ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Графички дизајнер

0favoriteОбјавен на: 23-01-2019  |  Компанија: Bato&Divajn Graphics...  |  Индустрија: Графичка


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGKMILG
Работно место: Графички дизајнер
Компанија: Bato&Divajn Graphics Center
Индустрија: Графичка
Реон: Скопје
Отворен од: 23-01-2019
Отворен до: 20-02-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

-       Активно познавање и работење во следниве апликации: Аdobe (Photoshop, Illustrator, In Design), CorelDRAW, QuarkXPress;

-       Работно искуство од три години во областа (дизајн и припрема за печат за офсет или флексо печатење) ќе се смета за предност;

-       Завршено високо образовение исто така ќе се смета за предност;

-       Активно познавање на англиски јазик;

-       Изразена желба за развој и создавање на печатени производи со иновативен графички и индустриски дизајн;

-       Флексибилност и подготвеност за работа во тим;

-       Способност за работа во динамично работно опкружување и индивидуално исполнување на поставени таргети;

-       Лична и професионална ефективност во реализација на повеќе истовремени работни задачи;

Детали за огласот:

Bato&Divajn Graphic Centerводечка компанија во графичката индустрија,го проширува својот тим со млади и амбициозни лица за следната работна позиција:

 

 

ГРАФИЧКИ ДИЗАЈНЕР

со одлична можност за унапредување, личен и кариерен развој

 

Потребни квалификации:

-       Активно познавање и работење во следниве апликации: Аdobe (Photoshop, Illustrator, In Design), CorelDRAW, QuarkXPress;

-       Работно искуство од три години во областа (дизајн и припрема за печат за офсет или флексо печатење) ќе се смета за предност;

-       Завршено високо образовение исто така ќе се смета за предност;

-       Активно познавање на англиски јазик;

-       Изразена желба за развој и создавање на печатени производи со иновативен графички и индустриски дизајн;

-       Флексибилност и подготвеност за работа во тим;

-       Способност за работа во динамично работно опкружување и индивидуално исполнување на поставени таргети;

-       Лична и професионална ефективност во реализација на повеќе истовремени работни задачи;

 

 

 

При аплицирањето пожелно е кандидатите да испратат сопствено портфолио или истото да го достават на увид.

 

 

Сите заинтересирани кандидати кои ги исполнуваат наведените квалификации потребно е да достават (по пошта или e-mail) кратка биографија (CV) и скорешна фотографија со наведување на позицијата за која аплицираат, најдоцна до 20.02.2019 год. на:

 

 

Графички центар БАТО & ДИВАЈН

ул. Борис Трајковски бр.314, 1000 Скопје,

e-mail: careers@batodivajn.com

www.batodivajn.com

 

* Ќе бидат контактирани кандидатите кои ќе бидат повикани на селекциско интервју. Со праќање на вашата апликација, ja давате вашата согласност вашите податоци да бидат задржани и користени од страна на компанијата во рок од 1 (една) година.

 

Веб страна: www.batodivajn.com
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Графички дизајнер

0 favorite Објавен: 16-08-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Графичка

Регион: Чаир

Оглас: ...

Дистрибутер/Магационер

0 favorite Објавен: 19-08-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Скрин Принт

Индустрија: Графичка

Регион: Скопски

Оглас: Скрин принт има потреба од магацион...

Книговезачка

1 favorite Објавен: 16-07-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: DATAPONS

Индустрија: Графичка

Регион: Скопски

Оглас: Фирмата ДАТАПОНС Скопје бара лице з...

Помошник/чка

0 favorite Објавен: 19-08-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Скрин Принт

Индустрија: Графичка

Регион: Скопски

Оглас: Скрин принт има потреба од помошник...

Digital Marketing Specialist

0 favorite Објавен: 16-08-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Trodat Pecat Graver

Индустрија: Графичка

Регион: Скопски

Оглас: За Тродат Печат Гравер ДОО: Со п...

Фотограф

1 favorite Објавен: 10-08-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Фото Илчо Јуниор Пап...

Индустрија: Графичка

Регион: Битолски

Оглас: Lice za rabota vo foto studio FOTO ...

Останати огласи во ист регион

Медицинска сестра - техничар

0 favorite Објавен: 20-08-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Геромедикал Феникс

Индустрија: Медицина

Регион: Скопје

Оглас: Дом за стари лица Феникс Премиум...

Референт за продажба

0 favorite Објавен: 20-08-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Центар

Оглас: ...

Комерцијалист

0 favorite Објавен: 20-08-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за превоз и ...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Женски фризер

0 favorite Објавен: 20-08-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: НАТУРАЛ КООЗМЕТИК ДО...

Индустрија: Разни области

Регион: Аеродром

Оглас: ...

сметководител

1 favorite Објавен: 20-08-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: НАТУРАЛ КООЗМЕТИК ДО...

Индустрија: Сметководство

Регион: Аеродром

Оглас: ...

Козметичар

1 favorite Објавен: 20-08-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: НАТУРАЛ КООЗМЕТИК ДО...

Индустрија: Убавина и здравје

Регион: Аеродром

Оглас: ...