ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

PHP Developer

6favoriteОбјавен на: 09-01-2019  |  Компанија: ISource  |  Индустрија: Информатика


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGKKNOK
Работно место: PHP Developer
Компанија: ISource
Индустрија: Информатика
Реон: Битола
Отворен од: 09-01-2019
Отворен до: 31-03-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: 1
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

Job Skills:

• 3+ years of experience with PHP, ability to build applications from scratch• Solid experience using PHP to create and consume web services (REST)• Strong Knowledge of MVC frameworks like Laravel• Fluent with Front-End technologies such as HTML5, JavaScript, JQuery, CSS3, Bootstrap• Experience with AngularJS or any other JS framework is a plus but not a requirement• Ability to write good quality technical documentation• Excellent communication skills• Excellent English written/spoken• Good team player who is self-motivated and well organized• Have “get things done” attitude, excellent problem solving skills.• Understanding the current state of development trends.• Positive attitude towards learning

Детали за огласот:

iSource an IT company based in Bitola is looking for talented PHP Developer to join our team in Bitola.

Please send us your CV's at hr@isource.com.mk

Веб страна: http://isource.com.mk/
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Sales and Marketing Executive

0 favorite Објавен: 15-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Јавен Адвертајзинг Д...

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Битолски

Оглас: Јавен Адвертајзинг Дооел од Битола ...

.NET DEVELOPER

0 favorite Објавен: 17-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: НАГИ КОРПОРАЦИЈА ДОО...

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: Huko is Italian company that operat...

Senior UI Engineer

3 favorite Објавен: 12-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен - Премиум оглас

Компанија: InPlayer

Индустрија: Информатика

Регион: Скопје

Оглас: InPlayer and Massive Interactive...

.NET DEVELOPER

0 favorite Објавен: 16-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Монет Технологи Серв...

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: MTS Macedonia is a software product...

Администратор на бази на податоци

0 favorite Објавен: 17-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Центар

Оглас: ...

Developers

0 favorite Објавен: 17-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: НАГИ КОРПОРАЦИЈА ДОО...

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: Huko is Italian company that operat...

Останати огласи во ист регион

Аниматор

0 favorite Објавен: 18-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: СРЦ Срце Довлеџик

Индустрија: Угостителство

Регион: Битолски

Оглас: за потребите на новоотверената летн...

Обезбедувач заштита на лица и имот

0 favorite Објавен: 20-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за обезбедув...

Индустрија: Безбедност и заштита...

Регион: Битола

Оглас: ...

Агент за продажба и маркетинг

0 favorite Објавен: 20-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Nova Master Komunika...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Битолски

Оглас: Maple Advance is hiring!!! Maple...

Келнер/ка

0 favorite Објавен: 20-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: КАЧУНКА

Индустрија: Угостителство

Регион: Битолски

Оглас: Се бараат девојки за работа за во п...

Опслужувач на уреди во преработката на млеко

1 favorite Објавен: 18-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за преработк...

Индустрија: Разни области

Регион: Битола

Оглас: ...

Кувар/ка

0 favorite Објавен: 18-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: СРЦ Срце Довлеџик

Индустрија: Угостителство

Регион: Битолски

Оглас: Во пресрет на новата сезона Спортск...

Останати огласи од иста компанија

Front End Developer

0 favorite Објавен: 29-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ISource

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Битола

Оглас: iSource an IT company based in B...

Architect

0 favorite Објавен: 15-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ISource

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Битола

Оглас: iSource is seeking a talented Ar...

Civil Engineer

2 favorite Објавен: 15-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ISource

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Битола

Оглас: iSource an IT company is seeking...