ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Автоматичар – Електроничар

0favoriteОбјавен на: 14-09-2018  |  Компанија: Специјал Продукт ДОО...  |  Индустрија: Производство


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGJJNGK
Работно место: Автоматичар – Електроничар
Компанија: Специјал Продукт ДООЕЛ Скопје
Индустрија: Производство
Реон: нема информација
Отворен од: 15-09-2018
Отворен до: 22-09-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: 1
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации: нема информација
Детали за огласот:

СПЕЦИЈАЛ е пекарско - слаткарска компанија со 28 годишна традиција и искуство, заради натамошен развој  има потреба од:

 

 

Автоматичар – Електроничар

 

Потребно образование: Електротехника/ССС

 

Работно искуство: минимум 3 годишно работно искуство.

 

Опис:  

Монтажа и одржување на опрема и машини во пекарска индустрија, како и работи поврзани со пуштање на работа на истите.

Врши демонтажа, поправка и монтажа на електрични компоненти и делови

Врши тековни и превентивни прегледи на машините 

Внимава на состојбата на опремата во поглед електрична исправност и поставеност

Активно учествува во отстранувањето на дефекти од електро природа кои настануваат на машините 

Изведува електрични инсталации 

Врши промена на утикачи и утикачни кутии, промена на сијалици, осигурачи, склопки, машински и електрични делови.

 

 

Потребни дополнителни вештини:

Подготвеност за тимска работа и работа под притисок на зададени рокови.

 

Друштвото нуди:

- Континуирано усовршување во сите области (стручни, индивидулни,..)

- Соодветна финансиска компензација

- Динамична и интересна тимска работна средина

 

Пожелно е кандидатите да се од реонот на Ѓорче Петров, Карпош или Волково.

 

Сите заинтересирани кандидидати своите лични податоци може да ги испратат во следната форма: Име и презиме, Возраст, Место на живеење и позиција за која аплицираат на следниот број 070 276 274 или своите биографии испратeте ги на  hr@specijal.com.mk  и наведете ја позицијата за која аплицирате. Само избраните кандидати ќе бидат контактирани.

Ве молиме без јавување!

 

Веб страна: http://www.specijal.com.mk/
Контакт телефон: нема информација
Контакт емаил: hr@specijal.com.mk
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Машински и електро техничари/инженери за одржување

0 favorite Објавен: 21-09-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ГЕО ГАС ДООЕЛ Скопје...

Индустрија: Производство

Регион: Битолски

Оглас: Компанијата има потреба од технички...

Пакувач

2 favorite Објавен: 19-09-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: .

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: Компанија бара работник за изработк...

Хигиеничар на производствени - работни простории

0 favorite Објавен: 21-09-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Производство

Регион: Центар

Оглас: ...

Работник

0 favorite Објавен: 25-09-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ГОБЕКС ПЛУС Скопје

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: ГОБЕКС ПЛУС Скопје има потреба од о...

Комерцијалист

0 favorite Објавен: 20-09-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Специјал Продукт ДОО...

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: Брендот СПЕЦИЈАЛ постои од 1989 год...

ТЕХНОЛОГ

2 favorite Објавен: 21-09-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Центро-Фрута Дооел В...

Индустрија: Производство

Регион: Винички, Кочански

Оглас: Фирмата за производство и дистрибуц...

Останати огласи во ист регион

Вработување во Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор...Нето плата 31.100 денари

0 favorite Објавен: 21-09-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Вработување во М-НАВ...Нето плата 41.273 денари

0 favorite Објавен: 25-09-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Front-End Engineer

0 favorite Објавен: 22-09-2018 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: InPlayer’s monetisation platf...

Creative graphics designer in Macedonia

0 favorite Објавен: 19-09-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: RegDesk

Индустрија: Графичка

Регион: нема информација

Оглас: - We are looking for a creative ...

Intermediate Java Developer

0 favorite Објавен: 20-09-2018 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: As a Java Developer, you will be a ...

Отворени се 4 (четири) работни места во Анхоч

0 favorite Објавен: 21-09-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Останати огласи од иста компанија

Комерцијалист

0 favorite Објавен: 20-09-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Специјал Продукт ДОО...

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: Брендот СПЕЦИЈАЛ постои од 1989 год...