ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Сменски оператор

0favoriteОбјавен на: 21-01-2019  |  Компанија: ПМКМ  |  Индустрија: Производство


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGKMFOM
Работно место: Сменски оператор
Компанија: ПМКМ
Индустрија: Производство
Реон: нема информација
Отворен од: 21-01-2019
Отворен до: 29-01-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

 

Потребни квалификации:

 

• Минимум средна стручна спрема – техничка струка (4. Степен)

• Компјутерска писменост

• Толкување на техничка документација

• Работно искуство во индустрија ќе се смета за предност

• Возачка дозвола “Б” категорија

 

Детали за огласот:

За потребите на својот клиент - „ТГС Технички Гасови АД Скопје“, дел од групацијата SOL, која е една од најголемите Европски компании во секторот на технички и медицински гасови, ПМКМ објавува оглас за работната позиција: Сменски оператор

 

Работните задачи вклучуваат:

 

•    Потребни активности за водење на производниот процес во постројките за производство на технички гасови во кругот на Железара Скопје;

•    Грижа за нормална и исправна работа на сите производни постројки и опрема;

•    Задавање на параметри за производство согласно добиени налози;

•    Контрола на производниот процес и детектирање на аномалии во однос на параметрите и соодветно реагирање;

•    Постојана контрола на квалитетот на произведените гасови;

•    Следење на залихи;

•    Редовно водење евиденција;

•    Навремено и совесно извршување на зададените работни задачи во согласност со пропишаните мерки за безбедност на работа;

 

Основна нето плата за работното место:

23.700 денари

 

За компанијата:

„ТГС - Технички Гасови АД Скопје“ е компанија која се занимава со производство и трговија со технички и медицински гасови, како и транспорт, дистрибуција и продажба на медицински и технички гасови, дизајн и технички решенија, монтажа на инсталации за потрошувачка на гас и трговија со опрема и апаратура за користење на гас. Долгогодишното постоење на пазарот и континуираната грижа за своите вработени, како и сигурноста која им ја дава оваа компанија, се само дел од факторите кои ја прават конкурентна и посакувана работна средина.

 

Доколку сметате дека одговарате на горенаведениот опис, а сте во потрага по стабилна компанија која нуди сигурност, Вашето CV испратете го на info@pmcm.guru со назнака „За Сменски оператор“.

 

Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на разговор.

 

Јавувањето и контактирањето директно во фирмата ТГС ќе се смета за прекршување на процесот на аплицирање и регрутација и ќе ве дисквалификува од истиот.

 

Краен рок за доставување на апликациите е 29.01.2019г.

 

 

Веб страна: http://pmcm.guru/
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Работник за едноставни работи на производствена линија

0 favorite Објавен: 19-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Производство

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...

Ракувач со машини за производство на тоалетни производи

0 favorite Објавен: 13-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговско друштво за ...

Индустрија: Производство

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Работник за едноставни работи на производствена линија

1 favorite Објавен: 15-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Производство

Регион: Кочани

Оглас: ...

Бравар

0 favorite Објавен: 18-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: УНИПРЕС ДОО

Индустрија: Производство

Регион: Скопје

Оглас: нема информација...

Монтер

0 favorite Објавен: 14-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДПТУ Лапласт-М ДООЕЛ...

Индустрија: Производство

Регион: Скопје

Оглас: Фирмата ДПТУ Лапласт-М ДООЕЛ Ско...

Општ работник

0 favorite Објавен: 17-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: фејдом фурнитуре

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: ФЕЈДОМ ФУРНИТУРЕ ДОО СКОПЈЕ, има по...

Останати огласи во ист регион

Аниматор

0 favorite Објавен: 11-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: atelje hobi art diza...

Индустрија: Забава и рекреција

Регион: нема информација

Оглас: Игротека Habyland jungle има пот...

Келнер/ка, Пумпаши/ки, Рецепционерки

0 favorite Објавен: 19-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Трговско друштво за ...

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: Се бараат рецепционерки, келнер ...

ГОТВАЧ

0 favorite Објавен: 19-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПМКМ

Индустрија: Хотелиерство

Регион: нема информација

Оглас:   Доколку сметате де...

.NET DEVELOPER

0 favorite Објавен: 17-04-2019 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: The Basics Nextsense is specialized...

SQL Developer

0 favorite Објавен: 19-04-2019 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: InterWorks has several open positio...

Вработување во Флако!

0 favorite Објавен: 15-04-2019 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Останати огласи од иста компанија

ГОТВАЧ

0 favorite Објавен: 19-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПМКМ

Индустрија: Хотелиерство

Регион: нема информација

Оглас:   Доколку сметате де...

КЕЛНЕР/КА

0 favorite Објавен: 19-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПМКМ

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас:   Доколку сметате де...

Готвач

0 favorite Објавен: 20-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПМКМ

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Цела Македонија

Оглас: ПМКМ објавува оглас за позиција: ...

Келнер/ка

0 favorite Објавен: 20-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПМКМ

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Цела Македонија

Оглас: ПМКМ објавува оглас за позиција: ...