ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Ваш оглас? Внесете го кодот за измена:ИЗМЕНИ

Административен работник

0favoriteОбјавен на: 07-06-2019  |  Компанија: Трговско друштво за ...  |  Индустрија: Продажба и трговија,...


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGMFHOL
Работно место: Административен работник
Компанија: Трговско друштво за промет и услуги СУНИЛЕНС ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
Индустрија: Продажба и трговија,
Реон: Скопје
Отворен од: 07-06-2019
Отворен до: 14-06-2019
Плата: 20000
Број на работни места: 1
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

ВСС

Детали за огласот:

-        Прием и проследување на повици и  нарачки од клиентите

-        Е-маил комуникација

-        Средување на  HACCP документација за влез на роба во магацин

-        Подготовка на документација за увозно работење

-        Подготовка на документација за извозно работење

-        Внесување податоци во нашиот сопствен систем (контакти,адреси,резервации за потребите на компанијата

-        Деловна коресподенција

-        Изработка на деловна документација ( барања, договори, известувања, овластувања и  архивирање на истите

 

-        Други останати активности во согласност со работните процеси

Веб страна:
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи во ист регион

Доставувач

0 favorite Објавен: 22-09-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДООЕЛ Мебел-Ви

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Скопски

Оглас: Дооел Мебел-Ви Виница има потреба о...

Продавач

1 favorite Објавен: 21-09-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Медија Планет

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Трговско издавачка куќа, поради про...

Одделенски наставник

0 favorite Објавен: 21-09-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватно средно учил...

Индустрија: Образование и наука

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Професор по математика

0 favorite Објавен: 21-09-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватно средно учил...

Индустрија: Образование и наука

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Неговател/ка

0 favorite Објавен: 21-09-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Феникс

Индустрија: Медицина

Регион: Скопски

Оглас: Дом за стари лица Феникс Премиум п...

Административен аналитичар

1 favorite Објавен: 21-09-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватна здравствена...

Индустрија: Администрација

Регион: Аеродром

Оглас: ...