ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Ваш оглас? Внесете го кодот за измена:ИЗМЕНИ

Фигувач на материјал во кројница

2favoriteОбјавен на: 06-12-2018  |  Компанија: нема информација  |  Индустрија: Текстилна


Статус: Активен
Код на огласот: TGKIFJN
Работно место: Фигувач на материјал во кројница
Компанија: нема информација
Индустрија: Текстилна
Реон: Велес
Отворен од: 07-12-2018
Отворен до: 30-01-2019
Плата: 14000
Број на работни места: 2
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

предвидена е обука за фигување доколку кандидатот нема претходно познавање од истото, а искуството ќе се смета за предност

Детали за огласот:

Се бараат кандидати за работа во кројница, пред се за фигување и комплетирање. 

Веб страна:
Контакт телефон: 071 270 608
Контакт емаил: mkelina@gmail.com
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Шивач/ки

5 favorite Објавен: 17-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: СА-ЕЛ ДООЕЛ Охрид

Индустрија: Текстилна

Регион: Охридски

Оглас: Конфекција ,,СА-ЕЛ" Дооел Охрид има...

Шивач на текстил

30 favorite Објавен: 20-08-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Модна конфекција ТИ-...

Индустрија: Текстилна

Регион: Штип

Оглас: ...

Шивач/ки

0 favorite Објавен: 16-11-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: хрис_ми

Индустрија: Текстилна

Регион: Кумановски

Оглас: konfekcija HRIS-MI ,Kmanovo bara ra...

Шивач/ки

0 favorite Објавен: 04-12-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЕВРО ЏИНС ДООЕЛ-Охри...

Индустрија: Текстилна

Регион: Охридски

Оглас: шивач/ки...

Останати огласи во ист регион

- Нема информација

0 favorite Објавен: 01-11-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЛИДО

Индустрија: - Нема информација

Регион: Велешки

Оглас: se bara vozac na Tesko tovarno vozi...

Шивач

10 favorite Објавен: 04-12-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Велес

Оглас: ...

Општ работник

0 favorite Објавен: 11-12-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Тре зета МК

Индустрија: Производство

Регион: Велешки

Оглас: поради зголемено производство имаме...

Автомеханичар

0 favorite Објавен: 11-12-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Автомобилска

Регион: Велес

Оглас: ...

Останати огласи од иста компанија

Вработување во Министерство за култура...Отворени работни места со плата до 31.305 денари

1 favorite Објавен: 06-12-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Intermediate or Senior IOS Developer

0 favorite Објавен: 11-12-2018 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: New opportunity for passionate and ...

Вработување во Државна комисија за жалби по јавни набавки

0 favorite Објавен: 07-12-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Вработување во ЈЗУ Универзитетска Клиника за Урологија...Отворени се 6 (шест) работни места

0 favorite Објавен: 06-12-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Вработување во ЗЕЛС...Нето плата до 40.000 денари

0 favorite Објавен: 07-12-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Вработување во Axeltra

0 favorite Објавен: 10-12-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...