ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Бравар мајстор, Фарбач, Заварувач

0favoriteОбјавен на: 14-04-2019  |  Компанија: ДПТУ Лапласт-М ДООЕЛ...  |  Индустрија: Производство


Статус: Активен
Код на огласот: TGLKJMM
Работно место: Бравар мајстор, Фарбач, Заварувач
Компанија: ДПТУ Лапласт-М ДООЕЛ Скопје
Индустрија: Производство
Реон: Скопје
Отворен од: 15-04-2019
Отворен до: 03-05-2019
Плата: од 23.000.00мкд
Број на работни места: 2
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

ССС

ВКВ

КВ

Возачка дозвола Б-категорија

Детали за огласот:

ДПТУ ЛАПЛАСТ-М ДООЕЛ Скопје, е фирма за производство на производи за заштита од сонце и др. надворешни влијанија како и производи од Урбана Опрема, има потреба од нови работници. БРАВАРИ 1 (еден) работник. Потребни квалификации: Со работно искуство, Предност имаат кандидатите со работно искуство на иста или слична позиција, Пожелно, познавање на работа со браварски алат: (Рачно сечење со брусалка, познавање од заварување со CO2 и REL апарат за заварување) Пожелно е познавање на читање на работилничка документација, кроење и склопување. Личен Профил: Одговорност и вредна личност Организираност Мотивираност и превземање на иницијатива Работна локација -Возачка дозвола - Б категорија - До 50год. возраст

Веб страна: www.laplast-m.com.mk
Контакт телефон: 023097007
Контакт емаил: info@laplast-m.com.mk
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Мерчендајзер

0 favorite Објавен: 11-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЕКСТРИМ ПАРФЕМИ ДОО

Индустрија: Производство

Регион: Радовишки

Оглас: Фирмата ЕКСТРИМ ПАРФЕМИ ДОО има пот...

Мерчендајзер

0 favorite Објавен: 11-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЕКСТРИМ ПАРФЕМИ ДОО

Индустрија: Производство

Регион: Валандовски

Оглас: Фирмата ЕКСТРИМ ПАРФЕМИ ДОО има пот...

Мерчендајзер

4 favorite Објавен: 11-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЕКСТРИМ ПАРФЕМИ ДОО

Индустрија: Производство

Регион: Гевгелиски

Оглас: Фирмата ЕКСТРИМ ПАРФЕМИ ДОО има пот...

Општ работник

0 favorite Објавен: 17-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: фејдом фурнитуре

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: ФЕЈДОМ ФУРНИТУРЕ ДОО СКОПЈЕ, има по...

Инженер-технолог за производство

0 favorite Објавен: 16-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за услугипро...

Индустрија: Производство

Регион: Битола

Оглас: ...

Заварувач

0 favorite Објавен: 18-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ТД 93 ДЕ-НИ КОМПАНИ

Индустрија: Производство

Регион: Прилепски

Оглас: ДЕ НИ Мебел денес е препознатлив бр...

Останати огласи во ист регион

Административен службеник

0 favorite Објавен: 18-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за угостител...

Индустрија: Јавна Администрација

Регион: Центар

Оглас: ...

Административен секретар

0 favorite Објавен: 18-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговско друштво за ...

Индустрија: Администрација

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...

Магационер

1 favorite Објавен: 18-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Административен службеник

0 favorite Објавен: 18-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за угостител...

Индустрија: Администрација

Регион: Центар

Оглас: ...

Кафе-кувар

0 favorite Објавен: 18-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ САНТЕ ПЛУС ГРОУП...

Индустрија: Разни области

Регион: Ѓорче Петров

Оглас: ...

Магационер

0 favorite Објавен: 18-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Останати огласи од иста компанија

Монтер

0 favorite Објавен: 14-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДПТУ Лапласт-М ДООЕЛ...

Индустрија: Производство

Регион: Скопје

Оглас: Фирмата ДПТУ Лапласт-М ДООЕЛ Ско...