ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Проект Координатор(ка)

0favoriteОбјавен на: 12-04-2019  |  Компанија: Перун Технологии  |  Индустрија: Информатика


Статус: Активен
Код на огласот: TGLKINM
Работно место: Проект Координатор(ка)
Компанија: Перун Технологии
Индустрија: Информатика
Реон: Скопје
Отворен од: 12-04-2019
Отворен до: 30-04-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: 1
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации: Услови кои треба да ги задоволува на Проект Координатор(ка):   •Диплома за завршено високо образование од областа на менаџмент. •Пожелно е да има работно искуство во областа. •Одлични вербални, пишани и презентациски способности.  •Способност за ефикасно работење и како поединец и како дел од тим. •Познавање на работа со компјутери. •Искуство со проекти од областа на информатичката технологија. •Познавање на Microsoft апликации, вклучително Word, Excel и Outlook. •Познавање во управување со документи, архивирање, водење на досие и други админ процедури. •Способност за извршување на задачите и при кратки рокови. •Одлично познавање на англиски јазик (вербален и пишан).  
Детали за огласот:

Одговорности на Проект Координатор(ка):

 

•Следење на проектниот план, проектни распореди, работни часови, водење евиденција за трошоци.

•Организација и учество на состаноци.

•Документирање и следење на сите поважни дејства и одлуки од состаноците.

•Подготовка на евентуални материјали потребни за состаноците.

•Следење и запазување на проектните рокови.

•Следење на евентуални промени во проектниот план.

•Обезбедување на административна поддршка.

•Распределба на проектните задачи.

•Развој на проектни стратегии.

•Организација (архивирање) на целокупната документација поврзана со проектот.

•Справување со непревидени ситуации во текот на проектот.

•Креирање на календар поврзан со реализација на проектот и запазување на датумите поврзани со остварување на целите на проектот.

 

Веб страна:
Контакт телефон: 022446143
Контакт емаил: contact@prtech.mk
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Специјалист за техничка поддршка

0 favorite Објавен: 16-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Планет Интерактив

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: Софтверска фирма има потреба од вра...

Информатичар

0 favorite Објавен: 22-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Агенција за привреме...

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Центар

Оглас: ...

.NET DEVELOPER

0 favorite Објавен: 19-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Црјгбр Цјандфхт

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: нема информација

Оглас: Join one of the world’s largest, mo...

Release Manager

0 favorite Објавен: 19-04-2019 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: Who We Are: InPlayer and Massive In...

Информатичар

0 favorite Објавен: 23-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за осигурува...

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Центар

Оглас: ...

Веб програмер

0 favorite Објавен: 19-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Црјгбр Цјандфхт

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Цела Македонија

Оглас: Remote Junior Web Developer Star...

Останати огласи во ист регион

Козметичар

0 favorite Објавен: 23-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ТЕРЕТАНА ТРЕНД АС ДО...

Индустрија: Убавина и здравје

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...

Општ работник

0 favorite Објавен: 23-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ЌАНУ-КОМПАНИ ДООЕЛ С...

Индустрија: Разни области

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...

ПОЛО маркет - Касиер

1 favorite Објавен: 23-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за промет и ...

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Скопје

Оглас: Поло маркет има потреба о...

Обиколувач дистрибутер малопродажба

0 favorite Објавен: 23-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Дистрибуција

Регион: Центар

Оглас: ...

Градежен техничар

0 favorite Објавен: 23-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: СИНОХИДРО КОРПОРЕЈШ...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Карпош

Оглас: ...

Општ работник

0 favorite Објавен: 23-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: БАЗЕН ИРИНА ДООЕЛ Ск...

Индустрија: Разни области

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...