ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

МЕДИЦИНСКИ ПРЕТСТАВНИК

0favoriteОбјавен на: 11-03-2019  |  Компанија: ПМКМ  |  Индустрија: нема информација


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGLHFGG
Работно место: МЕДИЦИНСКИ ПРЕТСТАВНИК
Компанија: ПМКМ
Индустрија: нема информација
Реон: нема информација
Отворен од: 11-03-2019
Отворен до: 18-03-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

·    Високо образование од областа на Фармација / Медицина;

·    Компјутерска писменост;

·    Познавање на Англиски јазик;

·    Комуникациски и презентерски вештини;

·    Способност за тимска работа;

·    Возачка дозвола Б категорија;

·    Со и без работно искуство.

Детали за огласот:

За потребите на својот клиент – реномирана компанија-дел од голема интернационална компанија со долгогодишно успешно работење на македонскиот пазар и лидер во својата област, ПМКМ објавува оглас за работната позиција:

 

ПРЕТСТАВНИК ЗА ПРОДАЖБА - МЕДИЦИНА

 

Главни работни задачи:

·         Истражување на пазарот;

·         Промовирање на производи и услуги;

·         Градење на деловни релации со нови клиенти и водење грижа за веќе постоечките клиенти;

·         Подготовка на тендерска документација;

·         Подготовка на неделни, месечни и годишни извештаи за сопственото работење;

·         Активно учество и придонес во развојот на компанијата.

 

Доколку сметате дека сте кандидат кој одговара на горенаведениот опис, Вашето CV испратете го на e-маилот info@pmcm.guru , со назнака „ Медицински претставник“.

 

Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на разговор.

Веб страна: http://pmcm.guru/
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Продавач

1 favorite Објавен: 25-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Ѓорче Петров

Оглас: ...

Минер

0 favorite Објавен: 25-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за изведувањ...

Индустрија: Разни области

Регион: Кавадарци

Оглас: ...

Продавач

0 favorite Објавен: 25-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Туристички работник

0 favorite Објавен: 25-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Кочани

Оглас: ...

Работник за едноставни работи нераспределен на друго место

2 favorite Објавен: 25-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Битола

Оглас: ...

Книговодител

1 favorite Објавен: 25-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговско друштво за ...

Индустрија: Разни области

Регион: Струга

Оглас: ...

Останати огласи во ист регион

Дистрибутер - Струмица

1 favorite Објавен: 16-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола

Индустрија: Прехранбена

Регион: нема информација

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО има потреба од Дистри...

Се бараат работници

1 favorite Објавен: 25-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Fojako

Индустрија: Градинарство и хорти...

Регион: нема информација

Оглас: Градинарскиот центар и расадник ...

Вработување во Водостопанство на Република Македонија...Отворени се 116 (сто и шестнаесет) работни места

1 favorite Објавен: 19-03-2019 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

АСИСТЕНТ ЗА ПРОДАЖБА во JYSK СКОПЈЕ и Тетово

0 favorite Објавен: 21-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производ...

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: нема информација

Оглас: JYSK е меѓународен малопродажен ...

Microsoft System Engineer

0 favorite Објавен: 25-03-2019 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: This job is the next big step up in...

ГОТВАЧ

1 favorite Објавен: 15-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: МАКЕДОНИЈАТУРИСТ АД ...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...