ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Ваш оглас? Внесете го кодот за измена:ИЗМЕНИ

ОПТИЧАР за обработка на стакла

0favoriteОбјавен на: 14-09-2018  |  Компанија: Друштво за трговија ...  |  Индустрија: Оптика


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGJJNGM
Работно место: ОПТИЧАР за обработка на стакла
Компанија: Друштво за трговија на големо и мало и услуги ВТ КОМПАНИ Вики ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
Индустрија: Оптика
Реон: Скопје
Отворен од: 14-09-2018
Отворен до: 27-09-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

ВТ КОМПАНИ има потреба од  искусен ОПТИЧАР за работа на машина

 

Потребни квалификации:

 

-средно или високо образование

- возраст над 27 години

-искуство во ракување со машина за режење на оптички стакла

-мин.1 година работно искуство во оптика

-познавање на компјутерски вештини( Word,Excel,Power Point,Internet )

-познавање на Англиски јазик

 

Потребни вештини:

 

-работа под притисок

-високо одговорна  личност

-упорност

-темелност

-стабилност

 

Предност при изборот ќе имаат кандидатите со завршено соодветно стручно образование.

Заинтересираните кандидати да испратат CV на info@vtcompany.com.mk

 

 

 

 

 

 

 

 

Детали за огласот: нема информација
Веб страна:
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Prodavac/ka vo optika

1 favorite Објавен: 14-11-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Inter Optik av

Индустрија: Оптика

Регион: Струга

Оглас: ОПТИКА Интер Оптик има потреба о...

Останати огласи во ист регион

Општ работник

0 favorite Објавен: 14-11-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: СИТИ БИЛД ДООЕЛ Скоп...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Главен готвач

0 favorite Објавен: 14-11-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговско друштво НЕ...

Индустрија: Разни области

Регион: Карпош

Оглас: ...

Ракувач со машина за пакување под притисок

0 favorite Објавен: 14-11-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производ...

Индустрија: Машинство

Регион: Аеродром

Оглас: ...

Возач на шлепер

0 favorite Објавен: 14-11-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: СИТИ БИЛД ДООЕЛ Скоп...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Возач на такси

0 favorite Објавен: 14-11-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за услуги и ...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Машински инженер

0 favorite Објавен: 14-11-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: КВТ ПРОЦЕСИНГ ДООЕЛ ...

Индустрија: Инжинерство

Регион: Гази Баба

Оглас: ...