Објавен: 09-07-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Enigma Plast

Индустрија: Производство

Регион: Битолски

Оглас: Се бара ракувач на машина во произв...

Администратор

3 favorite Објавен: 12-07-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Администрација

Регион: Битола

Оглас: ...

Графички дизајнер

0 favorite Објавен: 16-07-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Нова Солутионс ДООЕЛ

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Битолски

Оглас: Има ли junior графички дизајнер? Да...

Продавач

5 favorite Објавен: 12-07-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Битола

Оглас: ...

Доставувач

4 favorite Објавен: 12-07-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговско друштво за ...

Индустрија: Разни области

Регион: Битола

Оглас: ...

Останати огласи од иста компанија

Рецепционер

11 favorite Објавен: 11-06-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Кеопс Плус ДЕЛ Битол...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Битола

Оглас: нема информација...