ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Ваш оглас? Внесете го кодот за измена:ИЗМЕНИ

Книговодител-Сметководител

1favoriteОбјавен на: 07-02-2019  |  Компанија: Друштво за консалтин...  |  Индустрија: нема информација


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGKOFGO
Работно место: Книговодител-Сметководител
Компанија: Друштво за консалтинг ГРАНТ ТОРНТОН КОНСАЛТИНГ ДОО Скопје
Индустрија: нема информација
Реон: Скопје
Отворен од: 07-02-2019
Отворен до: 12-02-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: 1
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

Потребни квалификации:

•    Универзитетска диплома од економски науки: ревизија / сметководство / финансии.

•    Поседувањена Уверение за овластен сметководител

•    Минимум пет (5) години работно искуство во финансово сметководство

•    Познавање на англиски јазик

•    Основни компјутерски вештини.

 

Лични вештини:

•    Тенденција кон самостојно работење

•    Комуникација и соработка

•    Организираност, проактивност и аналитичност

•    Исполнителност, одговорност и лојалност

•    Етичност, моралност и позитивен став

 

 

Детали за огласот:

За потребите на нашиот клиент, компанија од областа тровија и угостителство Грант Торнтон ја огласува позицијата Сметководител.

Опис на работата:

•    Дневно книжење и контирање на сите книговодствени промени

•    Пресметка на плати,

•    Изработка и анализа на месечни извештаи

•    Изготвува месечни и годишни прегледи на даноци, ажурира и подготвува ДДВ пријави;

•    Изготвува извештаи за потребите на НБРМ и Завод за статистика.

•    Евиденција на основни средства и пресметка на амортизација

•    Подготвува / Учествува во подготовка на завршн исметки

•    Следење на законски регулативи и сметководствени стандарди

Сите заинтересирани кандидати да испратат кратка биографија на Careers@mk.gt.com со назнака за работната позиција за која аплицирате.

Само одбрани кандидати ке бидат контактирани.

Ви благодариме што одвоивте време да ја прочитате оваа објава за работа.

Ви посакуваме среќа и успех.

Веб страна:
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Возач на камион

0 favorite Објавен: 23-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Кавадарци

Оглас: ...

Хигиеничар на станбен и деловен простор

0 favorite Објавен: 23-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за услуги ИН...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Возач на камион

0 favorite Објавен: 23-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговско друштво за ...

Индустрија: Разни области

Регион: Охрид

Оглас: ...

Брокер

0 favorite Објавен: 23-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: РИЗИКО ОСИГУРУВАЊЕ А...

Индустрија: Разни области

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...

Општ работник

0 favorite Објавен: 23-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: БАЗЕН ИРИНА ДООЕЛ Ск...

Индустрија: Разни области

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...

Возач на такси

0 favorite Објавен: 23-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговец поединец ДАН...

Индустрија: Разни области

Регион: Виница

Оглас: ...

Останати огласи во ист регион

Раководител на одделение

0 favorite Објавен: 23-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: СИНОХИДРО КОРПОРЕЈШ...

Индустрија: Јавна Администрација

Регион: Карпош

Оглас: ...

Економист

1 favorite Објавен: 23-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: СТОПАНСКА БАНКА АД -...

Индустрија: Економија

Регион: Центар

Оглас: ...

Општ работник

0 favorite Објавен: 23-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ЌАНУ-КОМПАНИ ДООЕЛ С...

Индустрија: Разни области

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...

Градежен техничар

0 favorite Објавен: 23-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: СИНОХИДРО КОРПОРЕЈШ...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Карпош

Оглас: ...

М1 КИОСК - БИСЕР - Продавач

0 favorite Објавен: 23-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за промет и ...

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Скопје

Оглас: Распишуваме оглас за работно мес...

Обиколувач дистрибутер малопродажба

0 favorite Објавен: 23-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Центар

Оглас: ...