ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Слаткарка

4favoriteОбјавен на: 12-10-2018  |  Компанија: Друштво за угостител...  |  Индустрија: Угостителство


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGJMKIK
Работно место: Слаткарка
Компанија: Друштво за угостителство трговија и услуги ПМД-КОМ ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
Индустрија: Угостителство
Реон: нема информација
Отворен од: 12-10-2018
Отворен до: 12-11-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

-Минимум средно образование -Претходно работно искуство на иста или слична позиција ќе се смета за предност -Развиени комуникациски вештини -организираност, креативност, педантност

Детали за огласот:

Фирма чија дејност е угостителство има потреба од слаткарка

Доколку ги исполнувате ппотребните квалификации Ве молиме испратете го Вашето СV na маил cvrabotuvanje@gmail.com 

Веб страна:
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Шанкер

0 favorite Објавен: 13-11-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: МУЛТИКОНЦЕПТ ДООЕЛ С...

Индустрија: Угостителство

Регион: Центар

Оглас: ...

Пекар/ка

1 favorite Објавен: 08-11-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Fluffy

Индустрија: Угостителство

Регион: нема информација

Оглас: Највкусните мини палачинки во Ск...

Келнер/ка

0 favorite Објавен: 08-11-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Ресторан Кеј

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Ресторан во центар бара келнер на н...

Келнер

0 favorite Објавен: 12-11-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Угостителство

Регион: Центар

Оглас: ...

Келнер

0 favorite Објавен: 12-11-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Угостителство

Регион: Тетово

Оглас: ...

Кувар/ка

0 favorite Објавен: 12-11-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Сендвичара Кај Трале

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Се бара работник-чка на неопределен...

Останати огласи во ист регион

Вработување во ВТ Компани

1 favorite Објавен: 05-11-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Отворени се 4 (четири) работни места во Агенција за лекови и медицински средства

0 favorite Објавен: 07-11-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Вработување во Јавно претпријатие за берзанско работење Агро берза Скопје

1 favorite Објавен: 06-11-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Се бара преведувач!

1 favorite Објавен: 12-11-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Отворени се 24 (дваесет и четири) работни места во Македонски железници - Скопје

0 favorite Објавен: 12-11-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: Врз основа на член 35 од Закон за а...

Вработување во ЗЕЛС...Отворени работни места со нето плата до 30.783 денари

0 favorite Објавен: 09-11-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...