ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Продавач - Струмица

8favoriteОбјавен на: 14-03-2019  |  Компанија: НЕПТУН МАКЕДОНИЈА  |  Индустрија: нема информација


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGLHIOF
Работно место: Продавач - Струмица
Компанија: НЕПТУН МАКЕДОНИЈА
Индустрија: нема информација
Реон: Струмица
Отворен од: 14-03-2019
Отворен до: 22-03-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации: ССС; Поседување на вештини за продажба;  Претходно работно искуство во продажба на бела техника, ИТ, ТВ, аудио и видео опрема ќе се смета за предност; Познавање на работа со компјутер, MS Office, Internet Explorer;   Познавањето на англиски јазик ќе се смета за предност; Позитивен став, тимски дух, желба за учење и постигнување успех
Детали за огласот:

НЕПТУН МАКЕДОНИЈА, најголемиот регионален малопродажен ланец за техничка стока, поради понатамошен развој на своите операции и проширување на тимот, распишува оглас за вработување на:

 

ПРОДАВАЧ

со место на вршење на работните задачи во Струмица

 

Потребно образование, работно искуство, квалификации и вештини: 

ССС; Поседување на вештини за продажба;  Претходно работно искуство во продажба на бела техника, ИТ, ТВ, аудио и видео опрема ќе се смета за предност; Познавање на работа со компјутер, MS Office, Internet Explorer;   Познавањето на англиски јазик ќе се смета за предност; Позитивен став, тимски дух, желба за учење и постигнување успех

 

Одговорности и работни задачи:

Услужување на купувачите и продажба на бела техника, ИТ, ТВ, аудио и видео опрема; Работа со документи поврзани со секојдневното функционирање на продажниот салон; Континуирано учење на техничките карактеристики на производите за продажба; Други работни задачи поврзани со секојдневното функционирање на продажниот салон;

 

Што нудиме?

Одлични услови за работа во средина со амбициозен и професионален тим; Континуирана обука и можност за напредување; Можност за остварување на дополнителен продажен бонус и наградувања; Работа во смени, вкупно 40 часа неделно;

 

Доколку сакате да станете дел од успешна компанија која 20 години опстојува на врвот и брои над 400 вработени, која вложува во развој и унапредување на своите вработени, чиј приоритет е квалитетна услуга и задоволни купувачи, испратете ја Вашата кратка биографија на e-мail: vrabotuvanje@neptun.mk, со назнака:  “Оглас за продавач во Струмица” или преку пополнување на веб апликацијата.

Огласот е активен до 22.03.2019

  

Општи правила за аплицирање:

Именување на документ за аплицирање - CV (име и презиме на апликантот). Назнака на позицијата за која се аплицира Согласно Законот за заштита на лични податоци Ве молиме во текстот на е-поштата да наведете дали прифаќате Вашите податоци да се чуваат во збирката за идни вработувања во НЕПТУН МАКЕДОНИЈА или сакате Вашите лични податоци да бидат уништени по истекот на активниот оглас. Доколку нема никаква напомена од Ваша страна, податоците ќе бидат уништени.

 

Веб страна: www.neptun.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Крупие

0 favorite Објавен: 26-06-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за угостител...

Индустрија: Разни области

Регион: Гевгелија

Оглас: ...

Еко хигиеничар

0 favorite Објавен: 26-06-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватна здравствена...

Индустрија: Разни области

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...

Овчар

0 favorite Објавен: 26-06-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Индивидуален земјоде...

Индустрија: Разни области

Регион: Берово

Оглас: ...

Сервисер на прецизни направи и опрема

0 favorite Објавен: 26-06-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ФИКСИТ МОБИЛЕ ДООЕЛ ...

Индустрија: Разни области

Регион: Чаир

Оглас: ...

Хостеса

0 favorite Објавен: 26-06-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за угостител...

Индустрија: Разни области

Регион: Гевгелија

Оглас: ...

Издавач на жетони

0 favorite Објавен: 26-06-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за угостител...

Индустрија: Разни области

Регион: Гевгелија

Оглас: ...

Останати огласи во ист регион

Работник на едноставни дрвопреработувачки работи

2 favorite Објавен: 24-06-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Дрвна

Регион: Струмица

Оглас: ...

ОПШТИ РАБОТНИЦИ

0 favorite Објавен: 19-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Elkom

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Струмички

Оглас: -со или без работно искуство -еле...

Шеф

1 favorite Објавен: 20-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: КАМ ДООЕЛ

Индустрија: Трговија

Регион: Струмички

Оглас: КАМ е единствен синџир на маркети в...

Курир

0 favorite Објавен: 26-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: пост експрес македон...

Индустрија: Услуги

Регион: Струмички

Оглас: ПОСТ ЕКСПРЕС МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопј...

Фармацевт Струмица, Босилово

4 favorite Објавен: 06-06-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Солидис

Индустрија: нема информација

Регион: Струмица

Оглас: Копанијата има потреба од диплом...

Електричар

0 favorite Објавен: 14-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЕЛЕКТРО - М ДООЕЛ

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Струмички

Оглас: Фирма има потреба од електричар со ...