ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Customer Service Coordinator

2favoriteОбјавен на: 14-09-2018  |  Компанија: Аутсорс Консалтинг С...  |  Индустрија: Консалтинг,тренинг и...


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGJJNHJ
Работно место: Customer Service Coordinator
Компанија: Аутсорс Консалтинг Сервис ДОО Скопје
Индустрија: Консалтинг,тренинг и човечки ресурси
Реон: Неготино
Отворен од: 13-09-2018
Отворен до: 23-09-2018
Плата: 20000
Број на работни места: 1
Вид на вработување: Определено
Потребни квалификации:

-          Proficient with Microsoft Office

-          Еxcellent knowledge of English

-          Communication and organizational skills

-          Ability to be in office setting and communicate via phone/email in language of English

Детали за огласот:

This role is responsible for customer service satisfaction. It will include heavy phone call and email volume. This applicant should be very comfortable in communicating in the English language. Looking for a person that will be able to navigate through difficult conversations. Organization skills is very important as this role will be responsible for scheduling all Quarterly Inspections, per customer lease contract.

Веб страна: http://www.outsourceconsulting.mk/
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Техничка секретарка – комерцијалист

0 favorite Објавен: 29-11-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Примал ЦПД

Индустрија: Консалтинг,тренинг и...

Регион: Скопски

Оглас: Job brief Provide personal adminis...

Remote Human Resources Assistant

4 favorite Објавен: 20-11-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Scopic Software

Индустрија: Консалтинг,тренинг и...

Регион: Македонија

Оглас: Join the world’s l...

Асистент за човечки ресурси

2 favorite Објавен: 27-11-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Црјгбр Цјандфхт

Индустрија: Човечки ресурси

Регион: Цела Македонија

Оглас: Join the world’s largest virtual ¬¬...

Останати огласи во ист регион

Продавач

1 favorite Објавен: 10-12-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговијап...

Индустрија: Разни области

Регион: Неготино

Оглас: ...

Административен службеник

1 favorite Објавен: 08-12-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ТЕКТУМ ИНЖЕНЕРИНГ ПЛ...

Индустрија: Јавна Администрација

Регион: Неготино

Оглас: ...

Секретар

0 favorite Објавен: 06-12-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Општинско основно уч...

Индустрија: Разни области

Регион: Неготино

Оглас: ...

Административен службеник

0 favorite Објавен: 08-12-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ТЕКТУМ ИНЖЕНЕРИНГ ПЛ...

Индустрија: Администрација

Регион: Неготино

Оглас: ...