ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Рецепционерка

4favoriteОбјавен на: 14-09-2018  |  Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола  |  Индустрија: Прехранбена


Статус: Активен
Код на огласот: TGJJNHF
Работно место: Рецепционерка
Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола
Индустрија: Прехранбена
Реон: Битола
Отворен од: 14-09-2018
Отворен до: 30-09-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации: нема информација
Детали за огласот:

ЦЕРМАТ ДОО има потреба од ангажирање на млади и високо мотивирани кандидати за едно работно место: Рецепционерка.

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ, СПОСОБНОСТИ И ВЕШТИНИ:

1.       Завршено Високо образование

2.       Одлично познавање на Англиски јазик (вербална и писмена комуникација);

3.       Одлични комуникациски вештини,

4.       Одлични компјутерски вештини – MS Office – пакетот, Internet, Windows;

5.       Способност за тимска работа,

6.       Аналитичка способност,

7.       Организациска способност,

8.       Самоиницијативност  

9.       Целосна посветеност на работните задачи.

ОСНОВНИ ЗАДАЧИ И ОДГОВОРНОСТИ:

1.       Прием и послужување на гости

2.       Водење на административни работи

3.       Одговарање на телефонски повици и нивно насочување кон соодветните одговорни лица.

Заинтересираните кандидати да достават CV (со слика) на Македонски Јазик на следната e-mail адреса: vrabotuvanje@cermat.com.mkсо назнака: Апликација за Рецепционерка, најдоцна до 30.09.2018 година.

Веб страна:
Контакт телефон: нема информација
Контакт емаил: vrabotuvanje@cermat.com.mk
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Продавач

5 favorite Објавен: 18-09-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: HIT MARKET TREJD DOO...

Индустрија: Прехранбена

Регион: Штипски

Оглас: се бараат работници за маркетите во...

Рецепционер

7 favorite Објавен: 16-09-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Цермат

Индустрија: Прехранбена

Регион: Битолски

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО има потреба од ангажирањ...

Prodavac/ka za vo market

0 favorite Објавен: 22-09-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Прехранбена

Регион: нема информација

Оглас: Самопослуга во Црниче има потреб...

Продавач

0 favorite Објавен: 23-09-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопски

Оглас: Самопослуга во Црниче има потреба о...

Дистрибутер

2 favorite Објавен: 22-09-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Цермат

Индустрија: Прехранбена

Регион: Битолски

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО Битола има потреба од Д...

Виљушкарист

0 favorite Објавен: 21-09-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола

Индустрија: Прехранбена

Регион: Битола

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО Битола има потреба од...

Останати огласи во ист регион

Виљушкарист

0 favorite Објавен: 21-09-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола

Индустрија: Прехранбена

Регион: Битола

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО Битола има потреба од...

Машински и електро техничари/инженери за одржување

0 favorite Објавен: 21-09-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ГЕО ГАС ДООЕЛ Скопје...

Индустрија: Производство

Регион: Битолски

Оглас: Компанијата има потреба од технички...

Продавач

0 favorite Објавен: 24-09-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Разни области

Регион: Битола

Оглас: ...

Дистрибутер

2 favorite Објавен: 22-09-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Цермат

Индустрија: Прехранбена

Регион: Битолски

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО Битола има потреба од Д...

Виљушкарист

2 favorite Објавен: 22-09-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Цермат

Индустрија: Прехранбена

Регион: Битолски

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО Битола има потреба од 2 ...

- Нема информација

0 favorite Објавен: 20-09-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Palamida Ekspres DOO...

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Битолски

Оглас: Потребен возач со Е Категорија на с...

Останати огласи од иста компанија

Дистрибутер / Комерцијалист за реон Битола

0 favorite Објавен: 21-09-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола

Индустрија: нема информација

Регион: Битола

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО Битола има потреба од...

Виљушкарист

0 favorite Објавен: 21-09-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола

Индустрија: Прехранбена

Регион: Битола

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО Битола има потреба од...

КОМЕРЦИЈАЛИСТ - Скопје/Велес

0 favorite Објавен: 14-09-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола

Индустрија: нема информација

Регион: Скопје

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО Битола има потреба од...