ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

МЕНАЏЕР ЗА ОБУКА И РЕГРУТАЦИЈА

0favoriteОбјавен на: 07-02-2019  |  Компанија: МКНИГА  |  Индустрија: Издаваштво


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGKOFGN
Работно место: МЕНАЏЕР ЗА ОБУКА И РЕГРУТАЦИЈА
Компанија: МКНИГА
Индустрија: Издаваштво
Реон: Македонија
Отворен од: 07-02-2019
Отворен до: 15-02-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: 1
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации: нема информација
Детали за огласот:

МЛАДИНСКА КНИГА, водечка компанија во издаваштвото на енциклопедии, има потреба од вработување на:МЕНАЏЕР ЗА ОБУКА И РЕГРУТАЦИЈА Oбврски:    Регрутирање и обука на нови застапници;    Одговорност за едукација на кадри;    Одржување периодични состаноци и спроведувањепродажна политика на фирмата;    Реализација на поставени планови, на месечно и годишно ниво, поврзано за регрутација на кадри;    Почитување на интерните правила како и креирање и спроведување на деловнитеправила во секторот за ДП;    Спроведување на други задачи по налог на претпоставените; Посебни услови:    Специјалистички познавања од областа на работата; Способност и лични карактеристики:    Организациски способности како: самоиницијативност, креативност, комуникативност;    Претставување и застапување на работното подрачје кое го застапува;    Чување во тајностделовни податоци и информации;    Степен на стручна подготовка: минимум ССС ;    Работно искуство во директна продажба пожелно : 5 години од кои 3 години на раководна позиција, предност работа во осигурителни компании, др. мултилевел компании;Услови за работа:    Редовна месечна плата : фиксен дел + провизија;    Полно работно време- 40 часа;    Пријатна работна атмосфера;    Обезбедени услови за работа со сите потребни материјално-технички средства; Ве охрабруваме да ни испратите Ваша биографија, најдоцна до 15.02.2019 г. на е-mail адреса: hristina.blazevska@mkskopje.com 

Веб страна:
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Книговезец

0 favorite Објавен: 18-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Издаваштво

Регион: Битола

Оглас: ...

Ракувач со печатарска машина

1 favorite Објавен: 15-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговско друштво за ...

Индустрија: Издаваштво

Регион: Ѓорче Петров

Оглас: ...

Останати огласи во ист регион

МЕДИЦИНСКИ ПРЕTСТАВНИК / СТРУЧЕН СОРАБОТНИК

2 favorite Објавен: 05-02-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Медицина и здравство

Регион: Македонија

Оглас: Санус Вите доо Скопје бара Медиц...

Медицински преставник

7 favorite Објавен: 06-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Sanus vite doo Skopj...

Индустрија: Медицина

Регион: Цела Македонија

Оглас: Санус Вите доо Скопје бара медицинс...

- Нема информација

0 favorite Објавен: 15-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Bestel

Индустрија: - Нема информација

Регион: Цела Македонија

Оглас: Толкувачи за јазична комбинација шп...

- Нема информација

0 favorite Објавен: 15-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Bestel

Индустрија: - Нема информација

Регион: Цела Македонија

Оглас: Толкувачи за јазична комбинација шп...

Возач

2 favorite Објавен: 13-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ТИМ ШПЕД ЈВТ

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Цела Македонија

Оглас: ТИМ ШПЕД ЈВТ ТРАНСПОРТ ДООЕЛ Скопје...

- Нема информација

0 favorite Објавен: 31-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Александар Вила

Индустрија: - Нема информација

Регион: Цела Македонија

Оглас: Александар Вила - населба Рача им...