ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Fleet Dispatcher

0favoriteОбјавен на: 12-04-2019  |  Компанија: USA Trucking,Co  |  Индустрија: Шпедиција и транспор...


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGLKINL
Работно место: Fleet Dispatcher
Компанија: USA Trucking,Co
Индустрија: Шпедиција и транспорт
Реон: Скопје
Отворен од: 12-04-2019
Отворен до: 16-04-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: 3
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

 

Duties and responsibilities:

- Manage and coordinate shipments with drivers 

-Monitor freight delivery status to ensure all route updates occur in a timely manner

- Develop and maintain relationships with brokers 

- Work towards achieving the company’s long-term growth goals and help improve processes Knowledge and skills required

: - Knowledge of hours of operation service (HOS) 

- Ability to multi-task and prioritize

- Thorough knowledge of Microsoft Excel required

- Excellent communication and analytical skills

Our US Managers will arrive in Skopje next week, and they will personaly interview the candidates.

APPLY NOW:

dave@hmd.llc

Детали за огласот:

Growing trucking Company operating in the USA with office in Skopje is seeking for a full time truck dispatcher, preferably with experience in the USA Market.

Веб страна:
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Диспечер/ка

1 favorite Објавен: 17-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: БИЗИ ГРУП ДОО

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Струшки

Оглас: 2 ново отворени позиции за диспечер...

Возач

2 favorite Објавен: 17-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: HKS - Hamburg

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Надвор од Македонија

Оглас: Бараме шофери/дистрибутери за работ...

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 01-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Zhganevi LTD

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Струмички

Оглас: Меѓународен возач за Шведска-Данска...

Возач

1 favorite Објавен: 06-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Еурека транспорт ДОО...

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Надвор од Македонија

Оглас: Транспортна фирма од Скопје има пот...

Возач

4 favorite Објавен: 12-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Мактренд

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Скопски

Оглас: Професионален возач со возачка дозв...

Возач

2 favorite Објавен: 07-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ТД 93 ДЕ-НИ КОМПАНИ

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Прилепски

Оглас: Потребен е возач за внатрешшен прев...

Останати огласи во ист регион

сметководител

0 favorite Објавен: 19-06-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: РСМ ИТ ДООЕЛ Скопје

Индустрија: Сметководство

Регион: Центар

Оглас: ...

Готвач

0 favorite Објавен: 19-06-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Хотелско-угостителск...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Службеник за продажба

0 favorite Објавен: 19-06-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Ракувач со машини за производство на тоалетни производи

0 favorite Објавен: 19-06-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Производство

Регион: Ѓорче Петров

Оглас: ...

Комерцијалист

0 favorite Објавен: 19-06-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ДАУТИ КОМЕРЦ Друштво...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Сарај

Оглас: ...

Сервисер на прецизни направи и опрема

0 favorite Објавен: 19-06-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Разни области

Регион: Бутел

Оглас: ...