ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

АГЕНТ ЗА ИНТЕРНЕТ ПРОДАЖБА

0favoriteОбјавен на: 07-02-2019  |  Компанија: АДВАНС МЕДИЈА ДООЕЛ ...  |  Индустрија: Електроника и Телеко...


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGKOFGJ
Работно место: АГЕНТ ЗА ИНТЕРНЕТ ПРОДАЖБА
Компанија: АДВАНС МЕДИЈА ДООЕЛ Скопје
Индустрија: Електроника и Телекомуникации
Реон: нема информација
Отворен од: 08-02-2019
Отворен до: 17-02-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации: нема информација
Детали за огласот:

Фирмата Адванс Медија чија дејност е  продажба на производи и услуги од доменот на електрониката, компјутерската опрема и бела техника, има потреба од агент за продажба (2 работни места).

Сите заинтересирани кандидати можат да пратат CV на: contact@am.com.mk

Работни задачи:

-          Креирање на фотографии и видеа со цел рекламирање на производи

-          Креирање на целосни facebook I instagram рекламни кампањи

-          Комуникација со клиенти-потенцијални интернет купувачи

-          Менаџирање на интернет страна, дополнување артикли, следење залиха и новитети.

Предност имаат кандидатите со работно искуство на слични позиции

Познавање од областа на ИТ технологии

Корисничко познавање за работа на (MS Windows, Word, Excel, Internet и e-mail)

Персонални дополнувања: комуникативност, истрајност, љубезност, тимска работа, креирање и остварување план за продажба.

Веб страна: www.am.com.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Дистрибутер за продажба по маркети на цела територија

0 favorite Објавен: 18-02-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДПТИ ЕЛИНГ

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Скопје

Оглас: Компанија ЕЛИНГ ДОО Увоз –...

Електричар за одржување

0 favorite Објавен: 27-12-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Електроинсталатер

0 favorite Објавен: 24-10-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Чаир

Оглас: ...

Електричар за одржување

0 favorite Објавен: 15-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Р.С.Т.-ЕЛЕКТРИКА ДОО...

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Велес

Оглас: ...

CALL CENTER AGENTS

1 favorite Објавен: 20-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Поситионс Аброад

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Надвор од Македонија

Оглас: candidates@positionsabroad.com...

Продукт менаџер

0 favorite Објавен: 29-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Хуавеи Технолоџис Ма...

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Скопски

Оглас: About Huawei Technologies Huawe...

Останати огласи во ист регион

нема информација

1 favorite Објавен: 08-02-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Теди блоемен и арт

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: нема информација

Оглас: Potreben e kreativen i pozitiven...

Геометар

2 favorite Објавен: 12-02-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДПТУ Ескаватори МК Д...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: нема информација

Оглас: ДПТУ ЕСКАВАТОРИ МК ДООЕЛ има пот...

Prodavacka vo butik

2 favorite Објавен: 17-02-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: МАГО ФЕШН ДООЕЛ Скоп...

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: нема информација

Оглас: Barame prodavacka za vo butik vo...

Маркетинг и продажба-координатор, Работник во обезбедување, Пицер/ка, Келнери и Шанкери

1 favorite Објавен: 19-02-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: МАКЕДОНИЈАТУРИСТ АД ...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: нема информација

Оглас: Бест Вестерн Хотел Турист Скопје...

Google Ads Specialist

1 favorite Објавен: 15-02-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: LeanSEM

Индустрија: Маркетинг

Регион: нема информација

Оглас: Имаш потенцијал и големи амбиции...

Vozac na kamion

0 favorite Објавен: 14-02-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ТИМ ШПЕД ЈВТ ТРАНСПО...

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...