ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Соработник за логистика и членство

2favoriteОбјавен на: 03-01-2019  |  Компанија: Коалиција на младинс...  |  Индустрија: Невладини организаци...


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGKKJIL
Работно место: Соработник за логистика и членство
Компанија: Коалиција на младински организации СЕГА Прилеп
Индустрија: Невладини организации и Здруженија
Реон: Прилеп
Отворен од: 03-01-2019
Отворен до: 15-01-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: 1
Вид на вработување: Определено
Потребни квалификации:

·    Завршено високо образование или во завршна година од студирање

·   Активно користење на MS Office

·   Добри организациски способности

·   Одговорност и навременост

·   Одлични комуникациски вештини

·   Познавање на социјални медиуми

·  Чувство на одговорност во извршувањето на поставените задачи

·   Креативност во пристапот, иницијативност и способност за работа во тим

·  Одлично познавање и употреба на англискиот јазик (говор и пишување)

Детали за огласот:

Задачи и одговорности:

·  Воспоставува добра комуникација со организации / членки на СЕГА

·  Обезбедува навремено информирање

·   Организира настани и состаноци

·  Се информира за и ги следи активностите на организациите членки на СЕГА

·  Ги идентификува потребите и поддршката која им е потребна на членките од мрежата и соодветно го известува раководството за тоа

·  Подготвува извештаи и информира за текот на спроведувањето на активностите од својот делокруг.

Заинтересираните кандидати треба да достават:

-  мотивационо писмо

-  кратка биографија

Целосната документација да се достави најдоцна до 15 јануари 2019 година на емаил:  aplikacija@sega.org.mk, или на адреса ул. Цар Самоил бр. 5, п.факс:166, 7500 Прилеп, (матично, прв спрат - до Средното економско училиште).

Селектираните кандидати кои ги исполнуваат условите ќе бидат повикани на интервју во рок од седум дена од завршувањето на огласот.

*Предност ќе имаат кандидати кои имаат работно искуство во здруженија или фондации.

Веб страна: www.sega.org.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Проектен офицер

0 favorite Објавен: 16-03-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Меѓународна фондациј...

Индустрија: Невладини организаци...

Регион: Скопски

Оглас: Background Since the beginning ...

Проект асистент

1 favorite Објавен: 18-03-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Zdruzenie na gragjan...

Индустрија: Невладини организаци...

Регион: Штипски

Оглас: ЗГ Медиа плус има потреба од едно л...

Координатор

1 favorite Објавен: 08-03-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Меѓународна фондациј...

Индустрија: Невладини организаци...

Регион: Скопски

Оглас: Project Coordinator for North Maced...

Проект асистент

1 favorite Објавен: 15-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Здружение на граѓани...

Индустрија: Невладини организаци...

Регион: Штип

Оглас: ЗГ Медиа плус има потреба од едн...

Logistic Coordinators

0 favorite Објавен: 11-03-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Национална федерациј...

Индустрија: Невладини организаци...

Регион: Западна Македонија

Оглас: Националната Федерација на фармери,...

Останати огласи во ист регион

Обиколувач дистрибутер малопродажба

10 favorite Објавен: 18-01-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Прилеп

Оглас: ...

Општи работници во производство

10 favorite Објавен: 19-02-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Производство

Регион: Прилеп

Оглас: Реномираната компанија БИМФООД Д...

Електроинженер

4 favorite Објавен: 11-01-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: Прилеп

Оглас: Фирма со долгогодишно искуство и...

Административен асистент

14 favorite Објавен: 12-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Metroliks DOO

Индустрија: Инжинерство

Регион: Прилепски

Оглас: Долгогодишна фирма која постојано г...

Моделар за текстил

0 favorite Објавен: 16-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Прилеп

Оглас: ...

Магационер

3 favorite Објавен: 14-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Прилеп

Оглас: ...