ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

МЕДИЦИНСКИ ПРЕТСТАВНИК

0favoriteОбјавен на: 07-02-2019  |  Компанија: ПМКМ  |  Индустрија: Продажба и трговија


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGKNOIM
Работно место: МЕДИЦИНСКИ ПРЕТСТАВНИК
Компанија: ПМКМ
Индустрија: Продажба и трговија
Реон: Скопје
Отворен од: 08-02-2019
Отворен до: 13-02-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

·    Високо образование од областа на Фармација / Медицина;

·    Компјутерска писменост;

·    Познавање на Англиски јазик;

·    Комуникациски и презентерски вештини;

·    Способност за тимска работа;

·    Возачка дозвола Б категорија;

·    Со и без работно искуство.

Детали за огласот:

За потребите на својот клиент – реномирана компанија-дел од голема интернационална компанија со долгогодишно успешно работење на македонскиот пазар и лидер во својата област, ПМКМ објавува оглас за работната позиција:

 

ПРЕТСТАВНИК ЗА ПРОДАЖБА - МЕДИЦИНА

 

Главни работни задачи:

·         Истражување на пазарот;

·         Промовирање на производи и услуги;

·         Градење на деловни релации со нови клиенти и водење грижа за веќе постоечките клиенти;

·         Подготовка на тендерска документација;

·         Подготовка на неделни, месечни и годишни извештаи за сопственото работење;

·         Активно учество и придонес во развојот на компанијата.

 

Доколку сметате дека сте кандидат кој одговара на горенаведениот опис, Вашето CV испратете го на e-маилот info@pmcm.guru , со назнака „ Медицински претставник“.

  

Краен рок за доставување на апликациите е 15.02.2019 година.

 

Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на разговор.

Веб страна: http://pmcm.guru/
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Комерцијалист

0 favorite Објавен: 22-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за напредни ...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Референт за продажба

0 favorite Објавен: 22-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Центар

Оглас: ...

Комерцијален службеник

0 favorite Објавен: 19-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Центар

Оглас: ...

Комерцијалист за предпродажба

0 favorite Објавен: 20-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производ...

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Скопје

Оглас: Комерцијалист за продажба У...

Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми

0 favorite Објавен: 20-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ИТЛОГИСТИКА

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Скопски

Оглас: Better Dice Casino In Partnerships...

Директор на продажба

0 favorite Објавен: 22-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ИНОС-ПАК ДОО Струмиц...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Струмица

Оглас: ...

Останати огласи во ист регион

Шпедитерски царински декларант

1 favorite Објавен: 22-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за услуги тр...

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Финансов книговодител

0 favorite Објавен: 22-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Финансии и банкарств...

Регион: Карпош

Оглас: ...

Хемиски инженер

0 favorite Објавен: 22-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: АР-НИ ДОО Скопје

Индустрија: Разни области

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...

Информатичар

0 favorite Објавен: 22-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Агенција за привреме...

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Центар

Оглас: ...

Соработник за информатичка поддршка

0 favorite Објавен: 22-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Центар

Оглас: ...

Референт за продажба

0 favorite Објавен: 22-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Центар

Оглас: ...

Останати огласи од иста компанија

Готвач

0 favorite Објавен: 20-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПМКМ

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Цела Македонија

Оглас: ПМКМ објавува оглас за позиција: ...

ГОТВАЧ

0 favorite Објавен: 19-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПМКМ

Индустрија: Хотелиерство

Регион: нема информација

Оглас:   Доколку сметате де...

КЕЛНЕР/КА

0 favorite Објавен: 19-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПМКМ

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас:   Доколку сметате де...

Келнер/ка

0 favorite Објавен: 20-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПМКМ

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Цела Македонија

Оглас: ПМКМ објавува оглас за позиција: ...