ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Стручно лице за одржување - Битола

1favoriteОбјавен на: 06-03-2019  |  Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола  |  Индустрија: Прехранбена


Статус: Активен
Код на огласот: TGLGLFN
Работно место: Стручно лице за одржување - Битола
Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола
Индустрија: Прехранбена
Реон: Битола
Отворен од: 06-03-2019
Отворен до: 20-03-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации: нема информација
Детали за огласот:

ЦЕРМАТ ДОО Битола има потреба од Стручно лице за одржувањена процесот на производствово Битола.

КВАЛИФИКАЦИИ:

1.       ССС или ВСС – машинска или електро насока;

2.       Работно искуство во соодветната област;

3.       Познавање на компјутерски апликации-MS Office пакетот, Internet, AUTOCAD;

4.       Познавање на странски јазик ќе се смета за предност.

ВЕШТИНИ И СПОСОБНОСТИ:

1.    Способност за тимска работа и работа во динамична средина;

2.    Посветеност, мотивираност, флексибилност и адаптибилност.

3.    Одговорна, добро организирана личност, со виско ниво на дисциплина и детален пристап;

4.    Способност за аналитичко размислување и решавање на проблеми.

ОДГОВОРНОСТИ:

1.    Работа во тим со цел извршување на ефикасни, квалитетни и навремени сервисни активности на опремата, како би се обезбедила континуирана работа со минимален број на застои и максимална искористеност;

2.    Грижа и контрола на исправностана опремата и нејзина коректна работа за време на производствениот процес;

3.    Грижа за навремено отстранување на сите дефекти;

4.    Превземање на превентивни мерки за навремено спречување на поголеми дефекти.

 

Заинтересираните кандидати да достават CV со слика на Македонски Јазик, на e-mail: vrabotuvanje@cermat.com.mkсо задолжителна назнака: Стручно лице за одржување,  најдоцна до 20.03.2019 година.

Веб страна:
Контакт телефон: нема информација
Контакт емаил: vrabotuvanje@cermat.com.mk
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Дистрибутер

0 favorite Објавен: 18-03-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Цермат

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопски

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО има потреба од Дистрибу...

Продавач

0 favorite Објавен: 19-03-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Рефреш Џус Бар

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопски

Оглас: ус и Смуди бар на фрекфентна локаци...

Национален координатор за продажба

1 favorite Објавен: 08-03-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Цермат

Индустрија: Прехранбена

Регион: Битолски

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО Битола објавува оглас з...

Пекар

0 favorite Објавен: 12-03-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Уни Лукс

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопски

Оглас: УНИ - ЛУКС има потреба од пекари. П...

Продавач/ка во малопродажен објект

1 favorite Објавен: 19-03-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДЕЛИКАТЕС ЕМ 87 ДООЕ...

Индустрија: Прехранбена

Регион: Битолски

Оглас: Се бараат лица за работа во маркет ...

Пекар

0 favorite Објавен: 28-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Уни Лукс

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопски

Оглас: УНИ - ЛУКС има потреба од пекари. П...

Останати огласи во ист регион

Civil Engineer

0 favorite Објавен: 15-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ISource

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Битола

Оглас: iSource an IT company is seeking...

Магационер

3 favorite Објавен: 18-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговско друштво за ...

Индустрија: Разни области

Регион: Битола

Оглас: ...

Доставувач

1 favorite Објавен: 18-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговско друштво за ...

Индустрија: Разни области

Регион: Битола

Оглас: ...

Продавач

1 favorite Објавен: 19-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Битола

Оглас: ...

Електромонтер

0 favorite Објавен: 12-03-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПроАларм

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Битолски

Оглас: Проаларм од Битола има потреба од е...

Општ работник

1 favorite Објавен: 19-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ДПТУ РЕНОСИЛ ДОО Бит...

Индустрија: Разни области

Регион: Битола

Оглас: ...

Останати огласи од иста компанија

АДМИНИСТРАТИВЕН РАБОТНИК ВО СМЕТКОВОДСТВО И ФИНАНСИИ

4 favorite Објавен: 12-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола

Индустрија: Прехранбена

Регион: Битола

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО има потреба од Админи...

Дистрибутер - Струмица

1 favorite Објавен: 16-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола

Индустрија: Прехранбена

Регион: нема информација

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО има потреба од Дистри...

Дистрибутер за кафе - СТРУМИЦА

4 favorite Објавен: 06-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола

Индустрија: нема информација

Регион: Струмица

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО има потреба од Дистри...

Дистрибутер - Скопје

0 favorite Објавен: 16-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопје

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО има потреба од Дистри...

Национален координатор на продажба

3 favorite Објавен: 07-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола

Индустрија: нема информација

Регион: Битола

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО Битола објавува оглас...

Дистрибутер - Струмица

4 favorite Објавен: 11-02-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола

Индустрија: Прехранбена

Регион: Струмица

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО има потреба од Дистри...