ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Стручен соработник - 2 позиции (м/ж)

0favoriteОбјавен на: 14-03-2019  |  Компанија: DEKRA MACEDONIA  |  Индустрија: Фармација


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGLHJKK
Работно место: Стручен соработник - 2 позиции (м/ж)
Компанија: DEKRA MACEDONIA
Индустрија: Фармација
Реон: нема информација
Отворен од: 14-03-2019
Отворен до: 28-03-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: Определено
Потребни квалификации: Високо образование (медицински, фармацевтски или стоматолошки факултет); Познавање на англиски јазик; Пожелно е познавање на албански јазик; Одлично познавање на MS Windows и MS Office; Положен возачки испит (Б категорија); Работно искуство во областа не е потребно, но ќе се смета како предност. ПРОФЕСИОНАЛНИ ЗНАЕЊА И СПОСОБНОСТИ Одлични комуникациски, презентациски и преговарачки вештини; Стручна презентација на производи; Способност за работа во рокови и постигнување таргети. ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

Кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените услови, своите професионални биографии можат да ги проследат на: job@dekra.mk, најдоцна до 28.03.2019 година.

Сите пристигнати биографии ќе се третираат со максимална доверливост.

Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат повикани на интервју.

Детали за огласот:

Босналијек  е најголемиот производител на лекови во Босна и Херцеговина. Трајно ориентирана кон своите корисници, компанијата секоја година се обидува да ја збогати својата палета со нови производи прилагодени кон потребите на корисниците.  Во име на претставништвото на Босналијек во  Македонија, ДЕКРА ја огласува следната позиција:

СТРУЧЕН СОРАБОТНИК - 2 ПОЗИЦИИ (м/ж)

ОПИС НА РАБОТНОТО МЕСТО Теренска работа – промоција на производите на компанијата кај доктори и аптеки.
Веб страна: http://www.dekra.mk/
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Фармацевтски техничар

0 favorite Објавен: 20-05-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: пзу ем-дент

Индустрија: Фармација

Регион: Скопски

Оглас: ПЗУ ЕМ-ФАРМ ИМА ПОТРЕБА ОД ФАРМАЦЕВ...

Фармацевтски техничар

0 favorite Објавен: 22-05-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватна здравствена...

Индустрија: Фармација

Регион: Кавадарци

Оглас: ...

МЕДИЦИНСКИ ПРЕТСТАВНИК

1 favorite Објавен: 15-05-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Декра, Македонија

Индустрија: Фармација

Регион: Цела Македонија

Оглас: Фармацевтската компанија ДЕМАКС НОВ...

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 13-05-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ Аптека ТЕРИЈАК

Индустрија: Фармација

Регион: Скопски

Оглас: Се Бара Фармацевт за работа во ПЗУ ...

Фармацевт

8 favorite Објавен: 26-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Borola

Индустрија: Фармација

Регион: Битолски

Оглас: Борола ДОО, има потреба од ФАРМАЦЕВ...

Фармацевтски техничар

0 favorite Објавен: 06-05-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ Аптека Јаглика

Индустрија: Фармација

Регион: Скопски

Оглас: ПЗУ аптекаЈаглика има потреба од фа...

Останати огласи во ист регион

Google Ads Lead

0 favorite Објавен: 22-05-2019 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: The Google Ad’s Lead is a tru...

КОМЕРЦИЈАЛИСТ

0 favorite Објавен: 21-05-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Bato&Divajn Graphics...

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: BATO & DIVAJN Graphic Center...

келнери/ки - шанкери/ки - салатер/ка - помошник пица мајстор

0 favorite Објавен: 20-05-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Гран Клуб

Индустрија: Угостителство

Регион: нема информација

Оглас: Гранклуб има потреба од персонал...

Дистрибутер

0 favorite Објавен: 20-05-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Дистрибуција и Логис...

Регион: нема информација

Оглас: За нашиот клиент, Gio Gio Gelato...

Книговезец

0 favorite Објавен: 21-05-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Bato&Divajn Graphics...

Индустрија: Производство

Регион: нема информација

Оглас:   BATO & DIVAJNG...

Доктор специјалист - психијатар

0 favorite Објавен: 20-05-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Геромедикал Феникс

Индустрија: Медицина и здравство

Регион: нема информација

Оглас: ПЗУ Еумедика плус  има потр...

Останати огласи од иста компанија

General Manager

0 favorite Објавен: 10-05-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: нема информација

Регион: Скопје

Оглас: COMPANY DESCRIPTION KFC M...

Теренски продажен агент за индустриски машини

4 favorite Објавен: 16-05-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Дистрибуција и Логис...

Регион: Куманово

Оглас: Термалифт ДД е компанија чи...

Automobili Group

0 favorite Објавен: 10-05-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Автомобилска

Регион: Скопје

Оглас: Our client Automobili Group...

Senior QA Engineer

0 favorite Објавен: 13-05-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Информатика

Регион: Скопје

Оглас: On behalf of our Client, which p...

Оператор во сектор за ферибродски резервации

0 favorite Објавен: 09-05-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Дистрибуција и Логис...

Регион: нема информација

Оглас: ОПИС НА КОМПАНИЈАТА ASTA ...

2 Стручни Соработници (медицински претставници) за територија на Р. Македонија

1 favorite Објавен: 14-05-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Фармација

Регион: нема информација

Оглас: Фармацевтската компанија ДЕ...