ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

КОНФЕКЦИСКИ РАБОТНИЦИ (ШИВАЧКИ,КРОЈАЧИ И ТЕКСТИЛНИ КОНТРОЛОРИ)

8favoriteОбјавен на: 12-03-2019  |  Компанија: MK ELINA  |  Индустрија: Текстилна


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGLHHFI
Работно место: КОНФЕКЦИСКИ РАБОТНИЦИ (ШИВАЧКИ,КРОЈАЧИ И ТЕКСТИЛНИ КОНТРОЛОРИ)
Компанија: MK ELINA
Индустрија: Текстилна
Реон: Велес
Отворен од: 12-03-2019
Отворен до: 12-04-2019
Плата: 15 000,00
Број на работни места: 5
Вид на вработување: По договор
Потребни квалификации:

Искуство во конфекција, но и работници без искуство ако имаат интерес може да се пријават за обука

Детали за огласот:

Се бараат шивачи и пеглачи со работно искуство во конфекција. За работно време и услови у висина на плата, кандидатите може да се информираат во просториите на конфекцијата секој работен ден од 07.00-15.00 часот.

Лице за контакт Маја или Наде

Веб страна: /
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Шивач на текстил

1 favorite Објавен: 25-06-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Текстилна

Регион: Штип

Оглас: ...

Продавач

32 favorite Објавен: 16-05-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Vens Shop

Индустрија: Текстилна

Регион: Кочански

Оглас: Бутик Венс Шоп бара продавачка во ...

Хигиеничар

4 favorite Објавен: 24-05-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЈУ-КА ДООЕЛ увоз-изв...

Индустрија: Текстилна

Регион: Велес

Оглас: Хигиеничар...

Пеглач

0 favorite Објавен: 19-06-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: MK ELINA

Индустрија: Текстилна

Регион: Велес

Оглас: За искусните работници следи про...

Работник за едноставни работи на производствена линија

9 favorite Објавен: 24-05-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЈУ-КА ДООЕЛ увоз-изв...

Индустрија: Текстилна

Регион: Велес

Оглас: работник за едноставни работи во...

КОНФЕКЦИСКИ РАБОТНИЦИ – ШИВАЧКИ ВО ПРОИЗВОДСТВО

3 favorite Објавен: 19-06-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: MK ELINA

Индустрија: Текстилна

Регион: Велес

Оглас: За работниците со искуство ке се...

Останати огласи во ист регион

Чувар на пријавница

13 favorite Објавен: 24-05-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЈУ-КА ДООЕЛ увоз-изв...

Индустрија: Текстилна

Регион: Велес

Оглас: За прием и испраќање на гости, в...

Доктор/ка

3 favorite Објавен: 05-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: pzu trajkovi veles

Индустрија: Медицина

Регион: Велешки

Оглас: ПЗУ Трајкови-ординација по интерна ...

Утоварувач

0 favorite Објавен: 18-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: МИСА/МГ

Индустрија: Рударство

Регион: Велешки

Оглас: Се бара ракувач на утоварач за рабо...

Економист за маркетинг

2 favorite Објавен: 24-06-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за угостител...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Велес

Оглас: ...

Доставувач

7 favorite Објавен: 10-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ТТ Табак

Индустрија: Дистрибуција

Регион: Велешки

Оглас: Фирмата ТТ Табак од Велес со дејнос...

Багерист

0 favorite Објавен: 18-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: МИСА/МГ

Индустрија: Рударство

Регион: Велешки

Оглас: Се бара ракувач на багер за работа ...

Останати огласи од иста компанија

Пеглач

0 favorite Објавен: 19-06-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: MK ELINA

Индустрија: Текстилна

Регион: Велес

Оглас: За искусните работници следи про...

КОНФЕКЦИСКИ РАБОТНИЦИ – ШИВАЧКИ ВО ПРОИЗВОДСТВО

3 favorite Објавен: 19-06-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: MK ELINA

Индустрија: Текстилна

Регион: Велес

Оглас: За работниците со искуство ке се...