ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

- 2 стручни соработници (медицински претставници) за територија на Р. Македонија:

2favoriteОбјавен на: 14-05-2019  |  Компанија: Друштво за промет и ...  |  Индустрија: Медицина и здравство


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGLNFHI
Работно место: - 2 стручни соработници (медицински претставници) за територија на Р. Македонија:
Компанија: Друштво за промет и услуги ДЕМАКС НОВА ИНТ дооел извоз-увоз Скопје
Индустрија: Медицина и здравство
Реон: Скопје
Отворен од: 14-05-2019
Отворен до: 31-05-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

- високо образование (медицински, фармацевтски или стоматолошки факултет),

- активно познавање на англиски јазик,

- одлично познавање на MS Office,

- положен возачки испит (Б категорија)

- место на живеење во Скопје.

Детали за огласот:

Вештини и способности:

- одлични комуникатори, аналитичари и организатори,

- стручност и елоквентност, енергичност,

- претприемачки дух, успешно продавање на производ или услуга,

- справување со работа под притисок, исполнување таргети,

- задолжително претходно работно искуство  при групни презентации и работа на терен.

 

Нудиме:

- работа во динамична средина, млад тим од стручни лица, добри услови, врвна обука, можност за докажување на вашите професионални способности, интернационална кариера.

 

Одговорности:

- презентирање и промоција на ОТЦ препарати и диететски суплементи преку редовни посети на лекари и фармацевти.

 

Сите заинтересирани кандидати да достават CV, фотографија и мотивационо писмо на македонски јазик на e-mail: career@demaxnova.com

Огласот трае до 31.05.2019 година

Веб страна:
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Доктор по општа медицина

1 favorite Објавен: 06-09-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ХЕАЛТХ ГЕНЕРАТОР ДОО...

Индустрија: Медицина

Регион: Радовиш

Оглас: ...

МЕДИЦИНСКИ ПРЕТСТАВНИК

1 favorite Објавен: 13-09-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Медицина и здравство

Регион: Македонија

Оглас: Бараме енергични и професионални...

Медицинска сестра

0 favorite Објавен: 17-09-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватна здравствена...

Индустрија: Медицина

Регион: Студеничани

Оглас: ...

Медицинска сестра

2 favorite Објавен: 17-09-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватна здравствена...

Индустрија: Медицина

Регион: Петровец

Оглас: ...

Медицинска сестра

0 favorite Објавен: 19-09-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ по општа медицин...

Индустрија: Медицина

Регион: Аеродром

Оглас: ...

Медицинско-лабораториски техничар

2 favorite Објавен: 18-09-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ САНТЕ ПЛУС ГРОУП...

Индустрија: Медицина

Регион: Ѓорче Петров

Оглас: ...

Останати огласи во ист регион

English Language Representative - Work from Home Option

0 favorite Објавен: 19-09-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: One Contact Skopje

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Скопје

Оглас: THIS IS A FULL TIME/PART TIME PO...

English Language Representative

0 favorite Објавен: 19-09-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: One Contact Skopje

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Скопје

Оглас: THIS IS A FULL TIME/PART TIME PO...

Готвач

0 favorite Објавен: 19-09-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Restaurant Big Fish

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Заради проширување на обемот на раб...

Овластен сметководител

0 favorite Објавен: 19-09-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Хигиена и одржување

Регион: Скопје

Оглас: Потребен е овластен сметководите...

Чувар на автомобил

0 favorite Објавен: 19-09-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Автомобилска

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Медицинска сестра

0 favorite Објавен: 19-09-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ по општа медицин...

Индустрија: Медицина

Регион: Аеродром

Оглас: ...