ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

КОНФЕКЦИСКИ РАБОТНИЦИ (ШИВАЧКИ,КРОЈАЧИ И ТЕКСТИЛНИ КОНТРОЛОРИ)

8favoriteОбјавен на: 12-03-2019  |  Компанија: MK ELINA  |  Индустрија: Текстилна


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGLHHFI
Работно место: КОНФЕКЦИСКИ РАБОТНИЦИ (ШИВАЧКИ,КРОЈАЧИ И ТЕКСТИЛНИ КОНТРОЛОРИ)
Компанија: MK ELINA
Индустрија: Текстилна
Реон: Велес
Отворен од: 12-03-2019
Отворен до: 12-04-2019
Плата: 15 000,00
Број на работни места: 5
Вид на вработување: По договор
Потребни квалификации:

Искуство во конфекција, но и работници без искуство ако имаат интерес може да се пријават за обука

Детали за огласот:

Се бараат шивачи и пеглачи со работно искуство во конфекција. За работно време и услови у висина на плата, кандидатите може да се информираат во просториите на конфекцијата секој работен ден од 07.00-15.00 часот.

Лице за контакт Маја или Наде

Веб страна: /
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Шивач на текстил

0 favorite Објавен: 19-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Текстилна

Регион: Валандово

Оглас: ...

Шивач/ки

2 favorite Објавен: 01-03-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: SNEZANA KOMERC

Индустрија: Текстилна

Регион: Скопски

Оглас: Поради зголемен обем на работа,враб...

Печатар на текстил

0 favorite Објавен: 17-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Текстилна

Регион: Аеродром

Оглас: ...

Останати огласи во ист регион

Утоварувач

2 favorite Објавен: 23-03-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: MISA-MG

Индустрија: Рударство

Регион: Велешки

Оглас: Ракувач со градежна машина - Утовар...

Заварувач

0 favorite Објавен: 19-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: АРГУС-КОМПАНИ ДООЕЛ ...

Индустрија: Разни области

Регион: Велес

Оглас: ...

Работник на едноставни работи во кожарството

0 favorite Објавен: 18-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Велес

Оглас: ...

Магационер

2 favorite Објавен: 16-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Производство

Регион: Велес

Оглас: нема информација...

Продавач

4 favorite Објавен: 15-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Велес

Оглас: ...

Возач на машина за работа во земја

0 favorite Објавен: 20-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Машинство

Регион: Велес

Оглас: ...