ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Ваш оглас? Внесете го кодот за измена:ИЗМЕНИ

cnc програмер cnc оператор

0favoriteОбјавен на: 29-11-2018  |  Компанија: ТЕХНОГУМА ДОО  |  Индустрија: Производство


Статус: Активен
Код на огласот: TGKHHMO
Работно место: cnc програмер cnc оператор
Компанија: ТЕХНОГУМА ДОО
Индустрија: Производство
Реон: Скопје
Отворен од: 28-11-2018
Отворен до: 20-02-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: 3
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

ВСС, ССС 

Детали за огласот:

Бараме CNC Technician / CNC Engineer да се приклучи на нашиот тим за одржување. Должностите ќе вклучат поддршка на Менаџерот за одржување со дизајнирање на потребни алатки, прибори за производство на бараните делови, поставување и управување со машините, изведување на ЦНЦ машини и работна површина, креирање на програми за ЦНЦ машини , одговорни за проверка на CAD податоци за можноста за производство, како и усогласување со прописите за безбедност и одржување на чисти и уредни работни области.  Кандидатот  треба да го има следното:         Можност да се прилагоди на менување на приоритетите и распоредот     Можност да се соберат податоци и интерпретираат резултати за поддршка на континуирано подобрување на процесот     Успева во услови на висок притисок, ориентирана кон рокови     Преговарачки вештини и креативност, како и отпорност кон конфликти      Силно внимание на деталите и способностите за решавање на проблемите Позициони барања:    Машински  Инженер или  машински техничар  во областа на  програмирање на ЦНЦ машини     Искуство во водењето на ЦНЦ фрези и / или ЕДМ машини     Познавање на машински контролни програми   

 Практично со компјутери и софтвер

    Потребни се организациски вештини и внимание на деталите     Флексибилно брзо да се прилагоди на учењето на нови задачи, преместување на нови области за да ги задоволи променливите потреби на клиентите     Само-мотивиран поединец со добри комуникациски вештини     Тимски играч, проактивен, добро мотивиран.        

Веб страна:
Контакт телефон: 075219607
Контакт емаил: tehnoguma@tehnogumask.com.mk
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Работник

1 favorite Објавен: 13-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ID MEBEL I ENTERIER ...

Индустрија: Производство

Регион: Велешки

Оглас: Потребни се лица за производство и ...

Дизајнер

3 favorite Објавен: 11-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: НИКОЛОСКИ ИНВЕСТ ДОО

Индустрија: Производство

Регион: Прилепски

Оглас: Фирмата НИКОЛОСКИ ИНВЕСТ ДОО ОД ПРИ...

Монтер

0 favorite Објавен: 15-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Пункт Мебел Доо

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: Monter na tapaciran mebel vo pogon...

Работник за едноставни работи на производствена линија

0 favorite Објавен: 13-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Производство

Регион: Куманово

Оглас: ...

ОПШТИ РАБОТНИЦИ

1 favorite Објавен: 09-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДПУТ Бучен Козјак ДО...

Индустрија: Производство

Регион: Кумановски

Оглас: - Правење на сирење - Собирање на ...

Хигиеничар на производствени - работни простории

0 favorite Објавен: 12-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Производство

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Останати огласи во ист регион

Тесар

0 favorite Објавен: 15-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ДРУШТВО ЗА ГРАДЕЖНИШ...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Техничар за помош на корисниците

0 favorite Објавен: 15-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ЕВН Македонија Акцио...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Работник во високоградба

0 favorite Објавен: 15-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ДРУШТВО ЗА ГРАДЕЖНИШ...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

менаџер

0 favorite Објавен: 15-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: НАИТМ Скопје

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Ракувач со градежни машини

0 favorite Објавен: 15-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ДРУШТВО ЗА ГРАДЕЖНИШ...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Центар

Оглас: ...

Самостоен стручен соработник

0 favorite Објавен: 15-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: РХ ФАРМА ДОО Скопје

Индустрија: Разни области

Регион: Карпош

Оглас: ...

Останати огласи од иста компанија

Металоглодач/Металостругар

0 favorite Објавен: 29-11-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ТЕХНОГУМА ДОО

Индустрија: Производство

Регион: Скопје

Оглас: Заради проширување нашата компан...