ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

МЕДИЦИНСКИ ПРЕТСТАВНИК

0favoriteОбјавен на: 07-02-2019  |  Компанија: ПМКМ  |  Индустрија: Продажба и трговија


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGKNOIM
Работно место: МЕДИЦИНСКИ ПРЕТСТАВНИК
Компанија: ПМКМ
Индустрија: Продажба и трговија
Реон: Скопје
Отворен од: 08-02-2019
Отворен до: 13-02-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

·    Високо образование од областа на Фармација / Медицина;

·    Компјутерска писменост;

·    Познавање на Англиски јазик;

·    Комуникациски и презентерски вештини;

·    Способност за тимска работа;

·    Возачка дозвола Б категорија;

·    Со и без работно искуство.

Детали за огласот:

За потребите на својот клиент – реномирана компанија-дел од голема интернационална компанија со долгогодишно успешно работење на македонскиот пазар и лидер во својата област, ПМКМ објавува оглас за работната позиција:

 

ПРЕТСТАВНИК ЗА ПРОДАЖБА - МЕДИЦИНА

 

Главни работни задачи:

·         Истражување на пазарот;

·         Промовирање на производи и услуги;

·         Градење на деловни релации со нови клиенти и водење грижа за веќе постоечките клиенти;

·         Подготовка на тендерска документација;

·         Подготовка на неделни, месечни и годишни извештаи за сопственото работење;

·         Активно учество и придонес во развојот на компанијата.

 

Доколку сметате дека сте кандидат кој одговара на горенаведениот опис, Вашето CV испратете го на e-маилот info@pmcm.guru , со назнака „ Медицински претставник“.

  

Краен рок за доставување на апликациите е 15.02.2019 година.

 

Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на разговор.

Веб страна: http://pmcm.guru/
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Советник за маркетинг

0 favorite Објавен: 14-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Карпош

Оглас: ...

Возач

1 favorite Објавен: 15-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Беровиќ Бетон

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Се бара работник возач на камион ....

Референт за продажба

0 favorite Објавен: 14-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: МСТ СОЛУШНС ДООЕЛ ...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Центар

Оглас: ...

Асистент за продажба

0 favorite Објавен: 15-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДТУ ТОМ ТАИЛОР ДООЕЛ...

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: ДТУ Том Таилор има потреба од асист...

Комерцијалист

0 favorite Објавен: 14-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговско друштво за ...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Велес

Оглас: ...

Обиколувач дистрибутер малопродажба

0 favorite Објавен: 14-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: СКОЛЕКС ДОО увоз-изв...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Илинден

Оглас: ...

Останати огласи во ист регион

Соработник

0 favorite Објавен: 15-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за процена н...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

дипломиран геодетски инженер

0 favorite Објавен: 16-02-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЗЕМЈОМЕР ИНЖЕНЕРИНГ

Индустрија: Геодезија

Регион: Скопје

Оглас: Фирмата Земјомер Инженеринг Доое...

- Нема информација

0 favorite Објавен: 16-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Хест Дооел

Индустрија: Хемија

Регион: Скопски

Оглас: Фирма за производство на бои и лако...

Информатичари и програмери

0 favorite Објавен: 16-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ИВОТЕ доо

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: We are looking for a QA Specialist ...

- Нема информација

0 favorite Објавен: 16-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ОБСЕ

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: VACANCY NUMBER: VNSKPC00545 VACANC...

Продавач

1 favorite Објавен: 16-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за угостител...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Останати огласи од иста компанија

Engineer/ Technician

0 favorite Објавен: 01-02-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПМКМ

Индустрија: Производство

Регион: Македонија

Оглас: In association with large and se...

Сменски оператор

0 favorite Објавен: 01-02-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПМКМ

Индустрија: Производство

Регион: нема информација

Оглас: За потребите на својот клиент - ...

МЕДИЦИНСКИ ПРЕТСТАВНИК

0 favorite Објавен: 24-01-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПМКМ

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Скопје

Оглас: За потребите на својот клиент &n...

- Нема информација

0 favorite Објавен: 15-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПМКМ

Индустрија: Производство

Регион: Цела Македонија

Оглас: In association with large and serio...