ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Продавач - Струмица

8favoriteОбјавен на: 14-03-2019  |  Компанија: НЕПТУН МАКЕДОНИЈА  |  Индустрија: нема информација


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGLHIOF
Работно место: Продавач - Струмица
Компанија: НЕПТУН МАКЕДОНИЈА
Индустрија: нема информација
Реон: Струмица
Отворен од: 14-03-2019
Отворен до: 22-03-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации: ССС; Поседување на вештини за продажба;  Претходно работно искуство во продажба на бела техника, ИТ, ТВ, аудио и видео опрема ќе се смета за предност; Познавање на работа со компјутер, MS Office, Internet Explorer;   Познавањето на англиски јазик ќе се смета за предност; Позитивен став, тимски дух, желба за учење и постигнување успех
Детали за огласот:

НЕПТУН МАКЕДОНИЈА, најголемиот регионален малопродажен ланец за техничка стока, поради понатамошен развој на своите операции и проширување на тимот, распишува оглас за вработување на:

 

ПРОДАВАЧ

со место на вршење на работните задачи во Струмица

 

Потребно образование, работно искуство, квалификации и вештини: 

ССС; Поседување на вештини за продажба;  Претходно работно искуство во продажба на бела техника, ИТ, ТВ, аудио и видео опрема ќе се смета за предност; Познавање на работа со компјутер, MS Office, Internet Explorer;   Познавањето на англиски јазик ќе се смета за предност; Позитивен став, тимски дух, желба за учење и постигнување успех

 

Одговорности и работни задачи:

Услужување на купувачите и продажба на бела техника, ИТ, ТВ, аудио и видео опрема; Работа со документи поврзани со секојдневното функционирање на продажниот салон; Континуирано учење на техничките карактеристики на производите за продажба; Други работни задачи поврзани со секојдневното функционирање на продажниот салон;

 

Што нудиме?

Одлични услови за работа во средина со амбициозен и професионален тим; Континуирана обука и можност за напредување; Можност за остварување на дополнителен продажен бонус и наградувања; Работа во смени, вкупно 40 часа неделно;

 

Доколку сакате да станете дел од успешна компанија која 20 години опстојува на врвот и брои над 400 вработени, која вложува во развој и унапредување на своите вработени, чиј приоритет е квалитетна услуга и задоволни купувачи, испратете ја Вашата кратка биографија на e-мail: vrabotuvanje@neptun.mk, со назнака:  “Оглас за продавач во Струмица” или преку пополнување на веб апликацијата.

Огласот е активен до 22.03.2019

  

Општи правила за аплицирање:

Именување на документ за аплицирање - CV (име и презиме на апликантот). Назнака на позицијата за која се аплицира Согласно Законот за заштита на лични податоци Ве молиме во текстот на е-поштата да наведете дали прифаќате Вашите податоци да се чуваат во збирката за идни вработувања во НЕПТУН МАКЕДОНИЈА или сакате Вашите лични податоци да бидат уништени по истекот на активниот оглас. Доколку нема никаква напомена од Ваша страна, податоците ќе бидат уништени.

 

Веб страна: www.neptun.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Дистрибутер

0 favorite Објавен: 20-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Мега Арома

Индустрија: - Нема информација

Регион: Битолски

Оглас: Мега Арома фирма за дистрибуција на...

Рецепционер

0 favorite Објавен: 20-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за градежниш...

Индустрија: Разни области

Регион: Куманово

Оглас: ...

Оглас за вработување во „Ever - Near“

0 favorite Објавен: 19-04-2019 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Сервирач на салати

0 favorite Објавен: 20-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Ќебапчилница АНА-КРИ...

Индустрија: Разни области

Регион: Карпош

Оглас: ...

Мијач на садови

0 favorite Објавен: 20-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Ќебапчилница АНА-КРИ...

Индустрија: Разни области

Регион: Карпош

Оглас: ...

Сервирач на салати

0 favorite Објавен: 20-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Ќебапчилница АНА-КРИ...

Индустрија: Разни области

Регион: Карпош

Оглас: ...

Останати огласи во ист регион

Општ работник

0 favorite Објавен: 19-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговијап...

Индустрија: Разни области

Регион: Струмица

Оглас: ...

Мерчендајзер

0 favorite Објавен: 11-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЕКСТРИМ ПАРФЕМИ ДОО

Индустрија: Производство

Регион: Струмички

Оглас: Фирмата ЕКСТРИМ ПАРФЕМИ ДОО има пот...

Возач на товарно возило

3 favorite Објавен: 15-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Акционерско друштво ...

Индустрија: Разни области

Регион: Струмица

Оглас: ...

Архитект и Градежни работници

1 favorite Објавен: 02-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Krmzov-Mr

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Струмички

Оглас: Реномираната фирма за градежништво,...

Возач на такси

0 favorite Објавен: 19-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговско друштво БЛЕ...

Индустрија: Разни области

Регион: Струмица

Оглас: ...

Архитект / Градежен инженер

3 favorite Објавен: 21-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДГТУ ЕВРОГРАДБА ИНЖЕ...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Струмица

Оглас: Друштво за градежништво, трговиј...