ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Одговорно лице за Одржување

7favoriteОбјавен на: 31-01-2019  |  Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола  |  Индустрија: Прехранбена


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGKNIFL
Работно место: Одговорно лице за Одржување
Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола
Индустрија: Прехранбена
Реон: Битола
Отворен од: 01-02-2019
Отворен до: 15-02-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации: нема информација
Детали за огласот:

ЦЕРМАТ ДОО Битола има потреба од Oдговорно лице во одделот за Одржувањена работна позиција: Машински и Електро Техничари/Инженери во одржување на процесот на производствово Битола.

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

1.       ССС или ВСС – машинска или електро насока;

2.       Задолжително работно искуство во соодветната област;

3.       Компјутерски познавања од соодветната област;

4.       Познавање на странски јазик ќе се смета за предност;

ВЕШТИНИ И СПОСОБНОСТИ:

1.    Самоиницијативност, лојалност и одговорност во извршување на работните задачи;

2.    Лидерска способност и работа во динамична средина;

3.    Способност за тимска работа;

4.    Прецизност и ажурност во работата;

5.    Личност со позитивен став и ориентираност кон професионално и одговорно завршување на работните задачи.

Заинтересираните кандидати да достават CV со слика на Македонски Јазик, на e-mail: vrabotuvanje@cermat.com.mk со задолжителна назнака: Апликација за Машински и Електро Техничар/Инженер за одржување,  најдоцна до 15.02.2019 година.

Веб страна:
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Дистрибутер

3 favorite Објавен: 07-07-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ИНТЕР АЛПИНА ДООЕЛ

Индустрија: Прехранбена

Регион: Струмички

Оглас: АЛГИДА има потреба Дистрибутери-...

Дистрибутер

1 favorite Објавен: 07-07-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Цермат

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопски

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО има потреба од Дистрибу...

Prodavac/ka za vo market

1 favorite Објавен: 06-07-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Прехранбена

Регион: Струмица

Оглас: Prodavac/ka za vo market ...

Собарка/Хигеничарка

0 favorite Објавен: 15-07-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Месна индустрија

Регион: Илинден Ајватовци

Оглас: нема информација...

Пакувач

0 favorite Објавен: 02-07-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Уни Лукс

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопски

Оглас: Фабрика во населба Влае има потреба...

Возач

0 favorite Објавен: 19-07-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: МУЛТИПРОМ ДООЕЛ

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопски

Оглас: Мултипром дооел -Скопје има потреба...

Останати огласи во ист регион

Машински инженер

0 favorite Објавен: 20-07-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Инжинерство

Регион: Битола

Оглас: ...

Продавач

1 favorite Објавен: 18-07-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Пријатели-миленици

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Битолски

Оглас: Се бара девојка за работа со полно ...

Продавач

2 favorite Објавен: 19-07-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: РУДО ЈАГНЕ ДООЕЛ Бит...

Индустрија: Разни области

Регион: Битола

Оглас: ...

Машински инженер

0 favorite Објавен: 19-07-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Техничко испитување ...

Индустрија: Инжинерство

Регион: Битола

Оглас: ...

Продавач

2 favorite Објавен: 18-07-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ДЕРБИ ПОПЕ ДООЕЛ Бит...

Индустрија: Разни области

Регион: Битола

Оглас: ...

Стручен Соработник

0 favorite Објавен: 18-07-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: БОРОЛА

Индустрија: Медицина

Регион: Битолски

Оглас: Борола Доо Битола, има потреба од С...

Останати огласи од иста компанија

Дистрибутер - Струмица

2 favorite Објавен: 06-07-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола

Индустрија: нема информација

Регион: Струмица

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО има потреба од Дистри...

Дистрибутер - Битола

3 favorite Објавен: 06-07-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола

Индустрија: Прехранбена

Регион: Битола

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО има потреба од Дистри...

Дистрибутер - Скопје

0 favorite Објавен: 06-07-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопје

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО има потреба од Дистри...