ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Офис Администратор

1favoriteОбјавен на: 04-12-2018  |  Компанија: DEKRA MACEDONIA  |  Индустрија: Шпедиција и транспор...


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGKHMNJ
Работно место: Офис Администратор
Компанија: DEKRA MACEDONIA
Индустрија: Шпедиција и транспорт
Реон: Скопје
Отворен од: 03-12-2018
Отворен до: 24-12-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: 1
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ

Завршено Високо Образование; Мминимум 1 до 3 години работно искуство на иста или слична позиција;Одлично работење со компјутери и  познавање на MS Office package; Одлично познавање на англиски јазик; Пожелно возачка дозвола, Б категорија.

ПРОФЕСИОНАЛНИ ЗНАЕЊА И СПОСОБНОСТИ

Прецизност при обработка/внес на податоци, канцелариско работење; Проактивност, организираност, систематичност и ориентираност кон оставарување резулати; Одговорно следење на компаниските правила и процедури; Професионалност, одговорност и лојалност.

ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

Клиентот нуди можност за континуиран, професионален развој.

Кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените услови, своите професионални биографии можат да ги испратат на: rabota@dekra.mk

Крајниот рок за аплицирање е најдоцна до: 25/12/2018

Само кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените услови, ќе бидат повикани на интервју.

Сите пристигнати биографии, ќе се третираат со максимална доверливост.

Детали за огласот:

ASTA ADRIA е групација на фери агенти со примарна дејност организација, резервација и продажба на билети за карго и патнички ферибродски транспорт. Групацијата нуди голем број на фери дестинации низ цела Европа со постојан тренд на секојдневно ажурирање и проширување на понудата и подобрување на условите за патување.

За потребите на својот клиент, Декра ја објавува следната позиција: 

Офис Администратор

 

ОПИС НА РАБОТНОТО МЕСТО

Прием, контрола и книжење на влезни фактури од добавувачи; Изготвување на излезни фактури, книжни одобренија и задолженија, сторно; Електронско плаќање во земјата и странство; Книжење банкарски изводи, влезни материјални и финансиски фактури;Водење на благајна и подготовка на дневен пазар, Подготовка и книжење на патни налози; Подготовка на документи за месечен ДДВ и завршни сметки и координација со екстерно сметководство; Комуникација со добавувачи и клиенти; Сложување на аналитички картици со купувачи и добавувачи; Комуникација и активности поврзани со државни институции (УЈП, НБРМ,...); Архивско работење; Пријава и одјава на вработени во АВРМ и ФЗОМ; Водење матична книга на вработени; Изготвување Договори со коминтенти.

Веб страна: http://www.dekra.mk/
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Брокер

1 favorite Објавен: 07-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Global 1 logistics

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Скопски

Оглас: Freight broker Strong negotiatin...

Агент за транспорт

1 favorite Објавен: 09-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ТИМ ШПЕД ЈВТ

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Скопски

Оглас: ТИМ ШПЕД ЈВТ ДООЕЛ Скопје има потре...

Возач

3 favorite Објавен: 24-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: DTT PEK-TRANS dooel

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Цела Македонија

Оглас: Возач на Е-категорија на релација Б...

Возач

1 favorite Објавен: 01-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Valestra

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Скопски

Оглас: Se vrabotuva vozac so c+e kategorij...

Агент за транспорт

0 favorite Објавен: 08-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ТИМ ШПЕД ЈВТ

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Скопски

Оглас: ТИМ ШПЕД ЈВТ ТРАНСПОРТ ДООЕЛ Скопје...

Возач

2 favorite Објавен: 13-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ТИМ ШПЕД ЈВТ

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Цела Македонија

Оглас: ТИМ ШПЕД ЈВТ ТРАНСПОРТ ДООЕЛ Скопје...

Останати огласи во ист регион

prodavacka

0 favorite Објавен: 18-02-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ТП ГРИЦКО Колонијал...

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Скопје

Оглас:      &n...

Графички дизајнер

0 favorite Објавен: 18-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ПЕРФЕКТ АГД ДООЕЛ Ск...

Индустрија: Графичка

Регион: Карпош

Оглас: ...

Шпедитерски техничар

0 favorite Објавен: 18-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Инженер-технолог за прехранбени производи

1 favorite Објавен: 18-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватна здравствена...

Индустрија: Инжинерство

Регион: Центар

Оглас: ...

Бармен

0 favorite Објавен: 18-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: КАФЕ БАР ЧЕ ДООЕЛ Ск...

Индустрија: Угостителство

Регион: Центар

Оглас: ...

Возач на патнички автомобили

0 favorite Објавен: 18-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за издавање ...

Индустрија: Автомобилска

Регион: Карпош

Оглас: ...

Останати огласи од иста компанија

Работник во Производство

0 favorite Објавен: 31-01-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопје

Оглас:  Фруктал Мак а.д. Скопје-&n...

ОТВОРЕНИ РАБОТНИ МЕСТА НА РЕЧНИ БРОДОВИ ( СЕЗОНА 2019 )

3 favorite Објавен: 11-01-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Надвор од Македонија

Оглас: Наши клиенти се интерн...

Дистрибутер

0 favorite Објавен: 18-02-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Прехранбена

Регион: нема информација

Оглас: За нашиот клиент, Gio Gio Gelat...

СЕРВИСЕР/АВТОМЕХАНИЧАР

0 favorite Објавен: 09-02-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Автомобилска

Регион: Скопје

Оглас: МОТОЦЕНТАР- застапник на ед...

Машински техничар

0 favorite Објавен: 31-01-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопје

Оглас: Фруктал Мак а.д. Скопје- фа...

Вулканизер

1 favorite Објавен: 09-02-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Автомобилска

Регион: Скопје

Оглас: МОТОЦЕНТАР- застапник на ед...