ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Mашински инженер

0favoriteОбјавен на: 08-02-2019  |  Компанија: MASAC solution  |  Индустрија: Инженерство


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGKOFNI
Работно место: Mашински инженер
Компанија: MASAC solution
Индустрија: Инженерство
Реон: Скопје
Отворен од: 08-02-2019
Отворен до: 15-02-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: 2 практиканти
Вид на вработување: Пракса
Потребни квалификации:

Апсолвенти или дипломирани студенти на Машински факултет - Скопје

Детали за огласот: Оглас за практиканти со можност за вработување  

MASAC solution, како брзорастечка и иновативна компанија која нуди мехатронички решенија од различни области, ги отвора вратите за прием на 2 практиканти, кои се апсолвенти или дипломирани студенти на Машински факултет – Скопје, на кои ќе им се овозможи практична настава и подготовка за работа на позицијата машински инженери.

  Mашински инженер

Како иден машински инженер, ќе бидете обучени, а потоа и вклучени во процесот на проектирање и решавање на инженерски машински проблеми и практична реализација на истите.

Ќе имате можност да работите на:

– Проектирање и дизајн во Solidworks и Catia,

– Симулации во Solidworks/Catia,

– Проектирање на пневматика,

– Практична реализација на проектираните уреди.

 

За успешно завршената практична работа како практиканти ќе добиете:

– Потврда за изведена практична настава и Можност за вработување во компанијата

 

Документи за аплицирање:

– CV (со Ваша фотографија)

– Мотивационо писмо

 

Аплицирање:

Документите за аплицирање треба да ги доставите на нашата e-mail адреса: contact@masac.io, не подоцна од 7 дена од денот на објавувањето на овoj оглас.

Избраните кандидати ќе бидат повикани на дополнително интервју во просториите на MASAC solution во термин кој дополнително ќе биде утврден и на кој ќе добиете детален опис на активностите кои ќе Ви бидат доверени како и процедурите кои ќе треба да ги следите.

Ви благодариме и Ви посакуваме успех.

Веб страна: http://www.masac.io
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Електроинженер за автоматика

1 favorite Објавен: 26-01-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Инжинерство

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Електроинженер-проектант

0 favorite Објавен: 22-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА ...

Индустрија: Инжинерство

Регион: Центар

Оглас: ...

Инженер-технолог за прехранбени производи

0 favorite Објавен: 26-01-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Инжинерство

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

МОНТЕР НА ЛИФТОВИ / ПЛАТФОРМИ

0 favorite Објавен: 28-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Filip Damjanovski

Индустрија: Инженерство

Регион: Куманово

Оглас: Задачи:  ·&nb...

Машински инженер

0 favorite Објавен: 22-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за техничко ...

Индустрија: Инжинерство

Регион: Карпош

Оглас: ...

Електроинженер за автоматика

0 favorite Објавен: 28-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за печатарск...

Индустрија: Инжинерство

Регион: Аеродром

Оглас: ...

Останати огласи во ист регион

Работник за едноставни работи на производствена линија

0 favorite Објавен: 23-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Производство

Регион: Бутел

Оглас: ...

Економист

0 favorite Објавен: 23-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Економија

Регион: Бутел

Оглас: ...

сметководител

0 favorite Објавен: 23-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговско друштво за ...

Индустрија: Сметководство

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

M1 Киоск ПРОДАЖЕН ПЕРСОНАЛ

0 favorite Објавен: 23-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за промет и ...

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Скопје

Оглас: М1 киоск - ПРОДАЖЕН ПЕРСОНАЛ...

Хигиеничар на станбен и деловен простор

0 favorite Објавен: 23-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за услуги ИН...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Градежен техничар

0 favorite Објавен: 23-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: СИНОХИДРО КОРПОРЕЈШ...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Карпош

Оглас: ...