ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Национален координатор на продажба

3favoriteОбјавен на: 07-03-2019  |  Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола  |  Индустрија: нема информација


Статус: Активен
Код на огласот: TGLGMHI
Работно место: Национален координатор на продажба
Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола
Индустрија: нема информација
Реон: Битола
Отворен од: 07-03-2019
Отворен до: 20-03-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации: нема информација
Детали за огласот:

ЦЕРМАТ ДОО Битола објавува оглас за работна позиција – Национален кооринатор за продажба.

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

·         Завршено високо образование;

·         Одлично познавање на Англиски јазик – вербална и писмена комуникација;

·         Задолжително поседување возачка дозвола Б-категорија;

·         Напредно познавање на MS Office – пакетот и останати компјутерски познавања;

·         Задолжително работно искуство во продажба на иста или слична работна позиција;

 

ВЕШТИНИ И СПОСОБНОСТИ:

 

·         Да поседува високо развиени организациски, комуникациски и преговарачки вештини;

·         Способност за убедување, како и градење и развивање на позитивен однос со деловните партнери и потрошувачите;

·         Да поседува лидерски способности и трговски вештини;

·         Флексибилна и адаптибилна личност, подготвена за чести патувања во земјата и во странство;

·         Аналитичка способност и ориентираност кон постигнување на цели и резулати;

·         Да поседува способност за индивидуална и тимска работа, како и работа во динамична средина;

·         Иницијативност, ефикасност, темелност, енергичност и целосна посветеност на работата;

·         Одговорност, доверливост и лојалност.

 

КОМПАНИЈАТА НУДИ:

 

·         Пријатна работна атмосфера,

·         Можности за напредок и нови искуства,

·         Можност за личен и професионален развој, како и

·         Редовен и стимулативен приход врз основа на остварени резултати.

 

Заинтересираните кандидати да испратат CV со слика на следниот email: vrabotuvanje@cermat.com.mk, најдоцна до 20.03.2019 година.

Веб страна:
Контакт телефон: нема информација
Контакт емаил: vrabotuvanje@cermat.com.mk
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Општ работник

0 favorite Објавен: 19-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за градежниш...

Индустрија: Разни области

Регион: Чаир

Оглас: ...

Готвач

0 favorite Објавен: 19-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Програмер

0 favorite Објавен: 19-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за информати...

Индустрија: Разни области

Регион: Карпош

Оглас: ...

Електромонтер

0 favorite Објавен: 20-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за проектира...

Индустрија: нема информација

Регион: Скопје

Оглас: ЕЛЕКТРОИЗГРАДБА ДООЕЛ Скопје има...

Помошник готвач

0 favorite Објавен: 19-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за туристичк...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Оператор на автоматска линија за сечење на материјал- лим

0 favorite Објавен: 19-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: АРЦЕЛОРМИТТАЛ СКОПЈЕ...

Индустрија: Разни области

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Останати огласи во ист регион

Продавач

1 favorite Објавен: 19-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Битола

Оглас: ...

Продавач/ка во малопродажен објект

1 favorite Објавен: 19-03-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДЕЛИКАТЕС ЕМ 87 ДООЕ...

Индустрија: Прехранбена

Регион: Битолски

Оглас: Се бараат лица за работа во маркет ...

Административен работник

5 favorite Објавен: 13-03-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Цермат

Индустрија: Прехранбена

Регион: Битолски

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО има потреба од Администр...

Келнер

1 favorite Објавен: 19-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Угостителство

Регион: Битола

Оглас: ...

Architect

0 favorite Објавен: 15-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ISource

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Битола

Оглас: iSource is seeking a talented Ar...

Возач

0 favorite Објавен: 18-03-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ТРАНСКОП А.Д. Битола

Индустрија: Сообраќај

Регион: Битолски

Оглас: ПАТНИЧКИ СООБРАЌАЈ – ТРАНСКОП А.Д. ...

Останати огласи од иста компанија

Дистрибутер - Скопје

0 favorite Објавен: 16-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопје

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО има потреба од Дистри...

Дистрибутер - Струмица

4 favorite Објавен: 11-02-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола

Индустрија: Прехранбена

Регион: Струмица

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО има потреба од Дистри...

Дистрибутер - Струмица

1 favorite Објавен: 16-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола

Индустрија: Прехранбена

Регион: нема информација

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО има потреба од Дистри...

Дистрибутер за кафе - СТРУМИЦА

4 favorite Објавен: 06-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола

Индустрија: нема информација

Регион: Струмица

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО има потреба од Дистри...

Стручно лице за одржување - Битола

1 favorite Објавен: 06-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола

Индустрија: Прехранбена

Регион: Битола

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО Битола има потреба од...

АДМИНИСТРАТИВЕН РАБОТНИК ВО СМЕТКОВОДСТВО И ФИНАНСИИ

4 favorite Објавен: 12-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола

Индустрија: Прехранбена

Регион: Битола

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО има потреба од Админи...