ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Рецепционерка

4favoriteОбјавен на: 14-09-2018  |  Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола  |  Индустрија: Прехранбена


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGJJNHF
Работно место: Рецепционерка
Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола
Индустрија: Прехранбена
Реон: Битола
Отворен од: 13-09-2018
Отворен до: 29-09-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации: нема информација
Детали за огласот:

ЦЕРМАТ ДОО има потреба од ангажирање на млади и високо мотивирани кандидати за едно работно место: Рецепционерка.

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ, СПОСОБНОСТИ И ВЕШТИНИ:

1.       Завршено Високо образование

2.       Одлично познавање на Англиски јазик (вербална и писмена комуникација);

3.       Одлични комуникациски вештини,

4.       Одлични компјутерски вештини – MS Office – пакетот, Internet, Windows;

5.       Способност за тимска работа,

6.       Аналитичка способност,

7.       Организациска способност,

8.       Самоиницијативност  

9.       Целосна посветеност на работните задачи.

ОСНОВНИ ЗАДАЧИ И ОДГОВОРНОСТИ:

1.       Прием и послужување на гости

2.       Водење на административни работи

3.       Одговарање на телефонски повици и нивно насочување кон соодветните одговорни лица.

Заинтересираните кандидати да достават CV (со слика) на Македонски Јазик на следната e-mail адреса: vrabotuvanje@cermat.com.mkсо назнака: Апликација за Рецепционерка, најдоцна до 30.09.2018 година.

Веб страна:
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Персонал за продажба

0 favorite Објавен: 18-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Рефреш Џус Бар

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопски

Оглас: Џус и салата бар во центар имапотре...

Продавач (м/ж)

1 favorite Објавен: 22-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопје

Оглас: Пекарница Пастел има потреба од ...

Послужувач на храна

2 favorite Објавен: 22-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Прехранбена

Регион: Битола

Оглас: ...

Пакувач

20 favorite Објавен: 10-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ВИТАЛ БТ

Индустрија: Прехранбена

Регион: Велешки

Оглас: ВИТАЛ БТ ДОО Велес има потреба од п...

Слаткар

0 favorite Објавен: 17-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Агенција Хоризонт

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопски

Оглас: Фирма за производство на слатки, то...

Хигиеничар (м/ж)

0 favorite Објавен: 23-04-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопје

Оглас: Ресторан Пастел има потреба од х...

Останати огласи во ист регион

Агент за продажба и маркетинг

1 favorite Објавен: 20-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Nova Master Komunika...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Битолски

Оглас: Maple Advance is hiring!!! Maple...

Возач на камион

2 favorite Објавен: 23-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ЕКО СЕРВИС ПЛУС ДОО ...

Индустрија: Разни области

Регион: Битола

Оглас: ...

Работник за обезбедување

1 favorite Објавен: 23-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ТРАНСКОП А.Д. Битола

Индустрија: - Нема информација

Регион: Битолски

Оглас: ПАТНИЧКИ СООБРАЌАЈ – ТРАНСКОП А.Д. ...

Келнер/ка

0 favorite Објавен: 20-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: КАЧУНКА

Индустрија: Угостителство

Регион: Битолски

Оглас: Се бараат девојки за работа за во п...

Службеник за кредити

1 favorite Објавен: 22-04-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Финансиско друштво ...

Индустрија: Разни области

Регион: Битола

Оглас: ...

Книговодител-Сметководител

0 favorite Објавен: 19-04-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Клуб Спорт 77 ДОО

Индустрија: Сметководство

Регион: Битолски

Оглас: Потребни квалификации Високо обр...