ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Маркетинг Агент

1favoriteОбјавен на: 11-01-2019  |  Компанија: ВИЗАРД СИСТЕМИ  |  Индустрија: Маркетинг


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGKLHMF
Работно место: Маркетинг Агент
Компанија: ВИЗАРД СИСТЕМИ
Индустрија: Маркетинг
Реон: Скопје
Отворен од: 11-01-2019
Отворен до: 18-01-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: 1
Вид на вработување: По договор
Потребни квалификации:

-Wordpress

-Социјални медиуми (Facebook, Instagram, LinkedIn)

-Email кампањи

-Photoshop & Illustrator (основно познавање)

-Работно искуство во сферата на маркетинг

Детали за огласот:

Визард Системи вработува 1 Маркетинг агент за потребите на маркетинг стратегијата на компанијата.

Веб страна: www.wizard.com.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Промотер/-ки

1 favorite Објавен: 21-01-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Дивајн

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: Маркетинг агенцијата ДИВАЈН...

ДОМ НА КРАНОВИ - Скопје

0 favorite Објавен: 16-01-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДОМ НА КРАНОВИ

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: Makedonca, Arnavutça ve T...

Lead Generation Specialist

0 favorite Објавен: 02-01-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Дигитал Оринџ

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: We are currently looking for our...

Mаркетинг соработник

0 favorite Објавен: 08-01-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Табеллариус

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: Доколку сте заинтересирани за ве...

Останати огласи во ист регион

Инженер-технолог за прехранбени производи

0 favorite Објавен: 21-01-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: БАРБРЕКФАСТ ФЕКТОРИ ...

Индустрија: Инжинерство

Регион: Центар

Оглас: ...

Референт за продажба

0 favorite Објавен: 21-01-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за комуникац...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Центар

Оглас: ...

Телефонист

1 favorite Објавен: 21-01-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Разни области

Регион: Карпош

Оглас: ...

Продавач

0 favorite Објавен: 21-01-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...

Маркетинг Агент

0 favorite Објавен: 21-01-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за компјутер...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Аеродром

Оглас: ...

Општ работник

0 favorite Објавен: 21-01-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: БАРБРЕКФАСТ ФЕКТОРИ ...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...