ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Општи работници во производство

7favoriteОбјавен на: 27-09-2018  |  Компанија: Друштво за производс...  |  Индустрија: Дрвна


Статус: Активен
Код на огласот: TGJLGHM
Работно место: Општи работници во производство
Компанија: Друштво за производство трговија и услуги ФУРНИТЕХ извоз-увоз ДООЕЛ Прилеп
Индустрија: Дрвна
Реон: Битола
Отворен од: 27-09-2018
Отворен до: 27-10-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: 2
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

нема информација

Детали за огласот:

Фурнитех Битола има потреба од општи работници во производство.Предност имаат кандидатите со искуство во работењето на машини за кроење и кантирање на иверица и медијапан.Контакт телефон :070/250-954

Веб страна:
Контакт телефон: 070/250-954
Контакт емаил: furniteh@outlook.com
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Монтер

8 favorite Објавен: 16-09-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЛИНЕА ДООЕЛ Битола

Индустрија: Дрвна

Регион: Битолски

Оглас: Фирмата ЛИНЕА - Битола има потреба ...

Монтер

0 favorite Објавен: 17-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Дитодоро

Индустрија: Дрвна

Регион: Струмички

Оглас: Вработуваме Монтер на собни врати с...

Инженер за организација на производството

1 favorite Објавен: 19-09-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Дрвна

Регион: Виница

Оглас: Организатор на производствен пог...

Практикант

0 favorite Објавен: 15-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Алка Мебел Стил

Индустрија: Дрвна

Регион: Скопски

Оглас: дизајнер на мебел - практикант...

Пакувач

3 favorite Објавен: 11-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Агенс Доо

Индустрија: Дрвна

Регион: Скопски

Оглас: Одговорност и прецизност • Способно...

Општи работници во производство

1 favorite Објавен: 05-09-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKOR AS

Индустрија: Дрвна

Регион: Велес

Оглас: ДЕКОР-АС Велес, компанија за про...

Останати огласи во ист регион

Кувар/ка

1 favorite Објавен: 17-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: КАЧУНКА

Индустрија: Угостителство

Регион: Битолски

Оглас: Се бара кувар/ка, помошник кувар, с...

Планер на производство

0 favorite Објавен: 13-10-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола

Индустрија: Прехранбена

Регион: Битола

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО Битола, поради прошир...

Референт за набавка

2 favorite Објавен: 15-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Цермат

Индустрија: Прехранбена

Регион: Битолски

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО Битола, поради проширува...

ОПШТИ РАБОТНИЦИ

4 favorite Објавен: 13-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Цермат

Индустрија: Прехранбена

Регион: Битолски

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО Битола има потреба од Оп...

Оператор на линија

5 favorite Објавен: 13-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Цермат

Индустрија: Прехранбена

Регион: Битолски

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО Битола има потреба од Оп...

КЕЛНЕР/КА

1 favorite Објавен: 16-10-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Ful pauza dooel

Индустрија: Угостителство

Регион: Bitola

Оглас: нема информација...