ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

АГЕНТ ЗА ИНТЕРНЕТ ПРОДАЖБА

0favoriteОбјавен на: 07-02-2019  |  Компанија: АДВАНС МЕДИЈА ДООЕЛ ...  |  Индустрија: Електроника и Телеко...


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGKOFGJ
Работно место: АГЕНТ ЗА ИНТЕРНЕТ ПРОДАЖБА
Компанија: АДВАНС МЕДИЈА ДООЕЛ Скопје
Индустрија: Електроника и Телекомуникации
Реон: нема информација
Отворен од: 08-02-2019
Отворен до: 17-02-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации: нема информација
Детали за огласот:

Фирмата Адванс Медија чија дејност е  продажба на производи и услуги од доменот на електрониката, компјутерската опрема и бела техника, има потреба од агент за продажба (2 работни места).

Сите заинтересирани кандидати можат да пратат CV на: contact@am.com.mk

Работни задачи:

-          Креирање на фотографии и видеа со цел рекламирање на производи

-          Креирање на целосни facebook I instagram рекламни кампањи

-          Комуникација со клиенти-потенцијални интернет купувачи

-          Менаџирање на интернет страна, дополнување артикли, следење залиха и новитети.

Предност имаат кандидатите со работно искуство на слични позиции

Познавање од областа на ИТ технологии

Корисничко познавање за работа на (MS Windows, Word, Excel, Internet и e-mail)

Персонални дополнувања: комуникативност, истрајност, љубезност, тимска работа, креирање и остварување план за продажба.

Веб страна: www.am.com.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Сервисер

2 favorite Објавен: 20-07-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Опрема за греење и к...

Регион: Скопје

Оглас: Сервисерот ке биде дообучуван за...

Сервисер

1 favorite Објавен: 26-01-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Опрема за греење и к...

Регион: Скопје

Оглас: Сервисерот ке биде дообучуван за...

English Language Representative

1 favorite Објавен: 16-08-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: OneContact Dooel Sko...

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Скопје

Оглас: THIS IS A FULL TIME/PART TIME PO...

Електроинженер за јака струја

0 favorite Објавен: 19-08-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за издавачка...

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Центар

Оглас: ...

French Bilingual Representative - Work From Home Option

1 favorite Објавен: 16-08-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: OneContact Dooel Sko...

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Северна Македонија

Оглас: Fluency in English and French (P...

Техничар за електронски производи

0 favorite Објавен: 08-08-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Карпош

Оглас: ...

Останати огласи во ист регион

Оглас за вработување во Т.Х.Ц Куалити Груоп, отворени се 3 работни позиции

0 favorite Објавен: 16-08-2019 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Вработување во Министерството за здравство...Отворени се 14 работни места

1 favorite Објавен: 13-08-2019 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Оглас за вработување во ИНВЕНИО

0 favorite Објавен: 13-08-2019 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Web Author/Content Manager

0 favorite Објавен: 16-08-2019 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: The Basics Nextsense is specialized...

Full-stack Developer

0 favorite Објавен: 20-08-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: QUIPU is an international c...

System Administrator

0 favorite Објавен: 16-08-2019 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: The Basics Nextsense is specialized...