ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Рецепционер

12favoriteОбјавен на: 03-06-2019  |  Компанија: Кеопс Плус ДЕЛ Битол...  |  Индустрија: Хотелиерство


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGLONMH
Работно место: Рецепционер
Компанија: Кеопс Плус ДЕЛ Битола
Индустрија: Хотелиерство
Реон: Битола
Отворен од: 03-06-2019
Отворен до: 03-07-2019
Плата: 18000 почетна плата
Број на работни места: Рецепционер
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

Рецепционер со искуство над 3 години

Познавање на англиски + дополнителен јазик

Возрасна група над 35години

Силни вербални и комуникациски писмени вештини

Способност за јасна и ефективна комуникација со личности од различни хиерархиски нивоа и националности

Детали за огласот:

Работното место подразбира класично рецепционерско работење во три смени во одлични услови,на едноставен  компјутерски софтвер во новоотворен хотел.

Со напредок на хотелското работење има можност за зголемување на платата и бунуси за високи резултати и достугнувања и разни други бенифиции

 

Веб страна: www.hotelkeops.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

сметководител

1 favorite Објавен: 05-08-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Хотел Панорамика Диз...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Скопски

Оглас: Хотел Панорамика Дизајн и Спа го пр...

Келнер/ка

2 favorite Објавен: 16-08-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Ангромаркетинг ДОО

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Битолски

Оглас: Ангромаркетинг ДОО подружница Хотел...

Хигиеничар

0 favorite Објавен: 18-09-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Скала - Хотел и Апар...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Скопски

Оглас: Skala - Hotel & Apartments Адрес...

Рецепционер/ка

0 favorite Објавен: 17-09-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Skala - Hotel & Apar...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Скопје

Оглас: Skala - Hotel & Apartments...

Рецепционер

0 favorite Објавен: 10-09-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Ван-Мак

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Скопски

Оглас: Конкурс за вработување. Хотел Скве...

Хигиеничарка/собарка

0 favorite Објавен: 17-09-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Skala - Hotel & Apar...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Скопје

Оглас: Хигиеничарка/Собарка &nbs...

Останати огласи во ист регион

Возач на такси

0 favorite Објавен: 19-09-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за транспорт...

Индустрија: Разни области

Регион: Битола

Оглас: ...

Продавач

2 favorite Објавен: 20-09-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Производнотрговско и...

Индустрија: Разни области

Регион: Битола

Оглас: ...

Програмер

0 favorite Објавен: 20-09-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговијап...

Индустрија: Разни области

Регион: Битола

Оглас: ...

Инструктор - Француски Јазик

0 favorite Објавен: 19-09-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Play Digital

Индустрија: Образование и наука

Регион: Битола

Оглас: нема информација...

Инструктор - Германски Јазик

0 favorite Објавен: 19-09-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Play Digital

Индустрија: Образование и наука

Регион: Битола

Оглас: нема информација...

Инструктор - AutoCAD 2D

1 favorite Објавен: 19-09-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Play Digital

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Битола

Оглас: нема информација...