ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Самостоен стручен соработник

14favoriteОбјавен на: 04-10-2018  |  Компанија: МЕДИКУС ДООЕЛ експ...  |  Индустрија: Фармација


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGJLNKH
Работно место: Самостоен стручен соработник
Компанија: МЕДИКУС ДООЕЛ експорт-импорт Скопје
Индустрија: Фармација
Реон: нема информација
Отворен од: 03-10-2018
Отворен до: 19-11-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: 3
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

ВСС Фармацевтски факултет

Детали за огласот:

Позиција

Стручен соработник  

 

За потребите на МЕДИКУС дооел Скопје, ексклузивен дистрибутер на италијанската компанија ЕСИ с.п.а. од Италија, бараме три (3) Стручни соработници (м/ж).

Од кандидатите се очекува да покажат ентузијазам за понатамошно развивање на бизнис операциите на пазарот и да бидат подготвени за имплементирање на најдобрите практики во сите области на работата.

Одговорности:

 

• Остварување на предвидениот план за продажба

• Спроведување на предвидените маркетинг активности

• Промоција, презентација и продажба на фармацевтски производи

• Посета на лекари и фармацевти

• Постојан професионален развој и стручно унапредување преку присуство на конференции и семинари

• Градење на добри релации со клиентите и репрезентирање на компанијата ЕСИ и производите

• Поднесување на извештаи за посетите на клиентите, продажбата, трошоците и промотивните активности во зададениот регион

Потребни квалификации:

·  Универзитетска диплома VII степен (фармацевтски факултет)

·  Одлично познавање на MSoffice пакетот и интернет пребарувачите

·  Одлични организациски способности и вештини на планирање

·  Одлични комуникациски и презентациски вештини

·  Одлично познавање и непречена комуникација (писмена/усна) на: Англиски

·  Валидна возачка дозвола (Б-категорија)

Профил на идеалниот кандидат:

·  Подготвен за патување

·  Ориентиран кон резултати

·  Посветен на работата и реализација на зададените цели

·  Добар слушател и комуникативен

·  Лојален и дискретен

·  Отворен и искрен

·  Тимски играч

 

Доколку сте заинтересирани да станете дел од нашиот тим и ги исполнувате горенаведените услови потребно е да испратите резиме (кратка биографија) со фотографија, мотивацискописмо како и уверение за завршено соодветно образование, најдоцна до 15.11.2018 година на маил: info@medikus.com.mk

Веб страна: www.medikus.com.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Фармацевт

0 favorite Објавен: 08-12-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ Аптека Бета Фарм...

Индустрија: Фармација

Регион: Скопски

Оглас: ПЗУ. БЕТА ФАРМАЦИЈА објавува оглас ...

Фармацевтски техничар

0 favorite Објавен: 03-12-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ Аптека Марија

Индустрија: Фармација

Регион: Скопје

Оглас: ПЗУ Аптека Марија  ул.Ѓорче...

- Нема информација

0 favorite Објавен: 18-12-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Apteka - Ambrozija F...

Индустрија: Фармација

Регион: Скопски

Оглас: Аптека Амброзија Фарм има потреба о...

Фармацевт

0 favorite Објавен: 13-11-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Аптека Полин

Индустрија: Фармација

Регион: Скопски

Оглас: работа во аптека...

Фармацевт

5 favorite Објавен: 27-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Apteka Zdravje Prile...

Индустрија: Фармација

Регион: Прилепски

Оглас: фармацевт и фармацевтски техничар...

Фармацевт

0 favorite Објавен: 12-12-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Галафарм

Индустрија: Фармација

Регион: Скопски

Оглас: Галафарм Скопје, производствена ком...

Останати огласи во ист регион

Senior PHP Developer

0 favorite Објавен: 14-12-2018 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: We are looking for a Senior PHP Dev...

Вработување во Министерство за транспорт и врски - Државен инспекторат за градежништво и урбанизам

0 favorite Објавен: 18-12-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Вработување во НУ Национален конзерваторски центар

0 favorite Објавен: 17-12-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Вработување во АВРМ...Отворени се 14 (четиринаесет) работни места со нето плата до 28.277 денари

3 favorite Објавен: 17-12-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Вработување во Влада на Република Македонија- Генерален секретаријат...Отворени се (15) работни места

1 favorite Објавен: 14-12-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Вработување во Државен санитарен и здравствен инспекторат

0 favorite Објавен: 18-12-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...